Mazda 323 BJ (1999-03) Teknik Özellikler & Donanım

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
biraz yaptığım araştırma neticesinde 195/55/15 lastiğin oldukça az olduğunu gördüm ölçü değiştirmekten de hiç hoşlanmıyorum ama 185/60/15 de ne gibi etkiler olur acaba ?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
biraz yaptığım araştırma neticesinde 195/55/15 lastiğin oldukça az olduğunu gördüm ölçü değiştirmekten de hiç hoşlanmıyorum ama 185/60/15 de ne gibi etkiler olur acaba ?
Az olması neyi değiştirir ki Süleyman? 1 kere alıp takıyorsun arabaya bitti gitti :) Her gün lastik aramıyoruz sonuçta.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Yere daha az bastığı için yol tutuş (hissedilebilir mi bilmiyorum) azalır. :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Az olması neyi değiştirir ki Süleyman? 1 kere alıp takıyorsun arabaya bitti gitti :) Her gün lastik aramıyoruz sonuçta.
bir enteresanlık var abi işte anlamadığım ,sitelerde stok yok diyor lastikçilerde şu dükkanın içinde şu kadar lastikden senin ölçü yok diyor amcaoğlum benzinlikde çalışıyor lastikde satıyorlar 5 benzinlikde 1 tane sava marka çıktı,diğer ölçü istersen getirtiriz diyorlar ama ben rafdan kucaklamak istiyorum :)
ben normalde ölçü değiştirmem istediğim lastiğin benim ölçüsünü girip yok çıkınca bu noktaya geldim :mad: sinir oldum resmen , ya lastikçiler stok tutuyor yazın sıcağında ne var neyok yeni fiyatlarla çıkacak yada kader kısmet diyeceğiz istediğimiz marka lastiğin fabrikasını arayıp getirteceğiz :)

haluktepe

Sessiz
Araç Markası
1999 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Sedan
Paylaşım çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. Yalnız aradığım bir şeyi göremedim. 1999 model 1.8 motor 323'ün 0-100 hızlanması kaç saniye olmalı? Aracımın gidişinden, ivlemesinden memnun değilim.:kötü:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Paylaşım çok güzel olmuş. Ellerine sağlık. Yalnız aradığım bir şeyi göremedim. 1999 model 1.8 motor 323'ün 0-100 hızlanması kaç saniye olmalı? Aracımın gidişinden, ivlemesinden memnun değilim.:kötü:
8.5 - 9 sn. civarı olmalı. Motor bakımlı ve lpg yoksa.

haluktepe

Sessiz
Araç Markası
1999 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Sedan
8.5 - 9 sn. civarı olmalı. Motor bakımlı ve lpg yoksa.

O halde moraller bozuk:eek: Lpg var araçta. Benzinde 13-14 saniyeyi buluyor 0-100 km. Sanırım masraf göründü bana:) Ne önerirsin Oğuzhan üstad? Neyine veya nelerine baktırmak gerekir?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan

haluktepe

Sessiz
Araç Markası
1999 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Sedan

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB

Artuklu

Eskiler Eskiden Güzeldi,Denmemeli Yaşatıyoruz.
Araç Markası
1999-MAZDA323
Araç Renk ve Tip
YEŞİL-SEDAN
Aracım Ruhsatta 1.5 MT GLX Olarak Görünüyor Fakat Ful Değil. Ne Anlama Geliyor ?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aracım Ruhsatta 1.5 MT GLX Olarak Görünüyor Fakat Ful Değil. Ne Anlama Geliyor ?
Ruhsatta her yazılan doğru olmuyor ayrıca GLX yazınca ful paket olacak diye bir şart yok. Ülkemize bayi aracılığı gelen son kasa 323'lerin; 4 airbag, abs, tcs, klima olanları ful paket diye biliniyor Türkiye şartlarında...

Üst Alt