Mazda 323 BJ (1999-03) Stop Etme Sorunu

adundar05

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz -Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
hayırlı haftalar herkese, subaplarda sıkıntı yokmuş, hafta sonu baktırdım, fakat şöyle bir sıkıntı var, bujilere yağ sızmış, motor kapak contasını değişecekler, acaba benim sorun onunla alakalı olabilir mi?

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Üst kapak contasıyla rolantinin bir alakası olduğunu sanmıyorum. Adem Usta'ya mı gittiniz?

adundar05

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz -Sedan
yok ya adem ustaya maalesef gidemedim,

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
yok ya adem ustaya maalesef gidemedim,

Üstadım naçizane tavsiyem olay üst kapak ile alakalıysa muhakkak işin ehline yaptırınız. İstanbul'da ikamet ediyorsanız bence Mazda hakkında tecrübesi olmayan ustalarda orayı burayı kurcalatmadan, direk Adem Usta'yı bir ziyaret edin derim. Tecrübeyle sabittir.

adundar05

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz -Sedan
sağolasın tavsiye için istanbuldayız ama gidemedik uzak işte, yine bu işi mazda servisliği yapmış bir yer burası da eşiyok belki duymuşsunuzdur.

adundar05

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz -Sedan
gitmedim ben zaten yeni mazdacıyım,

adundar05

Sessiz
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz -Sedan
selamunaleykum herkese hayırlı sabahlar, yukarılarda yazıldığı gibi adem ustaya gittim tanıştık, Allah razı olsun sorunu halletti, sorun subap ayarlarından kaynaklanıyormuş, inşaAllah bundan sonra araca adem ustadan başkasına elletmem, adam gerçekten işinin ehli, tekrar tavsiye edenden ve kendisinden Allah razı olsun, bu arada adem ustanın sizlere çok selamı var.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Sorununuz çözülmüş geçmiş olsun.çok şanslı siniz bence adem usta gibi bir usta bulmuş sunuz.cunki bizim guzularn dilin den öyle her önüne gelen ben ustayım diyen kimse anlamı yor.hadi geçmiş olsun

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
tekrar geçmiş olsun ali aracının sorunun var olan 16 sübopun 8 emme sübopların 30 filer ve 35 filer aralıgında olması 8 eksoz sübopun 00 filer girmeyecek şekilde sıkı olması dolayısı ile bu sorunu yapmıştır tekrar geçmiş olsun diyelim ve bu konu çözüm kazanmıştır kilit vurulabilir ..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Geçmiş olsun. Ustam her zamanki gibi doğru teşhis doğru tedavi yaparak sorunu çözmüş ellerine sağlık :)

kadir91

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 Familia GLX
Araç Renk ve Tip
Bej-Sedan
Selamun aleykum aynı sıkıntı benm aracımdada var supapları ölçtüler çok sıkı 15 ve 10 zor giriyo benim aklımı karıştıran silindir kapağı açılacak başka türlü olmaz denilmesi arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Silindir kapağı açılmadan subap ayarı olmaz mı

Üst Alt