Mazda 626 GD (1987-91) Motor Performansı Düştü

nrllhkrkmz

Sessiz
Öncelikle herkese hayirli formlar arkadaşlar.
91 model 626 ma motor yaptirdikdan sonra eski performansını bir türlü yakalayamadım bu konudaki bilgi ve düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
Teşekkürler simdiden.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben öncelikle yan sanayi parça ve motoru yapan usta seçenekleri üzerinde duruyorum, ilk aklıma gelen bunlar oldu...

Geri kalanında ise; küçük detaylar performansı etkiliyor olabilir...

nrllhkrkmz

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Valla genel olarak hemen hemen tamami orjinal parcalarla degişti ma dusuk devirde falan gayet iyi sesi falan da on numara ama devir 6000 oldumu araba ben gitmem diyo :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Valla genel olarak hemen hemen tamami orjinal parcalarla degişti ma dusuk devirde falan gayet iyi sesi falan da on numara ama devir 6000 oldumu araba ben gitmem diyo :)

Motor yapılmadan önce giderim diyor muydu?

6 bin devir az buz değil ama...

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Benim gördüğüm motor çok düzenli güzel çalışıyor düşük devirlerde gayet iyi ama yüksek devirlerde biraz zayıf. yağ yakma hiç yok ama egzozdan beyaz buhar atması var. bunla alakalı bilgisi olan varsa yola burdan cıkılıp bide Oğuzhan ın dediği gibi kompresyon testine bakılmalı.

nrllhkrkmz

Sessiz
Veli abi murat biliyo iste arabayi gidiyodu yaptirmadan ama onu yag yakmasina veriyordum da :)
Yinede insan alisinca sebeblerini merak ediyor

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yag yakan arac daha performansli olur diye biliyorum

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Anladım. Bende de bu tarz bir sorun olmuştu buji kablosunu değiştirerek çözdük.
Onlar zaten motor yapılırken sıfırlandı buji kablosunu da cok yakın zamanda değişmişti. Yağ yakmayan hatta 1 gr bile eksiltmeyen araba neden beyaz duman atar bu hususta fikir almam lazım. Monifold şüphelendiriyor beni. Ama emin olmadan el atmak istemem. Bu arada araç 2.0 karbüratörlü 91 model 626

nrllhkrkmz

Sessiz
Tepkiler normar ustaya gotürüyorum bunda birsey yok deyip kovar oldu artik yuksek devirde sıkıntısı var sadece bakimları da yeni yapıldı 10 bin galiba şöförde sıkıntı var

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Belki çoğu 2.0 bu şekildedir ama benim eski 626 7500 devire lpg ile bile dayanıyordu. 2. Viteste iken bile 7 deviri geçebiliyordu. Bu niye ondan zayıf diye düşündürüyor.

ahmoztrk

Katılımcı
Belki çoğu 2.0 bu şekildedir ama benim eski 626 7500 devire lpg ile bile dayanıyordu. 2. Viteste iken bile 7 deviri geçebiliyordu. Bu niye ondan zayıf diye düşündürüyor.

Benim motor teknik bilgilerim zayıf ama bu duman olayı sakıncalı bir şey olabilir.(Bir arkadaşım katalitik konvertörden kaynaklı böyle bir durum yaşamıştı) Araba sağlıklı ise 7000 devri gazda da benzinde de görür.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Alakasız olabilir ama ihtimali var... Egzoz sisteminide es geçmeyin, kontrol edin derim...

Üst Alt