Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 323 LPG Rölanti Düşmesi

Konu, 'Motor - Şanzıman' kısmında Rıdvan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Rıdvan

Rıdvan Sessiz

Merhaba arkadaşlar son birkaç haftadir lpgde ani rölanti düşmesi sorunu yasiyorum.
    LPG ayarina gittim lpgci bana ayarlarin gayet normal bir takip edelim dedi ve o anda rölanti biranda stop etme noktasına indi ve tekrar normale dondu
    Araç soğutma fani actiginda düşüyor ama bazende fan acik olmadiginda dahil ayni düşmeyi yapmakta.benzinde en ufak rölanti problemi yok LPG ustasinin dediği ya rölanti motoru yada boğaz kelebeği temizletmen gerekir dedi.
    Konu ile bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar fikirlerini sunarlarsa sevinirim
    İyi forumlar...

2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Benzinde sorun yoksa eğer, lpg sistemi üzerine yoğunlaşmalısın...

Sistemin suyu tam mı? Hava alan yer var mı? Egzoz sisteminde delik vs. Var mı?

Etki eden unsurlar...

Bunlarda sorun yoksa, rölanti motoru ve boğaz kelebeğine geçersin...

Bununla ilgili forumda açtığım bir kaç konu var inceleyebilirsin...

Kolay gelsin, gelişmeleri bekliyoruz...

3. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Veli abinin dediklerine ek sıradan ateşleme kaçırması gibi bir sorun da olabilir. Hem forumda yazılanları okuyun hemde araç üstünde bu sorunla ilgili ne yapıldı. Belki daha net cvp verecek arkadaslar cıkabılır.
    Herhangi bir dengesiz devir dalgalanmasında genelde sunu yaparım. Tam o devir hareketını yaptıgında bır anda tam gaz yaparım eger teklerse ateşleme problemı cıkıyo teklemezse diğerleri. Kendimce böyle bir hurafeye inanıyorum :) Hep öle denk geldi çünkü

4. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    1.5 mi bu araç?

5. karardvn

karardvn Aktif

bu rıdvanların çektiği nedir bu lpg den :D bende çok çekmiştim benim ki tüpte giderken benzin harcıyordu bulunduğum yerde bi çözüm bulamadılarsoluğu ankara da almıştım usta sadece ayar yapmıştı bendeki sistem atikerdi önce atikeri aradı usta onların dedikleri doğrultusun da ayar yaptı düzelmişti araç tabi o meşhur tekleme devam ediyordu :)

6. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Emme monifoltu ve butun hava hortumlarini kontrol edin girdikleri yere sıkıca oturmus olsun hafif bi bosluk bile hava alip rolanti dalgalanmasina neden olur

7. Hava sistemindeki inceleme ilk önce yapılacak..
    Özellikle filtre kutusundan sonraki hortum değişimi ve pc valfi hortumunun değişimi sorunu kesmişti...
    bu konuda forumda yine aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşımız da bu şekilde çözüme kavuşmuştu..

8. Rıdvan

Rıdvan Sessiz

Sagolun arkadaşlar yarin kismetse hava sisteminden baslayip rölanti boğaz yolundan cikicam;) buarada adaşim ridvan aynn bu işler hep bizi buluyor;)
    Araç 1.5 dostum

9. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Lpg yaramıyor 1.5 lere benzinde binmek en mantıklısı.

10. sokrates

sokrates Katılımcı

dostum birde aklında bulunsun lpg regülatörü ne dikkat et uretim tarihi 2 yılı geçmişse regülatörü değiştirmek gerrkir.eğer araç benzinde sorun yapmıyors sadece lpg de ise lpg ayari normalse regülatörün değişmesi lazım.

11. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Birde, özletme kendini... :)

12. karardvn

karardvn Aktif

benim araçta 1.5ti oğuzhanın da dediği gibi bu araca lpg yaramıyor

13. Rıdvan

Rıdvan Sessiz

Buna bende katiliyorum bir yakin arkadasimdada vardi 1.5 ondada sanki motor kulaklari kopukmus gibi sarsintili calisiyordu motor
    Bence mazdanin geneline LPG yaramiyor.kis aylarında lpgsiz kullanma düşüncesindeyim.

14. Rıdvan

Rıdvan Sessiz

Birde şöyle bir durum var gecen hafta pazar günü hava sicakligi iyi gidiyordu ve o gün rolanti problemi yasamadim..bugünlerde hava tekrar sert durumda ve sorunu yasiyorum

15. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Lpg kaliprasyonunda sicaklik ayar bolumu var genelde bu direk es gecilir ama es gecmemek gerekir o kismi bi kontrol etmek fayda var diye dusunuyorum.

16. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    O sıcaklık ayar yeri motor kaç dereceye ulaştığında lpgye geçsin diye. Ben 25 derece yaptırıyorum. Kimisi 30 derecede yaptırıyor. 30 derecede olan daha cok benzın harcar ama daha sağlıklı

17. kadir

kadir Aktif

Araç Markası:
    Mazda 3 A/T İmp. 2012
    Araç Renk ve Tip:
    Karamio-Sedan
    Orasi degil hortum uzunluk regulator enjektor arasi mesafeye gore girilen degerler var

18. Mustafa_G

Mustafa_G Sessiz

Lpg sistemleri, benzine göre daha az toleranslı olur. Benzinde hissetmediğini, lpg de hissedersin. Rolanti problemin lpg ile alakalı olmayabilir. Bu yüzden önce akismetre temizliğini yap. Daha sonra gece karanlığında kaputu aç ve kablolar arasında spark olup olmadığını kontrol et. Kabloların üzerine sprey ile tuzlu su sıkarsan, daha net görürsün spark olup olmadığını. Deneme yapabileceğin buji ve buji kabloları varsa onlarla dene.

19. Rıdvan

Rıdvan Sessiz

Merhaba arkadaşlar bugun boğaz kelebeği ve hava sensörü temizliği ile sorunumu çözmüş bulunmaktayım.gayet iyi hic bir Ariza belirtisi kalmadi klima açmama rağmen rölanti düşmesi yasamadim herkese tessekurler buarada lpgli mazda kullaniyorsaniz minimum 6-7 ayda bir boğaz temizliği yaptirmanizi tavsiye ederim...

20. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe

Geçmiş olsun, sorunun giderilmesine sevindim.

Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

Sayfayı Paylaş