Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 626 GD (1987-91) Kalorifer Konsolunu Sökme?

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında payitaht tarafından paylaşıldı.

1. payitaht

payitaht Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    HB
    Merhabalar...
    Aracın ön döşü söküyorum. Ön panelde yer alan kalorifer/havalandırma kısmını sökemedim. Yan vidaları çıkardım, ön kapağı ve dört düğme kafasını da söktüm ancak komple çıkması gerektiği için işe yaramadı. Arka taraftan bağlantılar var. Düğmelere bağlı teller var. Tutup çekilmiyor.

Nasıl sökebilirim, daha önce söken var mı?

Resim adresi: http://i.hizliresim.com/LABXD1.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Mayıs 2016
    Adem Usta bunu beğendi.
  2. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    Forumda daha önce söken görmedim. Facebookta Mazda 626 Türkiye diye bir grup var, orada bir arkadaş 90 model aracın torpidosunu komple söküp boyamıştı. Ulaşabilirseniz belki yardımcı olur. Kolay gelsin

payitaht bunu beğendi.
  3. hagakure

hagakure Aktif

Araç Markası:
    2004 Mazda 6
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya
    Kolay gelsin , büyük bir işe kalkışmışsınız ..

hakan_emre bunu beğendi.
  4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    payitaht bunu beğendi.
  5. HAKAN24

HAKAN24 Sessiz

Araç Markası:
    99 Mazda 323 1.5 BJ
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan
    Musluğun teli çıkmasına engel olabilir. Araç içinden alt kısımları iyice incele mutlaka sökülmesi veya yuvasından çıkması gereken bir aparat vardır.

Son düzenleme: 8 Mayıs 2016
  6. civler

civler Katılımcı

Araç Markası:
    2000-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gri Hatcback
    Kolay gelsin, büyük cesaret, ben hiç denemedim.

payitaht bunu beğendi.
  7. payitaht

payitaht Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    HB
    Fren teli gibi teller bağlı direk. Yani aksamdan telleri ayıramadım. Çok önede gelmiyor kasıyor. Zaten tellerle gerili olduğu için çekmek riskli. Bizar öne alsam bulurum belki ama gelmiyor. Belki de bu üst konsolu üst döşü sökerek yukarıdan işlem istiyor. Alttan görünmüyor çünkü. Üst konsoluda sökmek istemiyorum iş uzamasın ve uğraştırmasın diye. @Domestos'un gösterdiği kitapçıkları inceliyorum. Umarım bulurum bir yolunu.

8. dülgeroğlu

dülgeroğlu Katılımcı

Araç Markası:
    1998 Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Mavi - Hatchback
    O teller muhtmelen kalorifere ya da klimaya doğrudan bağlı teller bence. Sökseniz de, sonradan takarken de muhtemelen başınıza bela olur. Kolay gelsin.

payitaht bunu beğendi.
  9. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

üstad yolu yarılamıssınız panel sökme işlemi tamam şimdi sıra sabırlı bir şekilde tellerin yönünü takip edip sac ayaklar var ordan çıkarmak onun dışında bir sorun yok paylamış için ayırıca tşk cesaretiniz den ödülü saygılar daha teknik bilgi için irtibat bilgilerimiz forum ana sayfada mevcut gerekli teknik bilgi paylaşımını yaparım kolay gelsin başarılar ..

payitaht, böcek ve hakan_emre bunu beğendi.
  10. payitaht

payitaht Sessiz

Araç Markası:
    Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    HB
    Bende teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Hafta içi el atamadığım için anca bu gün tekrar uğraşmaya devam ediyorum. Sac ayaklara ulaştım iki tanesini çıkardım. Ancak bir tanesi (şekil 1) kaldı (DEF). Bu tel içe gidiyor. Sıcak soğuk kısmına ait. Bunun ucuna ulaşamadığım için çıkaramıyorum. Sanırım üst döşü sökmek gerekecek dedim ama bu da mümkün değil. Komple paneli sökmeye gerek var mıdır?

Şekil 1: def.JPG

Sayfayı Paylaş