Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GE (1991-97) 2000 Devirde Aşırı Silkeleme

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında serhat tarafından paylaşıldı.

1. serhat

serhat Katılımcı

Benim araç 1994 626 devir 2000 e geldiğinde silkeleme problemi başladı bu gaz verirkende gaz kestikten sonrada aynı devirde yapıyor birde gaz verirken ani gaz kesip fırlama yapmaya başladı. buji kabloları değişti bujiler değişti distrübitör de bakım ve ayar yapıldı lpg ayarları yapıldı ancak hiç bir değişiklik olmadı bunu benzindede yapıyor geriye ne kalmış olabilir.aracımda rolantide bir sorun yok.

2. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Hava akışmetre ve Boğaz kelebeğini temizlettiniz mi? Benim aklıma gelen akışmetre Ve oksijen sensörü problemi olabilir. Bir de bir üyemiz sanırım manifoldun orada yer alan bir sorundan bahsetmişti. Oraları da bir kontrol ettirebilirsiniz.

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Hava emiş borusunu kontrol etmenizde fayda var yırtık çatlak varsa hava alıyordur dengesizlik yapar.

dülgeroğlu bunu beğendi.
  4. serhat

serhat Katılımcı

aracımın hava filtresinde kırık var hortumdada çatlak var akışmaetre ve boğaz kelebeğine hiç dokunulmadı.birde onlara bakalım boğaz kelebeği temizliği için önerebileceğiniz bir video varmıdır.

5. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Önce kırıkları çatlakları çözüme kavuştur bence.

6. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Hava filtre kutusu bunu yapmaz akışmetreden sonraki hava parçaları yapar. Ama benim asıl şüphem kelebek okuyucunun bozuk olması

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan ve ezmocesteri bunu beğendi.
  7. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Bize fotoğraf gösterin.
    Hava filresi ve devamı

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan bunu beğendi.
  8. serhat

serhat Katılımcı

bugün hava filtresi akışmetre ve boğaz kelebeğini söktüm hava filtresinde kırık var boğaz kelebeğinde ise vidalar gevşekti söktüğümde contasınında yırtık olduğunu gördüm büyük ihtimal conta sökerken yırtılmış olabilir boğaz kelebeği fazla kirli değildi genede temizledim ancak sorunum boğaz kelebeğini sıvı conta ile kapatabilirmiyim.

Ekli Dosyalar:

9. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Ben bu kadarını sökmeye cesaret edemezdim. Helal olsun. Geçmiş olsun bu arada.

10. serhat

serhat Katılımcı

ben şuan orjinal conta veya sıvı conta aramaktayım boğaz kelebeğinin civatasının biride eksikti onu temin ettikten sonra toplayıp sonucu size bildireceğim.

11. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Güzel bakım olmuş. Boruları ve akışmetreyi kendim, rölanti motoru ile kelebeği sanayide temizlemiştik. Oraya uygun conta bulunur o sorun değil. Hava alan yerlere düzgün bant çek ve sorunun kaynağı onlar mı test et... Doğru teşhis ise yenisi ile değişim yaparsın veya çıkma bulursun.

Benim korktuğum şey rölanti motoru ile kelebeğin arızalı olması, maazallah...

12. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Contayı yetkili servis haricinde bulmak çok zor. Yetkili serviste bu tarz parçalar pahalı sayılmaz

13. serhat

serhat Katılımcı

temizlik işi bitti hava alan yerleri itina ile kapattım eskiye oranla yüzde elli düzelme var contayı sıvı conta kullandım.distrübitöre giden tek ince bir kablo var hava filtresinin bağlantı yerine sıkıştırmışlar çok ezilmiş ondan yapabilirmi diye düşündüm birde daha önceden buji kablolarını değiştirdim ondan sonra silkeleme kesilmişti çekiş mükemmel artmıştı derken bir müddet sonra iyice şiddetlendi eski kabloları takıp tekrar bir deneme yapacağım.buji kabloları ucuz olanında aldım belkide onda yapıyor.araç şuan gaza yüklenmede silkelemiyor bunu kesti ancak gaz kesince yine yapıyor.

domestos bunu beğendi.
  14. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Buji kablosu çok önemli

15. ogzhn38

ogzhn38 Katılımcı

Araç Markası:
    1999 323f 1.8 Astina
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Hatchback
    Araçlarımızın ateşleme sistemi can alıcı nokta. Mümkün mertebe orijinal ve muadili (örn.Ngk) kullanmak şart.

16. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Önce ki aracimda buji kablosu sıkıntısını yaşamıştım. O kadar uğraştım sonunda ustanın birisi direk kablodandir dedi değişik ve mis.

17. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    İşleminiz doğru contayı geçici bir süre kendiniz imal edin deneyin daha sonra uygun parçayı aldığınızda takarsınız.
    Contayı sıkı kartondan uygun şekilde kesip biçerek imal edebilirsiniz.

grafff ve domestos bunu beğendi.
  18. serhat

serhat Katılımcı

Arkadaşlar mazda yetkili servislerine gideniniz varmı işçilik ve parça fiyatları nasıldır.İstanbula gideceğim Ankaradaki servise uğrama düşüncem var.bizim araçlar bilgisayara bağlanabiliyormu.malum asgari ücretle çalışıyoruz oradaki bir tamiratın altından kalkamayabiliriz.

19. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İstanbul'a gideceksen daha ne istiyorsun... Guzuyu bırak Adem Usta'nın maharetli ellerine ne var ne yok halletsin. Hem maliyeti uygun olur hem de kafan rahatlar...

www.mazdaekinci.com

İllaki yetkili servis olsun diyorsan da; Ankara da Herter var, her türlü kolaylığı yaparlar.

grafff bunu beğendi.
  20. serhat

serhat Katılımcı

orayı biliyorum forumda duydum ancak oraya ulaşabilirmiyim gazdan ayağı çekince deprem oluyormuş gibi oluyor.

Sayfayı Paylaş