Mazda 626 GD (1987-91) Kalorifer Konsolunu Sökme?

payitaht

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
HB
Merhabalar...
Aracın ön döşü söküyorum. Ön panelde yer alan kalorifer/havalandırma kısmını sökemedim. Yan vidaları çıkardım, ön kapağı ve dört düğme kafasını da söktüm ancak komple çıkması gerektiği için işe yaramadı. Arka taraftan bağlantılar var. Düğmelere bağlı teller var. Tutup çekilmiyor.

Nasıl sökebilirim, daha önce söken var mı?

Resim adresi: http://i.hizliresim.com/LABXD1.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Forumda daha önce söken görmedim. Facebookta Mazda 626 Türkiye diye bir grup var, orada bir arkadaş 90 model aracın torpidosunu komple söküp boyamıştı. Ulaşabilirseniz belki yardımcı olur. Kolay gelsin

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Musluğun teli çıkmasına engel olabilir. Araç içinden alt kısımları iyice incele mutlaka sökülmesi veya yuvasından çıkması gereken bir aparat vardır.

Son düzenleme:

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Kolay gelsin, büyük cesaret, ben hiç denemedim.

payitaht

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Musluğun teli çıkmasına engel olabilir. Araç içinden alt kısımları iyice incele mutlaka sökülmesi veya yuvasından çıkması gereken bir aparat vardır.

Fren teli gibi teller bağlı direk. Yani aksamdan telleri ayıramadım. Çok önede gelmiyor kasıyor. Zaten tellerle gerili olduğu için çekmek riskli. Bizar öne alsam bulurum belki ama gelmiyor. Belki de bu üst konsolu üst döşü sökerek yukarıdan işlem istiyor. Alttan görünmüyor çünkü. Üst konsoluda sökmek istemiyorum iş uzamasın ve uğraştırmasın diye. @Domestos'un gösterdiği kitapçıkları inceliyorum. Umarım bulurum bir yolunu.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
O teller muhtmelen kalorifere ya da klimaya doğrudan bağlı teller bence. Sökseniz de, sonradan takarken de muhtemelen başınıza bela olur. Kolay gelsin.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
üstad yolu yarılamıssınız panel sökme işlemi tamam şimdi sıra sabırlı bir şekilde tellerin yönünü takip edip sac ayaklar var ordan çıkarmak onun dışında bir sorun yok paylamış için ayırıca tşk cesaretiniz den ödülü saygılar daha teknik bilgi için irtibat bilgilerimiz forum ana sayfada mevcut gerekli teknik bilgi paylaşımını yaparım kolay gelsin başarılar ..

payitaht

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
üstad yolu yarılamıssınız panel sökme işlemi tamam şimdi sıra sabırlı bir şekilde tellerin yönünü takip edip sac ayaklar var ordan çıkarmak onun dışında bir sorun yok paylamış için ayırıca tşk cesaretiniz den ödülü saygılar daha teknik bilgi için irtibat bilgilerimiz forum ana sayfada mevcut gerekli teknik bilgi paylaşımını yaparım kolay gelsin başarılar ..

Bende teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Hafta içi el atamadığım için anca bu gün tekrar uğraşmaya devam ediyorum. Sac ayaklara ulaştım iki tanesini çıkardım. Ancak bir tanesi (şekil 1) kaldı (DEF). Bu tel içe gidiyor. Sıcak soğuk kısmına ait. Bunun ucuna ulaşamadığım için çıkaramıyorum. Sanırım üst döşü sökmek gerekecek dedim ama bu da mümkün değil. Komple paneli sökmeye gerek var mıdır?

Şekil 1: def.JPG

Üst Alt