Mazda 323F Motor Yıkama - Video

Araç Markası
1999-Mazda323BJ
Araç Renk ve Tip
Gri-HB
#1
Arkadaşlar İlk sjcam videom ses bazı yerlerde kısık kalmış vs eksikler olabilir zaten detaylı bi konu değil . İşlem Hakkında çok arada kalan arkadaşlar vardı korkulacak bişey yok şu motora bişey yapmaz.

YouTube Kanalıma Abone Olup videomu Beğenirseniz çok makbule geçer kanaldaki bütün videolar bana aittir hepsi kendi araçlarım.

 

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Konum
Aydın-Merkez
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
#2
Video için çok teşekkürler, gayet güzel olmuş. Fakat; naçizane olarak tavsiyem, bu tarz videoların süresini ne kadar kısa yapabilirsek o kadar izlenirliği fazla oluyor... Hem kota bakımından, hem de sürenin uzun olması nedeniyle sıkılma durumu ortaya çıktığından... Verilecek ana başlıklar videoda montajlanarak yapıldığında daha da faydalı olur kanaatindeyim.

Yaz başında; Oğuzhan ile aynı temizliği aynı kasa araca yapmıştık, fakat biz videonun uzun süreceği öngörüsüyle fotoğraflama ile yetinmiştik.

:)

Mazda 323 BJ (1999-03) Motor Yıkama (Fotoğraflı)

Tekrar teşekkürler.
 
Konum
İzmir
Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
#3
Ellerinize sağlık. Çok da güzel görünüyor, dahası tutup da motor yıkayası geliyor insanın. :D Neyse ki bakım yaklaştı, Ozan Usta yıkar benimkini nasılsa. :D
 
Konum
İzmir
Araç Markası
1992 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kuğu Beyazı - Sedan
#7
aklimdan gecmiyor degil abi ama biri sikayet eder falan ugraş dur
Çok işlek bir yer değilse şikayet gelmez bence. Ben de sokakta yıkıyorum her hafta. Tanımadığım insanlar kolay gelsin güzel araç vs vs diye selam verip geçiyorlar. Gerçi bizim burası genelde göçmen ve sıcak insanlar.
 
Araç Markası
1999-Mazda323BJ
Araç Renk ve Tip
Gri-HB
#9
saolun o yönden çok rahatım her şeyi yapıyom burda araba basmışlığım bile var :D video uzunluğu konusunda bende sıdalandımda daha kısalmış hali 30 dk felandı normalde hızlandırma yapınca kısaldı tabi diğer videolarımda bu kadar uzun süren bi iş olmucak o yüzden kısa sürer farları sararmış arkadaşlar beklemede kalsın parlatacaz :)
 

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Konum
Aydın
#10
Şerafettin eline sağlık. Şunları tavsiye niteliğinde yazmak istedim. Motoru yıkamadan önce akünün kutup başını mutlaka sökmelisin. Yıkama esnasında motor kesinlikle çalıştırılmaz kısa devre yaparsa arıza içinden çıkılmaz bir hal alır. Bizim araçlarda motor yıkaması yapmadan önce abs beynini mutlaka çok iyi korumaya almalıyız en zayıf kısım orası soket yapısından dolayı su girme ihtimali %90. İmkan varsa yıkama sıcak bir güne denk getirilir sabahtan yıkanır öğle sıcağında kurumaya bırakılır.
 
Araç Markası
1999-Mazda323BJ
Araç Renk ve Tip
Gri-HB
#11
tabi önemli noktalar bi dahakine dikkate alırım kouyu okuyanlarda dikkate alırlar. ben daha önce bi çok aracımda bu şekilde yıkadığım için aynı tekniği uyguladm tabi akü başlığı mantıklı suyun iletketliğinde şase yapma ihtimali yüksek .
 

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Konum
İstanbul
#12
evet emege saygı ellerinize saglık yanlız bazı önlemleri dikata almak gerekir mesala akünün altında abs beyni var o bölümü boşet ile kapatıp soketin arasından beyni su gitmesini engelliyebilirdik
şarz dinamusunun üstünü kapatıp o bölümüde sudan koruyabilirdik ve böyle bir işlem sonrası buji kabloları çıkartılıp güzel bir hava tutulması ve soket diplerine bol hava tutup daha sonra aracı çalıştırıp rolantide buhar durana kadar kaput açık çalıştırmak gerekir kuruma işlemide bu şekilde yapılır ise bu temizlik kaçınılmaz olur ellerinize saglık ..
 
Üst Alt