Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 6 GH (2007-13) Frene Basınca Titreme ve Ses

Konu, 'Yürüyen Aksam - Süspansiyon' kısmında emirdede tarafından paylaşıldı.

1. emirdede

emirdede Katılımcı

Arkadaslar,araci almadan test surusu yaptigimda frene basinca asiri titreme vardi aracta.Almaya niyetlenince diski tornaya veriririz problem kalmaz,dediler.Ilk zamanki titreme kalmadi ama hala var birde basinca ciyirti cikartmaya basladi.Daha 800 km yaptim 2. elde garanti olmaz ama yarin goturecem bakalim ne diyecekler?

2. ismail-1903

ismail-1903 Katılımcı

Araç Markası:
    2002- Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Kırmızı - Hb
    Tornaya hiç para vermeseydiniz keşke. Zaten 120-150 civarı bizim diskler sıfırını taktırsaydın iyiydi.
    Ciyaklama olayı genel olarak balatanın yapısıyla alakalı olur. Araya ince kum parçaları girdiyse onlarda ses yaptırabilir.

3. emirdede

emirdede Katılımcı

Para vermedim zaten,kendileri yaptirdi,yetkili serviste aldim araci...yarin gidecem 4 disk 4 balata degistirin diyecem ucretsiz bakalim ne diyecekler

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Ücretsiz değişeceklerini hiç sanmıyorum.

5. grafff

grafff Aktif

Araç Markası:
    2006 - Mazda 3
    Araç Renk ve Tip:
    Bakır Kırmızı
    Geçmiş olsun dostum umarım kısa sürede halledersin. Servisin ücretsiz yapacağını pek düşünmüyorum ama umarım olumlu sonuçlanır.

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Sözünün arkasında duran bir iş yeri olursa yapması gerekir... Ama bu ülkede işini en iyi şekilde yapan kurum yok gibi bir şey...

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

7. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Bizim sıfır garantili honda crv de aynı sorun çıkmıştı. Garantiden yaptırırız diye düşünmüştük fakat "kullanıcı hatası, diskler sıcak iken soğuk suya girmişsiniz" dendi ve paralı yaptılar. Ayrıca sıfır ısuzu dmax aldık daha gelir gelmez bu sorunu verdi. Kaç defa servise gittiyse yapamadılar öyle kaldı...

8. emirdede

emirdede Katılımcı

Çağırdılar servisten,poryalarda eğrilik var tornaya verip düzelttirecez dediler.Aldım geldim bende sabah tekrar vereceğim.

9. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    İnşallah sıkıntı ortadan kalkar

10. Serkandorman

Serkandorman Sessiz

Poryada eğrilikmi varmış? o ne demekmiş ya?? Porya nasıl eğrilirmiş acaba?

11. Serkandorman

Serkandorman Sessiz

Frene basınca sadece direksiyonmu titriyor ?sadece dirreksiyon titriyorsa ön diskler.Eğer arkalarda yamuksa komple ciddi şekilde sarsılır araba.Yan sanayi disk balata veya fazla tornalanmış disk sebep olabilir.Porya darbe ile yamulur durup dururken porya normal kullanmakla yamulmaz.

12. emirdede

emirdede Katılımcı

Direksiyon titriyor abi,bide ciyirti sesi oluyor.Banada sacma geldi porya yamulmasi.ama cozecez dediler bakalim nasil olacak

13. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Çözeriz dedilerse, geri adım atma bence, verilen söz var çünkü... :)

14. Serkandorman

Serkandorman Sessiz

Endisem diski haddinden fazla tornalayip ya da diski defalarca torna yapip haddinden fazla incelmis disk takmalari.

15. domestos

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İnşallah böyle bir şey yapmazlar. O işi hiç yapmamaları daha faydalı olur çünkü... İnceltilmiş bir diskin patlama ihtimali meydana çıkar ki, Allah korusun...

16. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    [member=593]emirdede[/member] Merak ettim 2010 model M6 kaç km de bu sorunu verdi ? Birde aracınız birinci kasamı yoksa ikinci kasamı?

17. emirdede

emirdede Katılımcı

116 binde arac...kasa olarak nedir bilmiyorum ama,yogunlugumdan daha arabayi taniyamadim bile :) :D

18. emirdede

emirdede Katılımcı

Servisten çağırdılar,poryaları değiştiriyorlarmış ücretsiz...inşallah sıkıntı çözülür

19. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB
    Güzel haber O0

20. emirdede

emirdede Katılımcı

Bunla çözülür inşallah,disklerin falan değişmesine gerek kalmaz.İlk önce çağırdılar poryaları biz değiştirelim,diskide sen karşıla değiştirelim dediler.bende kabul etmedim,o zaman şimdilik değiştirelim poryayı sonuca bakalım dediler.

Sayfayı Paylaş