Mazda 323 BJ (Astina) Ön Tampon Eki Tavsiye

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ön tampon eki için tavsiyeye ihtiyacım var. Orijinal ek bizim kasalar için yan ve arka bulunuyor ama ön için servisten temin edemiyorum üretimi bitmiş sevkiyatı yok vs. Yurt dışında bir elemanda buldum kargo dahil 250 dolar istiyor bende farklı alternatiflere yöneldim. Aklımda iki ürün var. İkisininde farklı araçlarda ve benim aracın tamponunun üzerine takılmış olarak fotoğrafları var. Benim aracın renginin açık olduğunu düşünerek cupra ekinin daha güzel olacağını düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım?

İlk başta benim tamponun fotosunu veriyorum:

1. Cupra Eki

2. Makyajlı kasa astra eki

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
aynı şeyleri bugünlerde bende araştırıyorum
bence ilk seçenek cok iyi oturacak yani cupra lip denen zımbırtı :)
biraz araştırdım fiat punto,golf,ibiza,leon gibi araclar hep bunu tercih etmişler ve genişlik olarak senin araca çok iyi oturacak gibi duruyor
ama düz olan 7cmlik lipler onlarda güzel ama senin arac için değil
ya gözüm alıştı diye onu görünce civic falan aklıma geliyor :)
bence kesinlikle 1. seçenek kulakları ile biraz oynama yaptığında (oturmazsa tabi ) süper olacak

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Cupra eki daha orjinal duruyor, Astra eki bildiğin plastik gibi mi görünüyor zaten öyle mi? Bu arada bunların fiyatı ney ki, yurt dışına kıyaslayınca çok fark yoksa, ben yurt dışı tercih ederim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bunların fiyatı 50-100 arası değişiyor abi.
İlk mesaja aracımın yandan fotosunu ekledim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Astra eki önden fena değil ama yan çaprazdan tırt emanet duruyor. Genel kanı cupra eki olacak sanırım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Astra eki Şaşmaz da metre işi satılıyor zaten, diğeri orjinal gibi duruyor, o bakımdan Cupra tercihim.
Yok abi o senin dediğin düz elastik lip. Astra eki biraz daha sert ve iki parça oluyor ortadan geçmeli şekilde. Ortasında da girinti şeklinde şekil var.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
proteg 5 ön tampon al bence direk O0
şaka bir yana gerçi konu başındada fikrimi söylemiştimde cupra lipi iyi oturacak ölçüler uygunsa :)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Yok abi o senin dediğin düz elastik lip. Astra eki biraz daha sert ve iki parça oluyor ortadan geçmeli şekilde. Ortasında da girinti şeklinde şekil var.
Anladım, aslında astra ekinin önden çamurluga doğru kavisli olarak incelse daha güzel olacak da yan kısmı kaba duruyor.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
proteg 5 ön tampon al bence direk O0
şaka bir yana gerçi konu başındada fikrimi söylemiştimde cupra lipi iyi oturacak ölçüler uygunsa :)
Protege 5 tamponu düşünmedim değil.
Farların yapısı farklı panjur kısmı farklı. Yurt dışında tamponun fara denk gelen kısımlarıyla oynayıp takanlar var. Protege 5 tamponunu Türkiye'ye getirmek bile başlı başına problem Türkiye'ye gelen bir araç olmadığı için servis genelde sevkiyatı yok cevabını veriyor.
Bu protege5 tamponu

Bu 99-2000 arası benim aracın sport20 versiyonunda bulunan tampon. Servis getiriyor yaklaşık 400 tl civarı. Sis lambası panjur hariç. Boyası ıvır zıvır fiyat yükselecek.

Bu Mazda nın bizim araç için ürettiği polyester tampon. Polyester olduğundan eledim.

Bu protege 5 tamponunun bizim araca göre modifiye edilmiş hali.

Bu benim aracıma göre oem ek ama üretimi ve sevkiyatı yok. Yurtdışında elemanın birinde var 250 dolar istiyor kargo dahil.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Oem her zamanki gibi farkı hissettiriyor, Proteg de çok güzelmiş ama elinde fiyat/performans ikileminde en iyi olarak Cupra var sanırım.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Oem her zamanki gibi farkı hissettiriyor, Proteg de çok güzelmiş ama elinde fiyat/performans ikileminde en iyi olarak Cupra var sanırım.
Evet abi. Oem olanı alma şansım var ama eleman çok para istiyor fiyatta düşmüyor başka yerde bulamazsın diyede ekliyor hıyar :)

dr_azoom

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Mps - Power
Ön tampon eki için tavsiyeye ihtiyacım var. Orijinal ek bizim kasalar için yan ve arka bulunuyor ama ön için servisten temin edemiyorum üretimi bitmiş sevkiyatı yok vs. Yurt dışında bir elemanda buldum kargo dahil 250 dolar istiyor bende farklı alternatiflere yöneldim. Aklımda iki ürün var. İkisininde farklı araçlarda ve benim aracın tamponunun üzerine takılmış olarak fotoğrafları var. Benim aracın renginin açık olduğunu düşünerek cupra ekinin daha güzel olacağını düşünüyorum. Sizce hangisini almalıyım?

dostum zamanında kendi astinama yapmış olduğum bir tampon var subaru wrx tamponu ile aynı , tampon yanlarında köpek balığı süzgeçleri gb havalandırmalı fln var , bulayım onu sana burdan fot paylaşayım boyattır direk arabanın üzerine tak , çok fena bir tamponnn

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
dostum zamanında kendi astinama yapmış olduğum bir tampon var subaru wrx tamponu ile aynı , tampon yanlarında köpek balığı süzgeçleri gb havalandırmalı fln var , bulayım onu sana burdan fot paylaşayım boyattır direk arabanın üzerine tak , çok fena bir tamponnn
Görmek lazım merak ettim :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
sadece ek için 250 dolar uçmuş oda yaw :)
inşallah çok yakışacak bir şey bulursun yakında
son subaru ekini bende merak ettim şimdi :)

Üst Alt