Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 5 Üretimden Çekiliyor

Konu, 'Mazda'dan Haberler' kısmında yakup tarafından paylaşıldı.

1. yakup

yakup Aktif

Araç Markası:
    2000 - Mazda 323 GT
    Araç Renk ve Tip:
    Bej - HB

Mazda'nın MPV segmentindeki temsilcisi olan Mazda 5 modelinin, crossover ve SUV modellere artan ilgiden dolayı üretimden çekileceği öğrenildi. Mazda 5'in üretimden çekilmesi ile ilgili resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen bu modelin geliştirilmeyip yeni modelinin çıkarılmaması bu duyumları doğruluyor.

Autocar dergisinin şirket içinden resmî olmayan kaynaklara dayandırdığı haberine göre; Mazda’nın MPV segmentindeki temsilcisi olan “5” modeli üretim bandından çekiliyor ve güncel modelin halefi konumunda bir otomobil söz konusu değil.

MPV müşterilerinin yavaş yavaş 7 ve 5 koltuklu crossover ve SUV modellere kayması da Mazda’nın bu kararında etkili olmuş gibi görünüyor. Standart MPV’lere olan talebin günden güne eridiğini farkeden Renault da yeni Espace modelini crossover çizgileri ile harmanlayarak MPV severlerin aklını çelmeye çalışacak. Renault’un peşinden diğer Avrupalı üreticilerin de bu yola girmesi kaçınılmaz görünüyor.

Fakat Mazda bunun yerine üretimi sonlandırmayı tercih ederek daha garanti bir çözüm yolunu tercih etmiş.

Mazda 5'in üretiminin ne zaman sona ereceği belli olmazken şirket tarafından bu model için halihazırda yeni siparişlere açık durumda.

2. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Vay be güle güle Mazda 5 :). Talep yoksa sonlanacak yapacak bir şey yok.

3. mesut taşdemir

mesut taşdemir Katılımcı

Kasparov u işe aldı galiba Mazda adamlar hamle üstüne hamle detaylı iş yapıyor sürekli. Bu modelin kendine has üretim detaylarından kaynaklanan yükü yok ederek diğer modellerin üretim sürecini hızlandırıcaklar.

4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Aslında bu aracın skyactive ı çok harika olurdu, hayal ettim de bu model yerini Tr de SUV a bıraktı, demek global pazarda da bu durum böyle ki üretimi bitiriyor.

5. limpony

limpony Katılımcı

Sahibi olanlar alınmasın lakin son15 yılın en kötü mazda modeliydi... Doğru karar...

6. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Bence Scenic ve Picasso dan daha iyiydi Cmax dan da kötü değildi.

7. limpony

limpony Katılımcı

Onlarla kıyaslamadım bile :D sadece mazda nın kasalarından bahsettim...

8. aytacesen

aytacesen Katılımcı

Oldum olası bu segmentteki araçların ne kasasını ne de amacını anlamış değildim.Bu segmentte çok fazla alıcı olduğunu da düşünmüyorum.En doğrusnu yapmış:)

Sayfayı Paylaş