Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 6 GH (2007-13) Performans ve Yakıt ile İlgili Bazı Sorular

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında emirdede tarafından paylaşıldı.

1. emirdede

emirdede Katılımcı

Arkadaşlar merhaba haftasonu ailemle mersin-gaziantep arası bir yolculuk yaptım aracımla,arabada 4 yetişkin ve 20-30 kg lik bir bagaj vardı.yolculuğun tamamı otobanda sürdü.gidiş yolunda tatlı rampalar var çok dik olmayan.yolculuk boyunca 120 ye sabitleyip gittim ancak bu rampalarda aracım sabit hızda kalmayıp hız düşürdü,zorlandı galiba...2.0 motor bir aracın zorlanmasını garipsedim doğrusu.dönüştede kahramanmaraşa uğradık,oradada şehir içindeki yokuşlarda aracım zorlandı.Bir diğer dikkatimi çeken şeyde giderken benzin ışığım yanıyordu,100 tl lik benzin aldım,ibre yarının çok az altına geldi ancak antep e vardığımda ibre çeyrek çizgisine geldi,acababu süre içinde benzin tüketimi mi oldu yoksa araç okadar yolu benzinle gittiğini sanıp ibreyi mi düşürdü tam anlayamadım...

2. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Yakıt konusunda ibre yanılıyordur :) bir çok araçta bu sorun mevcut. Zorlanma konusu da pek takmayın. Atmosferik motorlu araçlarda normaldir ;)

3. apojitsu

apojitsu Katılımcı

aaaahhh ahhhh ne çektim benim M6'nın rampalarda bayılıp 3. vitese düşmesinden:D sinir krizi geçirtiyodu bana:mad: sonra @yakup 'a sattım arabayı ve kurtuldum hihohohoho :D:D:D volvo s60 t5 aldım 250 beygir. şimdi düz duvara bile sabit hızla çıkıyo hahahahahaaaa:D:D:D:D

grafff ve domestos bunu beğendi.
  4. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Bütün rampaları 120 sabit hızda çıkmasını beklememek lazım. Sonuçta atmosferik 2.0 motorlu bir araç. Yüksek devirlerde benzin kullanacak şekilde ayarlandı ise sistem benzini kullanmış olabilir.

5. emirdede

emirdede Katılımcı

Bende 2.0 arabam var söyle uçar,böyle kacar diye hava atiyordum,rezil olduk :)...1.6 golf u degistirmemdeki en buyuk sebeplerden biri buydu,cok fazla uzun yol yapan biri degilim Allahtan.

Araci yuksek devirlerde benzine gecmesi icin ayarlattim ancak bu yolculukta yuksek devirlere cikmasina izin vermedim

6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Benimki 1.8 neredeyse çoğu rampayı 5. vites çıkıyorum. Performans düşüklüğümü var başka bir şey mi kontrol ettirmenizde fayda var.

7. aurora

aurora (Can)

Araç Markası:
    1992 - Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    Benim 626 da 110-120 ile giderken tatlı rampalarda hız düşüyor ama 5. Vites 1800-2000 devir altına kadar idare ediyor. Hız da 90-95'e kadar düşüyor ama araç asılıyor. Vitesi nadiren 4'e düşürüyorum. Bu arada gaza ayağımın altında yumurta varmış gibi basarım.

8. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Lpg ayarlarınızı anlayan bir ustaya yolda yaptırın. Hava filtresi, yağ, yağ filtresi, buji değişmediyse değiştirin.
    Önce bujiler, hava filtresi değişmediyse onlar, sonra da lpg ayarı yaptırın bir sorununuz kalmaz.

Oğuzhan bunu beğendi.
  9. ogzhn38

ogzhn38 Katılımcı

Araç Markası:
    1999 323f 1.8 Astina
    Araç Renk ve Tip:
    Gri - Hatchback
    Atmosferiğin dilinden anladın mı çok ta sıkıntı değil aslında. Yüksek devirlerde 4000 + devir istiyor hepsi bu.

ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  10. incirinaltı

incirinaltı Aktif

Araç Markası:
    2014 Mazda3 Powersense
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı-Sedan
    Antep hatay arası 4 sene gittim geldim, 98 model 626 da 2011 mazda 3 de rampalarda sıkıntı yaratmadı. Yalnız tatlı rampa demişsiniz, 2 tanesi hiç öyle tatlı falan değil bayağı rampa yani. Aracınızda sıkıntı olabilir,mazda 6 kullandım bir kez,düz yol performansı çok çok iyiydi.

domestos bunu beğendi.
  11. emirdede

emirdede Katılımcı

Düz yolda gayet iyi benimkide koltuğa yapıştırıyor yani onda şikayetim yokta,2.0 olunca insan yağ gibi aksın istiyor :)

12. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Benzin ibresinin düşmesi, lpg sisteminin Obd 'li olmamasına bağlı ve gayet normal... Rampa mevzusundaki çekişten düşme konusunda endişelenecek bir şey yok, alışmak gerekiyor. Atmosferik ve dolu bir arabanın, rampalarda özellikle de otomatik ise performans kaybı normaldir.

:)

ogzhn38 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş