Mazda 6 GG (2002-08) 2.3 Sport Kısa Far Sorunu

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Arkadaşlar uzun zamandır farlardan şikayetçiyim önümü görmekte zorluk çekiyorum Elektirikçi Farları söktü baktı bu Farların degişmesi lazım dedi imkanım olmadıgı için o zaman degiştirmedim sadece ampul degişimi yaptırdım onunda hiç bir faydası olmadı. Sıfır Far fiyatı aldım bugün Herter yetkili servisten 956 tl +kdv Farın tanesi çıkma araştırdım tanesi 400 tl ilan linkini paylaşıyorum bu aracın üzerindeki farlar benim araca uyarmı yardımcı olursanız sevinirim.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...da-belgeli-parca-parca-satlik-331887181/detay

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli Abi ben görüştüm adamla araç 2007 modelmiş birde benim araçta dingillerde sensörler var otomatik Far ayarını yapıyor
tereddütte kaldım uymaz falan diye Veli abi birde şu linke bakarmısın biraz daha uygun fiyatı
Mazda :: 6 serisi 2002-2007 :: Aydınlatma :: MAZDA 6 FAR SAĞ 2003-2006 SİS LAMBALI TİP FAR AYAR MOTORLU
İlan modelinde 2004 yazdığı için ben uyar demiştim, eğer modeli 2007 ise makyajlı kasa oluyor ve fark olma ihtimali yüksek. İkinci ilandaki far muhtemelen uyar.

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
İlan modelinde 2004 yazdığı için ben uyar demiştim, eğer modeli 2007 ise makyajlı kasa oluyor ve fark olma ihtimali yüksek. İkinci ilandaki far muhtemelen uyar.
Çıkma olan Farı adam arkasındaki kapakları söküpte gönderecek ben dedimki napacagım bu şekildeki Farı kendindeki Farın kapaklarını söker takarsın dedi kapaklarınıda ayrıca satacak bana :) Veli abi ben en iyisi farbul.com dan tedarik edeyim arayıp sorayım uyum saglarmı benim araca saglamassa orjinal servisten 2250 tl verip alacagım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Çıkma olan Farı adam arkasındaki kapakları söküpte gönderecek ben dedimki napacagım bu şekildeki Farı kendindeki Farın kapaklarını söker takarsın dedi kapaklarınıda ayrıca satacak bana :) Veli abi ben en iyisi farbul.com dan tedarik edeyim arayıp sorayım uyum saglarmı benim araca saglamassa orjinal servisten 2250 tl verip alacagım.
Uymazsa iade edecek şekilde pazarlığını yap, sonra sıkıntı olmasın. En güzeli orijinal far ama çok para be... Gerçi ayçekirdeği varsa sende, iyi para edecek diyolla, belki oradan orijinal bir çift far çıkar sana... :p :)

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Veli abi ayçegirdeği verimleri bu sene düşük fiyatlar iyi gibi şimdilik üzüm var verim güzel parasıda iyi paraya kıyıp alacagım artık gece bir yere gidemiyorum :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi ayçegirdeği verimleri bu sene düşük fiyatlar iyi gibi şimdilik üzüm var verim güzel parasıda iyi paraya kıyıp alacagım artık gece bir yere gidemiyorum :)
O kadar kötüyse, Allah korusun kötü bir şey olmadan önce çözümünü bul... Bereketli kazançlar olsun, Allah yedirmeyi nasip etsin... :)

apojitsu

Katılımcı
özer bey farları almayın sakın. alsanız da çok bir şey değişmeyecek. ayrıca facelift mazdalarda otomatik far yükseklik ayarı yok. aracınıza da bire bir uyumlu. ancak gel gelelim sıfırını bile alsanız istediğiniz aydınlatmayı alamayacaksınız. bunun için en güzel çözüm H1 4300K xenon kittir. dünyanız aydınlanacak, göreceksiniz;)

düzeltme:

arcınız da otomatik far yükseklik ayarı varmış. bu özelliğin olması farın yapısını değiştirmiyor. aynı soketleri takıp kullanabilirsiniz. sizin içeriden düğmeyle yaptığınız ayar müdahalesini, ön ve arka tablalardaki potansiyometre, ortalamasını alarak kendisi yapıyor...

Son düzenleme:

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
özer bey farları almayın sakın. alsanız da çok bir şey değişmeyecek. ayrıca facelift mazdalarda otomatik far yükseklik ayarı yok. aracınıza da bire bir uyumlu. ancak gel gelelim sıfırını bile alsanız istediğiniz aydınlatmayı alamayacaksınız. bunun için en güzel çözüm H1 4300K xenon kittir. dünyanız aydınlanacak, göreceksiniz;)

düzeltme:

arcınız da otomatik far yükseklik ayarı varmış. bu özelliğin olması farın yapısını değiştirmiyor. aynı soketleri takıp kullanabilirsiniz. sizin içeriden düğmeyle yaptığınız ayar müdahalesini, ön ve arka tablalardaki potansiyometre, ortalamasını alarak kendisi yapıyor...
H1 4300K Ampul büyük veya küçük gelme ihtimali varmı şuan aracın Farlarında
D2S xenon Ampul var merceklerde değişecekmi benim elektrikçi aklımı iyice karıştırdı
Farların Merceklerinde sorun varmış değişmesi gerek dedi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Xenon iyi bir öneri ama farlarda ömrünü tamamlayan bir şeyler var ki elektrikçi değişsin demiş ve gece görüşü yok gibi deniliyor.

Edit; mercekler işlevini yerine getirmiyorsa, xenon iş görmez zaten hali hazırda xenon var denilmiş.

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Nette bu yazıyı buldum alacagım Far orjinal olmayacagı için Far yükseklik ayarı çalışmayacak:(
Xenon Mercek - Xenon Mercek sitesine hoşgeldiniz
> Far yükseklik motorları <
Farın yükseklik ayarını yapan motorlar ikiye ayrılır. Normal farları kontol eden motorlar SERVO motorlardır ve içeriden elle kumanda edilir. Mercekli farlardaki motorlar ise STEP motorlardır ve far yüksekliğini otomatik olarak yaparlar. Bu sebeple eğer aracınızın orjinal mercekli farlarından temin ederseniz. Eski farlarınızın motorlarını takmanız gerekir. Aksi taktirde yükseklik ayarı çalışmayacaktır.

Ekli dosyalar

• motor.jpg
    motor.jpg
    5.8 KB · Görüntüleme: 22

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Evet motor olayı doğru. Farları revizyona sokmayı düşündünüz mü? Bu işi iyi yapan Oktay Toker ustamız var bir görüşün derim.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Far tadilatı yapan çok kişi var, ama aracı bir süre kullanamayacağınızı göz önünde bulundurun. Oktay abiyle görüşemezseniz haberdar edin beni...

özer

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 2.3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
Far tadilatı yapan çok kişi var, ama aracı bir süre kullanamayacağınızı göz önünde bulundurun. Oktay abiyle görüşemezseniz haberdar edin beni...
Teşekkürler Murat kendisine ulaşamazsam haberdar ederim seni :)

apojitsu

Katılımcı
H1 4300K Ampul büyük veya küçük gelme ihtimali varmı şuan aracın Farlarında
D2S xenon Ampul var merceklerde değişecekmi benim elektrikçi aklımı iyice karıştırdı
Farların Merceklerinde sorun varmış değişmesi gerek dedi
desenize aracımda orjinal xenon var diye :) boşa yazmışım o kadar aklı :) öyleyse mercek çanağının değişmesinden başka ucuz yollu çözüm yok sizin için. bu işlemi de arkadaşların dediği gibi yapan yerler var. sadece çanak değişmez belki ama komple mercek değişir...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
desenize aracımda orjinal xenon var diye :) boşa yazmışım o kadar aklı :) öyleyse mercek çanağının değişmesinden başka ucuz yollu çözüm yok sizin için. bu işlemi de arkadaşların dediği gibi yapan yerler var. sadece çanak değişmez belki ama komple mercek değişir...
Çanak çömlek patladı desene Abdullah. :)

Üst Alt