Mazda 6 & Honda Accord Kıyaslaması

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Mazda 3 içinde durum aynı...

Honda Civic 1.6 VTEC ES 2006 Model 48.750 TL Galeriden satılık ikinci el Bej renk - 417823581

2006 model Mazda 3 çok temizse 35-38 bin lira bandında alınabilir, ama yukarıdaki ilandaki öyle mi? Fark yine 10 binlerde... :)

2013 sonrasi icin de ayni durum gecerli mi? Uzun suredir hic honda bakmadim ☺

2011-2012 impressive fiyatinin 2-3 bin ustune m6 alinabilirken neden ayni fiyatlara daha cok araba almiyoruz peki. Bunu da hic anlamiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

2011-2012 impressive fiyatinin 2-3 bin ustune m6 alinabilirken neden ayni fiyatlara daha cok araba almiyoruz peki. Bunu da hic anlamiyorum.
Orada segment farkı ve güzel ülkemin vergi politikası devreye giriyor... ;)

Bl kasa impressive ile emsali cıvıh arasında da mutlaka 10 binlere varan farklar oluşuyodur, epeydir bende bakmadım. :D

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan

Ben bu işi

Ben bu işi hiç anlamıyorum,anlamakta istemiyorum aynı model yılında 6 ile aynı fiyatta olan 3 niye tercih edilir

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Bence vergi değil. Eğer öyle olmuş olsaydı 2011 honda civic piyasası 55 bin iken 2011 accord piyasası 75 bin olmazdı. Veya focus piyasası 45 iken mondeo piyasası 55-60 arası olmazdı. Mazdadaki gibi birbirine yakın değerler olurdu. Demekki seçim yaparken vergiyi gözardı eden kullanıcı piyasası azımsanmayacak kadar çok.

Bence olay şu. 3-4 sene öncesine kadar insanlar mazda3 alamaya çekiniyorlardı ve mazda3 piyasası uygun seviyelerde seyrediyordu. Birçok kullanıcı mazda3 fiyat/performans faydasını geç farkedip markaya yönelince mazda3 piyasası yükseldi ve şuan bence mazda3 f/p cazibesi ortadan kalktı. Buradan şu sonucu çıkarabiliriz; mazda6 hala f/p olarak cazibesini sürdürüyor ve bundan 3-4 yıl sonra diğer markalarda olduğu gibi makas açılacaktır diye düşünüyorum.

D segmenti araç düşündüğüm şu dönemlerde mazda6 ya mı yatırım yapsam acaba :rolleyes:o_O

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İyi de biz fiyat farkı neden yoku tartışmıyoruz ki, aynı fiyata yakınken neden 6 yerine 3 tercih ediliyoru konuşuyoruz

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Bir de şunu eklemek isterim. Sosyal medya gruplarının/fanlarının araç piyasasını ciddi manada yükselttiğini düşünüyorum.

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
İyi de biz fiyat farkı neden yoku tartışmıyoruz ki, aynı fiyata yakınken neden 6 yerine 3 tercih ediliyoru konuşuyoruz

İşte bende tam olarak ondan bahsediyorum. Siz vergi olduğunu söylüyorsunuz. Bende diyorum ki vergi olsaydı diğerlerinde de fiyatlar yakın olurdu. Sebebi halkımızın m6 yı hala keşfedememiş olması, önyargılı bakması veya benim çok da anlamadığım motor lpg uyumu lpg kiti fiyatları vs. Ama teknik kısmın olacağını da çok düşünmüyorum.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Vergi olduğunu düşünmüyorum çünkü yıllık 850 tl fark var ayda 70 tl eder.2010 ve öncesindede lpg sıkıntısı yok.3 taktığın aynı lpg yi bunada takıyorsun.yakıtta ortalamada 2 lt den fazla fark olmaz bence...hep söylüyorum bir önceki 1.6 otomatik aracımdan az yakıyor mazda 6...1.6 atmosferik bas bas gitmez oda ayrı dert

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bir de şunu eklemek isterim. Sosyal medya gruplarının/fanlarının araç piyasasını ciddi manada yükselttiğini düşünüyorum.
Evet çok etkisi var. Sosyal platformlarda satılan araçlara hep değerinin üstünde fiyat istiyorlar. Birde Doğan olmuş şu para Clio bu para Megan o paraya satıldı demeleri yokmu :) :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan

Üst Alt