Mazda 6 GH (2007-13) Frene Basınca Titreme ve Ses

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaslar,araci almadan test surusu yaptigimda frene basinca asiri titreme vardi aracta.Almaya niyetlenince diski tornaya veriririz problem kalmaz,dediler.Ilk zamanki titreme kalmadi ama hala var birde basinca ciyirti cikartmaya basladi.Daha 800 km yaptim 2. elde garanti olmaz ama yarin goturecem bakalim ne diyecekler?

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Tornaya hiç para vermeseydiniz keşke. Zaten 120-150 civarı bizim diskler sıfırını taktırsaydın iyiydi.
Ciyaklama olayı genel olarak balatanın yapısıyla alakalı olur. Araya ince kum parçaları girdiyse onlarda ses yaptırabilir.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Para vermedim zaten,kendileri yaptirdi,yetkili serviste aldim araci...yarin gidecem 4 disk 4 balata degistirin diyecem ucretsiz bakalim ne diyecekler

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Geçmiş olsun dostum umarım kısa sürede halledersin. Servisin ücretsiz yapacağını pek düşünmüyorum ama umarım olumlu sonuçlanır.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sözünün arkasında duran bir iş yeri olursa yapması gerekir... Ama bu ülkede işini en iyi şekilde yapan kurum yok gibi bir şey...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bizim sıfır garantili honda crv de aynı sorun çıkmıştı. Garantiden yaptırırız diye düşünmüştük fakat "kullanıcı hatası, diskler sıcak iken soğuk suya girmişsiniz" dendi ve paralı yaptılar. Ayrıca sıfır ısuzu dmax aldık daha gelir gelmez bu sorunu verdi. Kaç defa servise gittiyse yapamadılar öyle kaldı...

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Çağırdılar servisten,poryalarda eğrilik var tornaya verip düzelttirecez dediler.Aldım geldim bende sabah tekrar vereceğim.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
İnşallah sıkıntı ortadan kalkar

Serkandorman

Sessiz
Frene basınca sadece direksiyonmu titriyor ?sadece dirreksiyon titriyorsa ön diskler.Eğer arkalarda yamuksa komple ciddi şekilde sarsılır araba.Yan sanayi disk balata veya fazla tornalanmış disk sebep olabilir.Porya darbe ile yamulur durup dururken porya normal kullanmakla yamulmaz.

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Direksiyon titriyor abi,bide ciyirti sesi oluyor.Banada sacma geldi porya yamulmasi.ama cozecez dediler bakalim nasil olacak

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Endisem diski haddinden fazla tornalayip ya da diski defalarca torna yapip haddinden fazla incelmis disk takmalari.

İnşallah böyle bir şey yapmazlar. O işi hiç yapmamaları daha faydalı olur çünkü... İnceltilmiş bir diskin patlama ihtimali meydana çıkar ki, Allah korusun...

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
[member=593]emirdede[/member] Merak ettim 2010 model M6 kaç km de bu sorunu verdi ? Birde aracınız birinci kasamı yoksa ikinci kasamı?

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
[member=593]emirdede[/member] Merak ettim 2010 model M6 kaç km de bu sorunu verdi ? Birde aracınız birinci kasamı yoksa ikinci kasamı?

116 binde arac...kasa olarak nedir bilmiyorum ama,yogunlugumdan daha arabayi taniyamadim bile :) :D

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Servisten çağırdılar,poryaları değiştiriyorlarmış ücretsiz...inşallah sıkıntı çözülür

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bunla çözülür inşallah,disklerin falan değişmesine gerek kalmaz.İlk önce çağırdılar poryaları biz değiştirelim,diskide sen karşıla değiştirelim dediler.bende kabul etmedim,o zaman şimdilik değiştirelim poryayı sonuca bakalım dediler.

Üst Alt