Mazda 6 GG (2002-08) Cd Çalar Check Cd Sorunu

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Forumdaki Arkadaşlarım Sizlere birşey danışmak istiyorum benim arabanın cd playeri CHECK CD uyarısı verip cdleri okumuyor geri çıkarıyor bunu nasıl halledebilirim lens temizleme cd si sorunu çözermi ? Yoksa Servisemi gitmem gerekiyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Muhtemelen cd leri okuyamıyor, lens temizleme cd si bir ihtimal fayda verebilir ama zannetmiyorum. Servis olarak nereyi düşünüyorsun, Mazda Servis hizmetine devam ediyor mu Denizlide...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aynı sorunu 2007 Mazda 3 te yaşadım. Kronik lens arızası. Mekanizmayı değiştirdim komple yurtdışından almıştım. 220 gibi bir rakam tutmuştu. En güzeli cihaza usb aparat bağlatıp kullanmak.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kronik diyerek yüreğimi hoplatmayasın Oğuzhan... Tırsmadım değil. :p

aytacesen

Katılımcı
Forumdaki Arkadaşlarım Sizlere birşey danışmak istiyorum benim arabanın cd playeri CHECK CD uyarısı verip cdleri okumuyor geri çıkarıyor bunu nasıl halledebilirim lens temizleme cd si sorunu çözermi ? Yoksa Servisemi gitmem gerekiyor
6 lı cd çalar mı var?Tek bir Cd de mı yapıyor bütün Cd lerde mi yapıyor hocam?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ha şu da var cd sıkışmış olabilir içine cd çıkar tuşuna basıp cd çaların üstüne doğru vurmak işe yarayabilir.

aytacesen

Katılımcı
Lens temizleyici cd,kafasına vurma,kompresör tutma gibi klasik tekniklere halen cvp vermiyorsa en mantıklısı servis :eek:hmy: :(

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
Bu sıkıntı benimde başıma geldi en son check cd uyarısından sonra no disc verdi dahada tık yok mekanizmayı söktüm ileri geri kurdum gene aynı benim arıza elektronik görünüyor mekanik kesinlikle değil iyi bir usta bulduğumda elektronik kısmını kontrol ettircem
Masraf artacak gibi ise zaten bahane arıyorum ekranlı için direkt gözden çıkarırım ne yapalım

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Muhtemelen cd leri okuyamıyor, lens temizleme cd si bir ihtimal fayda verebilir ama zannetmiyorum. Servis olarak nereyi düşünüyorsun, Mazda Servis hizmetine devam ediyor mu Denizlide...
Servis kapandı sanırım Denizlide en yakın Aydına gidebilirim orada varmı acaba servis

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Servis kapandı sanırım Denizlide en yakın Aydına gidebilirim orada varmı acaba servis

Aydın'da satış ve servis yıllar öncesinden kapanmış, Aydın'a kadar gelmişken beraber Muğla'ya gidebiliriz eğer sorun serviste çözülecekse... :)

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
6 lı cd çalar mı var?Tek bir Cd de mı yapıyor bütün Cd lerde mi yapıyor hocam?
6 lı cd çalar var çalan cd yi dışarı çıkarıp check cd uyarısı verip dışarı çıkarmaya başladı içerisinde başka cd olup olmadıgını nasıl anlarım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
6 lı cd çalar var çalan cd yi dışarı çıkarıp check cd uyarısı verip dışarı çıkarmaya başladı içerisinde başka cd olup olmadıgını nasıl anlarım

Load tuşuna bastığında karşına 6 tane rakam gelecektir, cd varsa eğer o rakamların için koyu oluyor ve yeni girişi yapılacak cd numarası yanıp sönmeye başlıyor... Tabi sistem benimki ile aynıysa...

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Aydın'da satış ve servis yıllar öncesinden kapanmış, Aydın'a kadar gelmişken beraber Muğla'ya gidebiliriz eğer sorun serviste çözülecekse... :)
Biraz araştırma yapayım çözüm bulamazsam Mugladaki servise gidebiliriz sizin müsait oldugunuz bir zamanda

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Load tuşuna bastığında karşına 6 tane rakam gelecektir, cd varsa eğer o rakamların için koyu oluyor ve yeni girişi yapılacak cd numarası yanıp sönmeye başlıyor... Tabi sistem benimki ile aynıysa...
Sabah ilk işim bunu kontrol etmek olacak teşekkürler

Üst Alt