Mazda 6 GG (2002-08) Hakkında

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Selam arkadasar;
Mazda 6 hakkinda bilgiye ihtiyacim var. Makyajlanmamis 2003-2005 modellerinde kullanilan motor Mazda motoru mu? Ford motoru mu? Sorunsuzlugu,kullanimi hakkinda ozellikle 626 ile kiyas yapabilecek arkadaslar dan yorum istiyorum. Olumlu olumsuz yorumlariniz kiymetlidir.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O dönemde yürürlükte olan Ford ile Mazda ortaklığı neticesinde motorlar aynı diye biliyorum, Mondeo'da kullanılan motor ile Mazda 6 motorları aynı diye biliyorum. 4 ileri tork konvektörlü tam otomatik şanzıman var ama galiba sen manuel arıyorsun...

Çok kurcalanmamışsa, kıymetini bilen Mazda sever sahipleri olduysa seni üzmez ancak, yıpranmış veya kurcalanmış bu tarz araçlar maalesef sahiplerini üzebiliyor. Ben çok istememe rağmen, eşimin hoşuna gitmemesi ve Aydın da Mazda gören sanayi eşrafının uzaylı görmüş köylü moduna bürünmesi sebebiyle ilk kasa 6 dan vazgeçtim.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Mazda 626 dan sonra 6 daha tok daha dolu bir araç olarak beni hayran bıraktı,
İç mekanın genişliği aynı çok fazla bir fark yok,
Direksiyon 626 ya göre daha sert alışmak gerekiyor,
Viraj girişleri gaye iyiyken M6 bu iyi olanı bir kaç bayrak daha öne taşıyor,
Hızlanma olarak vites oranlarının farklı olmalı ki daha seri vites değiştirmek gerekiyor, 5. vites 3000 devirde 120 km yaparken Mazda 6 da 5. vites 3250 devirde 120 km yapıyor
115 hp den sonra 141 hp fazlası ile memnun edecektir ,
Yüksek hızlarda 150 ve sonrası çok daha stabil ve güvenli,
Koltuk konforu bence aynı ,orta konsol ve müzik sisteminin keyfi ise çok çok güzel,
Bagaj hacmi aynı olmalı ama sanki daha kullanışlı,
Tüm bu artıların yanında tamamen şahsi olarak bence tek eksisi müzik sisteminde orjinal cd kullanabilmeniz ve mp3,usb gibi seçeneklerinizin olmaması.

Yorgunluk baş gösterdi yarın biraz daha yazarım.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Eyvallah Naim abi, saolasın.Kullanıcı az olunca bilgide kısıtlı oluyor malesef.Benim makyajlı 136 hp lik 626 da 5.vites 3250 devirlerde 120 km yi buluyordu.Abi triger zincirlimi oluyor bu modelde?
Veli abi, Ford işi karıştırıyor.Bu bilgi doğru ise soğurum araçtan.Mazda nedenim sorunsuzluğu, Ford motora karıştıysa sıvamıştır.
@ezmocesteri hocam, bütçe kısıtlı, makyajlı şimdilik hayallerde.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Ford kafanı hiç bir şekilde bulandırmasın, Mazda mühendisleri kendi bünyelerinde gerekeni yaptıkan sonra piyasaya sürüyor, mesela o dönemde aynı platformu ve motoru kullanan Ford Volvo Mazda üçgeninde yol tutuş Mazda nın bir tık daha iyiydi, ve ilginçtir aynı motoru kullanmalarına rağmen Mazda ikisini de tokatlıyordu, kafanız o kısma takılmasın, Mazda mühendislerine güvenin ;)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Ford Mondeo ile kıyaslansa bile Mazda 6 bir kaç adım önde, misal aynı yıl mondeo'ların çoğunda Volant değişimi,direksiyon kutusu tamiri veya değişimi yapılıyor. Mazda 6 da henüz bu sorunu yaşayanlar yok.
Aynı dönemin mondeo sunu kullanmadım ama acaba alsam mı diye ikilemde kaldığımda sanayi esnafı beni dövecekti ne işin olur Ford ile diyerek.
Sözün özü için rahat cebin para olsun uygun temiz M6 mutlaka bulunur..benim guzu da satılık ama ben bilerek fiyatımı yüksek tutuyorum.Bu aralar her şey mümkün 4x4 e geçilebilir veya aradaki para başka bir projede kullanılmak için ayrılıp 20-23 arası biraz daha düşük bir araç bakılabilir..hakkımızda hayırlısı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba. Mazda kullananlar olarak tavsiyelerinize ihtiyacım olacak. Corolla hb at kullanıyorum. Mazda 6 ila takasa giricek gibiyim. Kullanıcıları olarak bu araba hakkında bilgi verebilir misiniz? Araç şu: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...z-boyasiz-102-bin-km-otomatik-347783793/detay

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her zaman klişe sözlerle başlamak istiyorum; çok kurcalanmamış, çok el değiştirmemiş ve bakımlı bir Mazda sahibini hiç bir şekilde üzmez, tam tersine keyif verir, sanayiden uzak tutar...

Kafadan Toyota'ya eleştiri veya negatif düşüncelerimi belirtmek istemiyorum konumuzla ilgili değil, Japon menşei taşıması nedeniyle saygı duyarım orası ayrı. :)

Otomatik Şanzıman denilince akla BMW ve Mazda gelir. Mazda zaten sorunsuzluk ile ün yapmış, nam salmış bir marka, inşallah bir mazda sahibi olursunuz ve ne dediklerimi yaşayarak öğrenme fırsatı bulursunuz. Aracı (M6) anlayan birilerine detaylı olarak gösterin, geçmişi ve kendisi temizse mantıklı bir seçenek üzerinde duruyorsun derim.

Tek olumsuz yanı, tork konvertörlü şanzımanların yapısı gereği fazla yakması olacaktır bu duruma da yapacak hiç bir şey yok. Şehir içi 12-14 litre, şehir dışı 7-8 litre aralığını göze alman gerekiyor. Ayrıca; Mazda sahibi değilim diyerek kendini farklı bir yere konumlandırmana gerek yok, forumda kim ne kadar kendini buraya ait hissediyorsa o kadar buralı fakat bizim için herkes aynı güzellikte, aynı değerde... Burası bir aile, Mazda'nın orta ölçekli, kocaman ailesi... :)

Hakkında hayırlısı.

Edith; fiyat olarak çok yüksek derim, makyajlı Mazda 6 için bile bu fiyatlar yüksek bence. Araç çok temiz duruyor, kilometre orijinal diyelim ama bu fiyata büyük zarar edersin.

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
@RGM Ben üç yılı aşkın süredir kullanıyorum rahatlığı ve konforu sizi üzmeyecek seviyede oldugunu düşünüyorum. Paylaştığınız ilandaki fiyat baya bir yüksek bu kadar para verecekseniz makyajlı kasa bakın derim.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...6-2.0-lpg-li-otomatik-vts-orj-358168885/detay
Saol hocam. Makyajlı kasa ile arasındaki fark ne acaba öğrenebilir miyim? Birde ben km düşük diye o araçla ilgilenmistim özellikle. Benim km 170 bin cunki birde çok yol yapıyorum. Ayrıca parça sıkıntısı yaşıyor musunuz?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Saol hocam. Makyajlı kasa ile arasındaki fark ne acaba öğrenebilir miyim? Birde ben km düşük diye o araçla ilgilenmistim özellikle. Benim km 170 bin cunki birde çok yol yapıyorum. Ayrıca parça sıkıntısı yaşıyor musunuz?

Forumun kütüphane bölümünde bir çok bilgi mevcut. :)

Mazda 6 (2002-2008) Aldığı Ödüller

Mazda 6 (2002-2008) Tanıtım Sayfası

Mazda 6 (2002-2008) Teknik ve Donanım Özellikleri

Linkleri inceleyebilirsin, @Oğuzhan a bir kez daha teşekkürler. :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
@RGM makyajlı ile arasında epey fark var, Mazda da makyaj demek çok şey demek iki üç parçayla bırakmıyorlar, o fiyata makyajlı tercih edin seçenek az olsa da

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Çok teşekkür ederim biraz inceledim haklısınız o fiyatlara makyajlı almak daha mantıklı.

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Merhaba iyi günler son 1 hafta içinde var olan 626 mızı satıp üstüne para ekleyip devamı olan mazda 6 dan almayı düşünüyoruz ama araç hakkında sizden bilgi almak istedim bu araç genelde yarı otomatik olarak görülüyor internette babamda otomatik araba alınmaz diyor . şanzımanı nasıldır kullanışlımı ocağımıza incir ağacı dikecek türdenmi gerçi sözde MAZDA olunca böyle birşey arka planda kalıyor ama neyse. :D
bu aracı kullanan arkadaşlar yorumlarınız neler konfor şanzıman motor yakıt bilgi verirseniz sevinirim.
bu yaz veya en geç seneye yaz değiştirmeyi düşünüyoruz 626 yı satablirsek :D
şimdiden teşekkürler.
örneğin https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-model-otomatik-vites-mazda-6-366478577/detay

bu araç 2003 model 240.000 km de bu normalmi yoksa değilmi

mazda 6 satmak isteyen varsa bi konuşalım :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu açmadan önce arama yaparsan hatta açtığın konu hakkında dikkat edersen (sistem benzer konuları önüne getiriyor) forum çöplük olmaz. :) konu mesajlarını okumanda fayda var.

Hakkında hayırlısı diyelim öyle olsun. :)

MAZDA626

Katılımcı
Araç Markası
1994-Mazda626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Konu açmadan önce arama yaparsan hatta açtığın konu hakkında dikkat edersen (sistem benzer konuları önüne getiriyor) forum çöplük olmaz. :) konu mesajlarını okumanda fayda var.

Hakkında hayırlısı diyelim öyle olsun. :)
teşekkürler VELİ ağbi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Satılık bölümünde şuan satılık var mesela bitane, keza cillop gibi Naim abinin guzu da var. Veli abinin GF de bile şanzımandan övgüyle bahsediliyorsa 6 da hiç problem olmaz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda ve şanzıman arızası olgusu yan yana gelmez o konuda rahat olum bence... Yani herkes rahat olsun. :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
İlandaki Mavi M6 bir ara İstanbulda idi, komple boyalı diye hatırlıyorum ki bu dediğim 2 yıl önce falandı.Kapıların açık halde iç kısmı gösteren fotoğraflardaki Mavi ile aracın dış kısmındaki mavi renk de inanılmaz farklı...

Üst Alt