Mazda 626 GE (1991-97) 2000-2500 Devir Aralığındaki Titreşim (Vibrasyon-Zırıltı)

badass

Sessiz
Kaput ayarinida yapiyoruz ama o uguldama bir turlu gitmiyor viteste giderkende gazi birakinca o devire geldiğinde daha kötü uguldama oluyor.sanki bir parca o devirde kaportaya degiyor.bu durumdanbasina gelen varmi arkadaşlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Motor kulaklarına baktır, kayışların bağlı olduğu kasnaklara baktır... Usta tavsiyesi istersen verebilirim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Daha önce bu tip sıkıntıları yaşayan arkadaşlar çözümü motor kulaklarında bulmuştu diye hatırlıyorum.

badass

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Motor takozlarına baktırıcam.dostum usta tavsiyesi verebilirsin.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Dediğiniz devirlerdeki ses kulakla bulunamıyorsa muhtemelen Veli abinn dediği gibi olabilir. Ama benim karşılaştığım bir örnek tüpün regülatörü oynayarak biryerlere çarpması olmuştur.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Motor takozlarına baktırıcam.dostum usta tavsiyesi verebilirsin.

Yarımca Sanayi Sitesinde Gülünce Otomotiv var, 30 yıldır japon araçları üzerine çalışıyorlar... Esnaflıkları, ustalıkları iyidir.

www.gulunce.com

Bir de; sağlam elektrikçi tavsiye edeyim aklında bulunsun;

Yine Körfez Yarımca Sanayi sitesine E-5 üzerinden giriyorsun, birinci sağ değil ikinci sağa dönüyorsun, en sonda soldaki dükkan, Elektrikçi Hüseyin, klima işine de bakar... Biraz nemruttur ama idare et, ustalığı iyidir... ;)

badass

Sessiz
Sağolasın elektrikcim var motor icin önümüzdeki hafta ici once zirve otoya gidicem izmit sanayii icindeki meshur japoncu sonra dedigin yere gidebilirim.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Benim başıma geldi çok araştırdım çözümünüde buldum sonunda : şanzımanla alakalı motorun arka kısmında altta bağlantı kablosu varmış tam olarak adını bilmiyorum o gevşemiş onu sıktılar anahtarla tamamen kesildi fakat sonra tekrar gevşiyo sanırım şu aralar tekrar ses gelmeye başladı bunu bulan vw servisiydi sanayide bu vw lerdede sürekli oluyormuş ilk olarak ona baktırın en büyük ihtimalle budur diye tahmin ediyorum

Tapatalk

badass

Sessiz
Bugün zirve otoya gösterdim motor takozlarından dedi yaşı itibariyle eskidigini söyledi.yan sanayi alma daha kotu oluyormus.orjinali tanesi 500 liraymis 4 tane var 2000 eder.o ise ebedi girmem. Dostum o ne bağlantısı merak ettim onada baktirabilirim ama ismi cismi lazım ustaya birsey belirtmem gerek. 2000 devirdeki titreşimle motor problemi baslayan dostum durum nasıl gelisti nahsedermisin

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yan sanayi kullan, orijinal ömürlük olur ama fiyatı da öldürür...

badass

Sessiz
Dostum 93 model arabanın 4 tane motor takozlarına 2bin vermem.trim sesi o devir araliginda oluyor cok rahatsız etmiyor aslında da ben biraz pimpirikliyim.

badass

Sessiz
Yan sanayisinede girmiycem daha kotu oluyormus boyle iyi simdilik.

Baski balata değişti. Ön tekerler Twr disk ve balatalar değişti. 75×90 castrol 3litre sanziman yagi değişti.bunlar 600 lira tutmusken tek takoza 500 verilmez.

Üst Alt