Mazda 6 GJ Skyactiv vs VW Passat Karşılaştırması

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu sektördeki işleyiş tersine dönmedikten sonra kesinlikle ve kesinlikle objektif bakış açısında testler izleyemeyiz gibi geliyor bana. Nedir bu tersine dönüş??

Otomobil firması alacak aracını, gerçek bağımsız ve tarafsız test kuruluşuna veya bu işi yapanlara götürecek teslim edecek, arada menfaat ilişkisi olmayacak (ki bu ülkede imkansız gibi) testi yapan kurum veya kişiler de; ön yargılı olmadan önüne ne geldiyse onu test edip raporlayacak/yorumlayacak...

Bunu başarabilir miyiz?

30 yıl önce avrupadaki bakış açısını görmüş birisi olarak, yüz yıllar geçse de başaramayız diyorum... Çünkü; bizim genlerimiz farklı bizde insanlığı, hoş görüyü, adaleti ve vicdanı soksalar durmaz... :) Biz; yarı duygusal yarı atarlı, yarı arap yarı müslüman, yarı Türk, yarı melez, yarı fanatik, yarı taraftar, yarı terörist yarı terörizmi besleyeniz maalesef... :cool:

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu sektördeki işleyiş tersine dönmedikten sonra kesinlikle ve kesinlikle objektif bakış açısında testler izleyemeyiz gibi geliyor bana. Nedir bu tersine dönüş??

Otomobil firması alacak aracını, gerçek bağımsız ve tarafsız test kuruluşuna veya bu işi yapanlara götürecek teslim edecek, arada menfaat ilişkisi olmayacak (ki bu ülkede imkansız gibi) testi yapan kurum veya kişiler de; ön yargılı olmadan önüne ne geldiyse onu test edip raporlayacak/yorumlayacak...

Bunu başarabilir miyiz?

30 yıl önce avrupadaki bakış açısını görmüş birisi olarak, yüz yıllar geçse de başaramayız diyorum... Çünkü; bizim genlerimiz farklı bizde insanlığı, hoş görüyü, adaleti ve vicdanı soksalar durmaz... :) Biz; yarı duygusal yarı atarlı, yarı arap yarı müslüman, yarı Türk, yarı melez, yarı fanatik, yarı taraftar, yarı terörist yarı terörizmi besleyeniz maalesef... :cool:

Veli abi'nin sözlerine bir iki bilgi ekleyeyim istedim. Fiat Egea HB versiyonu lansmanı yapıldı. Adını vermeyeyim iyice milleti yerlerde süründürmeyelim :) Neyse diyorki videoda, Kemer'in güzel manzaları eşliğinde "Şu anda Kemer'de, Egea Hb lansmanındayız. 2 gün kadar burada olacaz ve nerden baksanız 4 saat kadar sürme imkanımız olacak tam test olmasa da" Sonrada Otelden manzaralar geliyor ekrana. Şimdi test için gidiyorsunuz yada lansman için arabayı sürmeniz lazım ama 2 gün tatil merkezinde kalıyorsunuz, sadece 4 saat araba sürücekseniz. Peki sonra diğer konulara girmek istemiyorum ama ne kadar mantıklı ve bağımsız bir test yada araç incelemesi yapabilirsiniz? Hani oraya kadar nasıl geldiniz, 2 gün yediniz içtiniz, otelde kaldınız vs. vs. Aracı kötüle de görelim demezler mi adama?

Üst Alt