Mazda 626 GD (1987-91) Kumandadan Bagaj Açma

Dexter

Sessiz
Araç Markası
Subaru Forester XT 04
Araç Renk ve Tip
Suv Siyah
merhabalar herkese
aslında çok yapılmış olan bir uygulama ama bende yaptım ve yapmak isteyen arkadaşlar olursa diye bilgilendirmek istedim.

öncelikle malzemeler

3butonlu bagaj açma simgeli sustalı oem anahtar (90 lira)

yeni bir açma kapama kumanda modülü (alarm değil) (45 lira)

şahinler için olan kapı kilit otomatiği (15 lira)

kablolar ve diğer el aletleri

kendime zaten yeni tip 3 butonlu bir sustalı anahtar yaptırmıştım.
hazır butonu var dedim çalışsın da =) bu projeyi yaptım. ben şahin için olan kapı kilit otomatiği aldım ama yapmak isteyen arkadaşlara tavsiyem broadway için olanlardan alsınlar yarı yarıya küçük hatta kibrit kutusundan az büyük çok daha kolay montaj sağlanır. yeni bir uzaktan kumanda modülü almamdaki sebep kendi alarmımın yok açma tuşuna 3snye bas vs gibi özelliklerini kullanmak yerine kendi kendine yetecek bir sistem yapmak içindi kapılar kitlide olsa bagajı açabiliyorum bu şekilde.

ve en güzel yanı delme ve vidalama yapmadım çok uygun bir yer buldum ve çok kuvvetli bir yapştırıcı ile otomatiği yapıştırdım 1 aydan fazla oldu soğuk sıcak vs derken hiç bir sıkıntı yaşamadım.

video ve fotoları

http://youtu.be/AhJa8n9lo4Q

ama mesela sadece açılıyor yukarı kalkmıyor onun içinde bulursam uygun bir gazlı amortisör bulup takmayı planlıyorumki tam olsun =) yada elektirikli bir motorla açılmasını sağlayıp sonra kapağa koyacağım bir buton ilede kapanmasını sağlayabilirim oda araştırma konusu şuan =))

07158V.jpg

58gOoA.jpg

buda otomatiğin kendi kumandası 2 tuşlu aç kapa ve benim aldığım 3 butonlu olanı
kumandada şöyle oluyor olay 3 butonlunun açma kapama kısmına kendi alarmımın kumandasındaki aç kapa özelliğini tanımladım. bagaj açma butonunada yeni aldığım kilit sisteminin kumandasındaki sadece aç butonunu tanımladım.

AALlEQ.jpg

bunlarda bağlantı şema ve anlatımları

dnPVWQ.jpg

blrogn.jpg

kilit otomatiğinide videoda görünen tam bagaj kilit mekanizmasının önüne koydum iç kısma. (bagaj kilidini sökünce rahatça içeri konabiliyor)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Paylaşım için teşekkürler. Güzel olmuş...

ali35

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi Sedan
aracın kilit sistemini söküp başka kilitmi taktınız

Fatihp

Sessiz
Araç Markası
1990-mazda626
Araç Renk ve Tip
Beyaz
@Dexter Merhaba 90 mıdel aracımda kapı kilit otomatiğini nereye bağlamalıyım içeriden gelen bagaj açma teline mi o kısmın fotoğrafı varmı

Üst Alt