Mazda 323 BJ 4 Tırnak Performans Buji

hus3yn

Katılımcı
Arkadaşlar aramızda 4 tırnak performans buji kullanan varmı ? artılar eksiler nelerdir detaylı bilgisi olan varmıdır? 74 model vosvosuma ben takmıştım zamanında, gayet güzel verim almıştım... lpg li araçlara önermiyor ustalar 4 tırnak bujiler tek tırnak olması gerekir diyorlar nedenini çözemedim hala... 4 tırnak buji ve performans buji kablolarıyla besleme yaparsak nasıl bir sonuç alınabilir sizce ? 323 BJ kasa için bildiğiniz buji kablosu bakabileceğimiz bildiğiniz yer varmı? ve 4 tırnak buji marka önerileriniz nelerdir ?

Bu konuda performans bujisi kullanan birisi olarak ve forumca ustalarımızın kanaati de aynı şekilde, normal buji kullanmak yönünde sabittir..
Ben kullandım opel gm nin cok tırnak serilerini, delikli ultrasonic denen bujiyi..
hadi yüzde 1 fark var diyelim.. anlayamayız bu farkı..
yuzde 10-20 fark olsa Vw TSI teknolojisini yada Mazda skyactivi bosuna üretiyor araştırmaya milyonlarca parayı bosa harcıyor anlamı cıkmaktadır..
Ngk-Denso bujiler aracımıza en uyumlu bujiler ve kablo olarakda ngk birde orj bobin ile eksoz emisyonu %0.07 değerde..
Yani kaçak kayıp vs sıfıra yakın..
Saygılar fazla bujı masrafı yakıt alınarak gezilebilir..
İyi gezmeler :)

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Arkadaşlar aramızda 4 tırnak performans buji kullanan varmı ? artılar eksiler nelerdir detaylı bilgisi olan varmıdır? 74 model vosvosuma ben takmıştım zamanında, gayet güzel verim almıştım... lpg li araçlara önermiyor ustalar 4 tırnak bujiler tek tırnak olması gerekir diyorlar nedenini çözemedim hala... 4 tırnak buji ve performans buji kablolarıyla besleme yaparsak nasıl bir sonuç alınabilir sizce ? 323 BJ kasa için bildiğiniz buji kablosu bakabileceğimiz bildiğiniz yer varmı? ve 4 tırnak buji marka önerileriniz nelerdir ?
4 tırnak yerine platin yada iridyum bujilerin 0.8 yada 0.7 mm gibi elektrot açıklığı olanlarını seçersen ve kablolarında iyiyse güzel sonuç alırsın.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Buji kablosu için ya orijinalini kullanmalısın yada ngk nın kablosunu kullanmalısın.
Buji için bende bir ara iridyum almayı düşündüm baya bir araştırdıktan sonra buji ömrü dışında bir etkisi olmadığını anladım. 4 tırnağında farklı olduğunu düşünmüyorum.
En güzeli orijinallerini erken değiştirmek O0

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yanilmiyor isem servisde var tanesi 45 tl

Üst Alt