Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 6 GH (2007-13) Far İçi Gündüz Led ve Beyaz Aydınlatma

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında emirdede tarafından paylaşıldı.

1. emirdede

emirdede Katılımcı

Arkadaşlar merhaba,yeni nesil araçlardaki gündüz ledleri çok hoşuma gidiyor,şu far içinde olanlar,araca farklı bir hava katıyor bence.Mersinde uygulayan bir arkadaş buldum mükemmel bir işçilik yapıyor.250 tl fiyatı var dedi.Birde uzun zamandır farları beyaz ışığa çevirmeyi düşünüyorum sisler dahil,bunun içinde farklı seçenekler sundu.Normal beyaz ampul ve cree led denen yeni bir sistem...beyaz ampul çiftine 80 tl,diğerinin çiftine de 250 tl dedi.Siz ne düşünürsünüz özellikle ışığı beyaza dönüştürme konusunda.Eğer izin verirse yaptığı çalışmaların resimlerini yükleyecem buraya...

domestos bunu beğendi.
  2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Farı açarak yapacaktır muhtemelen ama olumsuz sonuçlar doğurabilir, farın su alması buhar yapması gibi, bunun garantisini veriyorsa ve döşeyecegi ledler kaliteliyse fiyat çok iyi, beyaz aydınlatma dan kasıt ney tam anlamadım, xenon mu halojen beyaz ampul mü

3. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bahsedilen şeyler için fiyat nerelerdedir bilemiyorum da beyaz aydınlatma nasıl olacak onu anlamadım, xenon gibi bir şey mi bahsedilen olay?? Gelişmeleri fotoğraflı olarak beliyor olacağız.

Bence; işçilik güzel olursa harika olur...

Şöyle bir uyarıda bulunayım; beyaz ampuller çin malı ise, aliexpress'te tanesi 1 dolardan beyaz ampul fiyatı başlıyor ona dikkat et derim.

4. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Cree led için fiyat iyi fakat; aracınızda mercek yoksa odaklama sorunu yaşar ve karşınızdan geleni çok rahatsız edersiniz. Ayrıca ledler ile şimşek etkisinde sellektör yaparsınız :) BMW'lerde olduğu gibi :)

Mercek varsa led, yoksa beyaz ampul olabilir. Eğer farları düzgün kapatacaksa farı sökmesinde sakınca yok ama sökmeden önce size yapacağı çalışmayı örneklerle göstersin. Yaptırdıktan sonra pişman olan çok var, bazı ledler tam apaçi işi olurken bazıları orijinalinden ayırt edilemez.

ezmocesteri bunu beğendi.
  5. emirdede

emirdede Katılımcı

Beyaz ışıktan kastım,benim uzun-kısa farlar sarı,bunlar beyaz olsun istiyorum.Aracımda mercek var bu arada

Ekli Dosyalar:

6. emirdede

emirdede Katılımcı

Farları açıp yapıyor ledi,garanti veriyor buğulanma yada su alma gibi olumsuzluklara karşı.

7. MutluTEKİR

MutluTEKİR Aktif

Araç Markası:
    2010 Mazda3 98500km
    Araç Renk ve Tip:
    Granit Gri - Sedan
    Uzuna neyse de kısada beyaz yaparsanız verim alamazsınız sis ve yağmurda göremezsiniz önünüzü. 100 tl ye 4300 k xenon öneririm.
    Far içi led de size kalmış. Ben şahsen orjinalliğini bozmak istemezdim. Parklara led takıp sis farının altındaki yuvaya led şerit takarak halletmeye çalışırdım.

8. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Zaten işinin ehli ise buğu filan yapmaz, yaparsa da gider yanına usta bunların silikonları eksik basmışsın der tazeletirsin ;) Mercek varsa led güzel seçim olur. Aydınlatma olarak xenondan bir tık geri ama şıklık olarak çok daha iyi...

9. emirdede

emirdede Katılımcı

Xenon muaynede sıkıntı çıkarır diye istemiyorum açıkçası.ledler içinde 4 takım gerekiyor oda 1000 tl ye mal oluyor tuzlu geldi biraz

10. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri

Neden 4 takım? Uzun ve kısa yeterli. Sislere beyaz ampul takın.

11. emirdede

emirdede Katılımcı

Ustada öyle dedi aynen.zaten sisler kullanılmıyor onlara gerek yok led...parklarada beyaz ampul takarız ama biraz renk farkı olur dedi.

12. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Gerekirse parklara ampul takma :)

13. emirdede

emirdede Katılımcı

Zaten far içi led şerit yaptırırsak ona gerek kalmaz heralde

Sayfayı Paylaş