Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 323 Lantis 96 Amortisör Arıyorum

Konu, 'Alınık - Yedek Parça & Aksesuar' kısmında bcetiner tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. bcetiner

bcetiner Sessiz

Araç Markası:
    1996 Lantis
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert
    Arkadaşlar günaydın herkese.Amortisor arıyorum çıkma veya yeni olabilir.Öncelikle olarak sağ ön lazım eğer uygun fiyata bulabilirsem 4'üne de değiştirmek istiyorum.

Ayrıca bir sorum olacak lantisin bazı mekanik parçaları ile familia modelinin parçaları aynı sanırım.Aramamı genişletmek için acaba amortisorler de aynı mı.Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

Teşekkürler

domestos bunu beğendi.
  2. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Bu ve benzeri parçalarda kesinlikle çıkma tavsiye etmiyorum, çok bilindik bir araçtan olur orası ayrı ama dışarıdan çıkma temin etmek ne kadar güvenilir ve mantıklı olur muamma...

Familia ve Lantis aynı platformda üretilmiş araçlar ama hangi parçalarının bir birine muadil olduğunu bilmiyorum. Üzerindeki amortisörler bir fikir verebilir, hangi tip ve ölçüde alacağını üzerindekilere bakarak anlayabilirsin.

Tavsiyem; dört amortisörü de aynı anda değiştirmenin daha mantıklı ve uygun olacağıdır. @jakopar ile görüşebilirsin.

Kolay gelsin.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2016
    bcetiner, hakan_emre ve Murat bunu beğendi.
  3. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Tek amortisör değiştirme, durumlar el vermiyorsa çifter çifter değiştir. Bazı parçaları familia ile uyumludur, ama amortisör konusunda emin değilim. Allah kolaylık ve sabır versin.

bcetiner ve domestos bunu beğendi.
  4. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Faruk Dumlu da çıkma da olabilir belki.

5. bcetiner

bcetiner Sessiz

Araç Markası:
    1996 Lantis
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert
    Teşekkürler bilgilendirme için.Aslında bende tercihen yeni istiyorum ama dediğiniz gibi bilindik bir araçtan çıkma bulabilirsem o da uygun olacak.Benden önceki sahibi aracı alçaltmak adına hem yayları kestirmiş hem de amortisorlerde işlem yapmış (anladığım kadarı ile amortisore basınç uygulayıp sıkıştırarak daha alt bir noktadan kaynak yapmış) araba o kadar alçalmış ki esneklik şuan sıfır.En küçük bir kasisten bile geçerken bütün darbeler içerde.Yayları temin ettim sıfır olarak.
    Aslında yapılan kaynak tıraşlanarak amortisorler eski haline dönebiliyor ama bir kaç usta değiştirmenin daha sağlıklı olacağını söylediği için değiştirme yoluna gidiyorum

6. jakopar

jakopar Sessiz

Ön Amortisör:110 TL
    Arka Amortisör:125 TL
    Taiwan malı.Garantili üründür

ezmocesteri, ogzhn38 ve hakan_emre bunu beğendi.
  7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Daha da uygun bulunabileceğini de sanmıyorum... :)

8. bcetiner

bcetiner Sessiz

Araç Markası:
    1996 Lantis
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert
    Teşekkürler arkadaşlar jakopar'dan 4 adet amortisoru temin ettim.Bugün sipariş verdim sanırım pazartesi elimde olacak.

domestos ve ezmocesteri bunu beğendi.
  9. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Çıkma parça vs lazım olursa @farukdumlu yardımcı olur, aklınızda bulunsun.

bcetiner, ezmocesteri ve domestos bunu beğendi.
  10. hakan_emre

hakan_emre Aktif

Araç Markası:
    Renault - Twingo
    Araç Renk ve Tip:
    Su Yeşili-HB Coupe
    @jakopar ağırlık olarak Honda çalışıyor ama yakında Mazda ağırlıklı olacak :)

ezmocesteri bunu beğendi.
  11. bcetiner

bcetiner Sessiz

Araç Markası:
    1996 Lantis
    Araç Renk ve Tip:
    Lacivert
    Tesekkurler Murat Bey ama 4 adet amortisorde çıkma ile yeni arasında sadece toplamda 50TL fiyat farkı olunca doğal olarak yeni olanı tercih ettim.Bundan sonra inşallah ihtiyacımız olmaz :) ama olursa çıkma konusunda Faruk Beyden yardım alırım.

12. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    İçini karartmak gibi olmasın ama aracın bu zamana kadar düzgün kullanılmadıysa daha bir çok parçaya ihtiyacın olabilir. Ayrıca aracını sürekli aynı ustaya götür, şahin-doğan ustalarına emanet etme.

emekli bunu beğendi.
  13. emekli

emekli Katılımcı

Araç Markası:
    Mazda 626 AT 2000
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - Sedan
    okulların kapandığı cuma günü bismillah deyip çıktım yola şehiriçinden düzgün asfalta çıkınca başladı arka taraftan uğultu gelmeye ustama danışıp rot balanscıya girdim sol arka teker bilyası ölmüş japon malı 250 tl ye aldık yağı antifiriz far sensörü derken 550 tl verdim dediğin gibi aynı ustaya gitmekte fayda var

Murat bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş