Mazda 323 BJ (1999-03) Triger Seti Hakkında

musbag

Sessiz
Araç Markası
Mazda Astina
Araç Renk ve Tip
Şampanya
2000 1.8 astinam 118 bine geldi.hic anahtar değmemiş ilk trigeri degistirmek bana nasip olacak.fakat mitsubishi servisinde calisan arkadasim devamli parca aldigi parcaciya gonderecek.triger seti alacam bunun orjinal olup olmadigini veya orjinal parcanin markasını nasil öğrenebilirim yardimci olabilirmisiniz dostlar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Orijinal parça servisten temin edilir. Geri kalan muadil veya yan sanayi üründür.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Orijinalini servis dışında bulamazsınız güncel servis fiyatı
-----------------------------
Mazda 323 BJ 1.8 Triger seti (bilya,kayış vs.) 1164,40 TL
Ayrı ayrı yazarsak:
Triger kayışı: 97,50 TL
Gergi rulmanı: 730,90 TL
Avara rulman: 336,00 TL
------------------------------
Vantilatör kayışı: 43,94 TL
Klima kayışı: 43,94TL

Diğer seçenek Vizyon oto 0212 589 07 59 mazdagarajdan arıyorum demeniz yeterli fiyatta yardımcı olurlar.
Adem ustanın kullandığı parçaları istiyorum demeniz yeterli ;)
Rulmanları zaten japon veriyorlar kayışta continental olması lazım. Yani gayet kaliteli bir set. Değişim zamanı bende bunları kullanacağım.

musbag

Sessiz
Araç Markası
Mazda Astina
Araç Renk ve Tip
Şampanya
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim arkadaslar Yetkili servisi aradım 500 e maalolur demistiler
Adem usta işçilik hariç triger seti için 350 yazmış
Aksarayda bir iki parcaciya sordum set olarak 195 tl gibi rakamlar verdiler simdi degerlendirme yaparsam hangisi orjinal olacak bilemiyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim arkadaslar Yetkili servisi aradım 500 e maalolur demistiler
Adem usta işçilik hariç triger seti için 350 yazmış
Aksarayda bir iki parcaciya sordum set olarak 195 tl gibi rakamlar verdiler simdi degerlendirme yaparsam hangisi orjinal olacak bilemiyorum.
Yetkili servis 500 TL ye yukarıda yazdıklarımı değiştirecekse bence kaçırma derim :)

musbag

Sessiz
Araç Markası
Mazda Astina
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Şase numarasini verip net sağlıklı bir bilgi bir saate kadar belli olacak inşallah.
500 de bana çok cazip geldi.
Yatkili servislerde yan saniyi isine başlamış olmasin ;)

musbag

Sessiz
Araç Markası
Mazda Astina
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Vantilatör ve klima kayisini sağolsun adem usta değiştirmişti.
Ama ne marka taktı onu bilmiyorum.
Sizi mazdagarajdan buldum dedim 100 lira aldı artı arabanin neyi var neyi yok muyenesinide yapmıştı

musbag

Sessiz
Araç Markası
Mazda Astina
Araç Renk ve Tip
Şampanya
Şase numarasına göre evo mazda maslaktan verilen fiyat bugun verildi

Screenshot_2016-08-17-00-20-02.png

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-08-17-00-20-02.png
    Screenshot_2016-08-17-00-20-02.png
    100.7 KB · Görüntüleme: 21
Moderatörün son düzenlenenleri:

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Orjinal parça normal parçadan illa ki kaliteli oluyor. O kesin.

Ama benim tavsiyem Önerler otodan japon triger seti almanızdır. Ya da Adem Ustaya yakınsanız ona havale edin.

Diğer parçaları değil ama ateşleme ile ilgili bobin,buji kablosu gibi parçaları KESİNLİKLE orjinal alın. Hele de araçta lpg varsa. Çok rahat edersiniz.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Arkadaşın 2005 renault cliosunu triger değişimi için servise götürdüğümüzde bize set ve işçilik dahil 1500 tl fiyat verdi.
Yalnız şunu öğrendik. Servis elinde parça kalmadığı zaman yedek parça satan kişiden temin ediyor. İşin garip yanı parça satan da bizim çok samimi olduğumuz bir arkadaş. Bize servise göndereceği seti getirdi ve sadece 350 tl ücret çıkardı. Tam takım. Yine tavsiye ettiği bir ustaya gidip 100 tl işçilik ile değişimi tamamladı.
Parça satan arkadaş sadece bize değil her müşterisi için aynı fiyatı söylüyor. Servise göndereceği parçaları da bir bir gösterdi.
Koskoca bir renault servisi ile böyle tanışmıştık.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşın 2005 renault cliosunu triger değişimi için servise götürdüğümüzde bize set ve işçilik dahil 1500 tl fiyat verdi.
Yalnız şunu öğrendik. Servis elinde parça kalmadığı zaman yedek parça satan kişiden temin ediyor. İşin garip yanı parça satan da bizim çok samimi olduğumuz bir arkadaş. Bize servise göndereceği seti getirdi ve sadece 350 tl ücret çıkardı. Tam takım. Yine tavsiye ettiği bir ustaya gidip 100 tl işçilik ile değişimi tamamladı.
Parça satan arkadaş sadece bize değil her müşterisi için aynı fiyatı söylüyor. Servise göndereceği parçaları da bir bir gösterdi.
Koskoca bir renault servisi ile böyle tanışmıştık.

Bu durumun Mazda da yaşanması imkansız gibi bir şey... Sanayide kaç tane orijinal Mazda parçası satan yer var ki? :)

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Haklısınız ama ben mazda serviside olsa değiştireceğiniz parçalara kendi gözünüzle bakmanızı tavsiye ederim.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Nasıl mümkün değil varsın kutusunda yazmasın orjinal farı aynı bosch burda ilandaki bosch fiyatıda ucuz bişey değil hadi depo marka takarsın 160 tl bu pahalı KOMPLE FAR / SAĞ
Bunu far grubunda nadirde olsa bulursunuz. Oda japon menşei değil bosh marka olduğu için. Koito marka olsaydı anlardınız. Böyle nadiren denk gelir. Diğer türlü Mazda'nın üretim yaptırdığı firmalara Türkiye'de rastlamak çok mümkün değil. Geneli japon firmaları. Bir örnek daha baskı balata diyelim orijinali daikin piyasada var mı var. Servisten alınan ile arasında neden fark var o zaman? Bunu bizzat gözümle gördüm (dışarıdan alınan ile karşılaştırdık) Servise gelenide daikin üretiyor halbuki. Aracımın üzerinden çıkan ile şasi numarasına göre gelen baskı balata setinde farklılar gördüm sebebi ise parçanın güncellenmiş olması. Halbuki üzerinden çıkanda fabrikada takılandı. Bunun içindir ki orijinal parça her zaman serviste oluyor.
Ha derseniz ben gergi bilyasının orijinal marka modelini biliyorum Mazda'da zaten onu kullanıyor buraya yazarsanız müteşekkir olurum 30 bin km sonra bende değiştireceğim triger setini.

wolkan789

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Turkuaz
Bunu far grubunda nadirde olsa bulursunuz. Oda japon menşei değil bosh marka olduğu için. Koito marka olsaydı anlardınız. Böyle nadiren denk gelir. Diğer türlü Mazda'nın üretim yaptırdığı firmalara Türkiye'de rastlamak çok mümkün değil. Geneli japon firmaları. Bir örnek daha baskı balata diyelim orijinali daikin piyasada var mı var. Servisten alınan ile arasında neden fark var o zaman? Bunu bizzat gözümle gördüm (dışarıdan alınan ile karşılaştırdık) Servise gelenide daikin üretiyor halbuki. Aracımın üzerinden çıkan ile şasi numarasına göre gelen baskı balata setinde farklılar gördüm sebebi ise parçanın güncellenmiş olması. Halbuki üzerinden çıkanda fabrikada takılandı. Bunun içindir ki orijinal parça her zaman serviste oluyor.
Ha derseniz ben gergi bilyasının orijinal marka modelini biliyorum Mazda'da zaten onu kullanıyor buraya yazarsanız müteşekkir olurum 30 bin km sonra bende değiştireceğim triger setini.

izmirden sipariş verdik orjinali var dediler. 190 tl set rulmanları ile ne kadar orjinal onu bilemem parca gelince fotosunu koyarım bakarız hep beraber servısede sordum aradım trıger set + takma 1500 tl çıkardılar. bu izmirdeki yer toyota + mazda parcaları satıyor

Üst Alt