Mazda 6 GG (2002-08) Bakım ve Fiyatları

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yazmayı unuttum :) fotoğraflardaki Mazda B2200 pikap 570 bin kilometrede 97 model ve alındığından beri yetkili serviste bakımları yapılıyor. Sahibi İstanbul - Hatay arasında kullanmış oralarda tarlaları mı ne varmış öyle bir şey :) ama ne yalan söyleyeyim içim gitti valla :)

Samet

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Allah kaza bela vermesin konuyu görmüşken bende ilave edeyim yeni aldığım 2009 model Mazda 6 GH kasa ya bakım yaptırıyorum.

Motor yağı
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
Buji
Bobin
Ön balata
Arka balata
Sağ üst motor kulağı
Debriyaj seti

Perşembe akşamı bitmiş olur inşallah resimlerini sizlerle paylaşırım :)

Not: Mayıs ayında servislerde parça ve işçilikte %30 indirim oluyormuş bilginiz olsun
Bizimde Direksiyon Kutusu değiştirme durumumuz var ordan tavsiyeyle öğrendik, hayırlısı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca guzunuzu Merser' de gördüm çok yakışıklı duruyor :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Allah kaza bela vermesin konuyu görmüşken bende ilave edeyim yeni aldığım 2009 model Mazda 6 GH kasa ya bakım yaptırıyorum.

Motor yağı
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
Buji
Bobin
Ön balata
Arka balata
Sağ üst motor kulağı
Debriyaj seti

Not: Mayıs ayında servislerde parça ve işçilikte %30 indirim oluyormuş bilginiz olsun
Bizimde Direksiyon Kutusu değiştirme durumumuz var ordan tavsiyeyle öğrendik, hayırlısı.

Bu bakımları nerede yaptırıyorsun? Serviste mi? Dışarıda mı?

Samet

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Bakımların hepsi Merser'de yapıldı bugünde Debriyaj seti ve Motor kulağını Merser'den aldım orjinal dışarıda taktırıcam işçilikten kar etmem gerek :)

Balata ve bilyası sipariş
mazda parça.jpg
verildi yarın geliyor. Bunlarda motor kulağı ve debriyaj baskısı

Son düzenleme:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

Motor yağı
Yağ filtresi
Hava filtresi
Polen filtresi
Buji
Bobin
Ön balata
Arka balata
Sağ üst motor kulağı
Debriyaj seti

Ayrıca guzunuzu Merser' de gördüm çok yakışıklı duruyor :)

Tamam :) Ersin bey ile görüşüyordunuz bende biraz dalgındım tanışamadık ama olsun buralardayız :) , Merser gerçekten iyidir ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışırlar ..

güzel günlerde kullanman dileğiyle naim abi :)
motor yağı ne koyuyorlar abi? @hagakure

@Samet motor kulağı ne kadarmış?

Castrol kutusu vardı orada ama biliyorsun servislerde benzin hortumuna benzer bir hortumla da yağ dolduruyorlar ,ben içeride çay facebook keyfi yaparken orayı kaçırmışım :)

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
İzmir'de iyi ki Özkur Otomotiv ve Tosun Usta'm var. Fiyatlar çok çok daha uygun.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
İzmir'de iyi ki Özkur Otomotiv ve Tosun Usta'm var. Fiyatlar çok çok daha uygun.

Özel servis ve ustaların fiyatları tabi ki çok daha uygun olabilir ama az buçuk orjinal ve yetkili servis konusunda takıntılıysanız bu fiyatlara normal gözü ile bakıyorsunuz :)

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Özel servis ve ustaların fiyatları tabi ki çok daha uygun olabilir ama az buçuk orjinal ve yetkili servis konusunda takıntılıysanız bu fiyatlara normal gözü ile bakıyorsunuz :)

İzmir'de bir yetkili servis vardı. Şimdiki Vatan Bilgisayarın yerinde faaliyet gösteriyordu. Bornova caddesinden geçerken hep görürdüm. Servisin ismi aklımda yanlış kalmadı ise "ALRO" idi.

1997 yılında 1992 model 323 almıştım. Bir çukur yağmur ile dolmuş, gece farketmeden normal bir süratle çukurdan geçtim. Kafam nerdeyse tavandan dışarı çıkacaktı.

Otoyu park ederken manevra esnasında ön tekerleklerden ses duydum. Ertesi gün doğru bahsettiğim yetkili servise gittim. Bugünün parasıyla 9 bin TL civarında masraf çıkardılar, kredimi kartımın limiti yetmedi, hanımı çağırıp bir de onun kartından geçtik. ( O zamanlar tek kredi kartı ile idare ediyormuşum) Aks komple değişti. Çıkarılan aks da onlarda kaldı.

Bir ay sonra kadar her zaman gittiğim çocukluk berberime gittim. Sohbet esnasında "ooo araban bayağı güzelmiş vs." deyince, bende yaptığım masraftan şikayetçi olup, batsın böyle güzel araba derken, niye Sedat'a gitmedin deyince, çocukluk arkadaşım Sedat'ın Mazda yedek parça firmasını kurduğunu öğrendim. İzmir'den 11 yıl kadar uzak kalmıştım.

Özkur'a ziyarete gittiğimde; otonun sadece 60 + 60 = 120 TL lık bir masrafı varmış. O nedenle bana kimse yetkili servis demesin.

Yediğim bu kazığı öğrendikten sonra etmediğim beddua kalmadı. Sonuç? O yer kapandı... :)

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.

a.can

Sessiz
Araç Markası
1992 Mazda 626
İzmir'de bir yetkili servis vardı. Şimdiki Vatan Bilgisayarın yerinde faaliyet gösteriyordu. Bornova caddesinden geçerken hep görürdüm. Servisin ismi aklımda yanlış kalmadı ise "ALRO" idi.

1997 yılında 1992 model 323 almıştım. Bir çukur yağmur ile dolmuş, gece farketmeden normal bir süratle çukurdan geçtim. Kafam nerdeyse tavandan dışarı çıkacaktı.

Otoyu park ederken manevra esnasında ön tekerleklerden ses duydum. Ertesi gün doğru bahsettiğim yetkili servise gittim. Bugünün parasıyla 9 bin TL civarında masraf çıkardılar, kredimi kartımın limiti yetmedi, hanımı çağırıp bir de onun kartından geçtik. ( O zamanlar tek kredi kartı ile idare ediyormuşum) Aks komple değişti. Çıkarılan aks da onlarda kaldı.

Bir ay sonra kadar her zaman gittiğim çocukluk berberime gittim. Sohbet esnasında "ooo araban bayağı güzelmiş vs." deyince, bende yaptığım masraftan şikayetçi olup, batsın böyle güzel araba derken, niye Sedat'a gitmedin deyince, çocukluk arkadaşım Sedat'ın Mazda yedek parça firmasını kurduğunu öğrendim. İzmir'den 11 yıl kadar uzak kalmıştım.

Özkur'a ziyarete gittiğimde; otonun sadece 60 + 60 = 120 TL lık bir masrafı varmış. O nedenle bana kimse yetkili servis demesin.

Yediğim bu kazığı öğrendikten sonra etmediğim beddua kalmadı. Sonuç? O yer kapandı... :)

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
Sanırım hemen hemen hepimiz böyle nahoş durumlar yaşadık. Araba hayatı kolaylaştıran bir ihtiyaç olunca vazgeçilmez oluyor. Yeterli teknik donanım ve bilgiye sahip kalifiye insanlar az,parça ithal, vicdan iptal olunca hepimiz için arabanın önemi 1000 kat daha fazla hale geliyor. Oysa ki araba yaşam kalitesini arttırmak için kullanılan bir araçtır sadece

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bir bakımı daha başarı ile hallettik :)
Magnatec PROF A3 5w30 yağ -264 TL
Yağ Filtresi - 47 TL
Hava Filtresi - 108 TL
Polen Filtresi - 131 TL
Cam Silecek Lastiği - 100 TL
Ivır zıvır cam suyu atık bedeli - 50 TL
Bakım İşçilik 255 TL

Toplam bedel üzerinden indirim ile 1020 TL.
Pazartesi için tekrar gidiyorum, daha önce servis bülteni yayınlanan ön hava yastıklarının değişimi yapılacak.

Üst Alt