Mazda 323 BJ (1999-03) Polen Filtresi Değişimi

hus3yn

Katılımcı
2001 model mazda 323 BJ kasa aracımızın klima filtresini resimli olarak anlatmak isterim çok basit bir işlem, araçta filtre yerini bulmak zamanımı aldı ama sonunda buldum.. umarım bu işlemi yapmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmuşumdur...

1. aşamada 1 takım klima filtresi alıyoruz 20 TL ile 35 TL arasında değişen fiyatlarda bulunabilir

2. aşamada torpido kapağını söküyoruz (sökmedende yapılabilir ama çalışma alanı geniş olsun)

3. aşamada üst resimde kırmızı ok ile gösterdiğim kutunun altında resimde de görüleceği üzere vidayı çıkartıyoruz

mazda 323 bj polen.JPG

4. aşamada filtreyi uygun şekilde yukarı ve aracın önüne doğru ittiriyoruz iki filtre yanyana olacak. filtre kanallarına dikkat edeli ters olmuyor süngerli taraf arabanın ön tarafında olmalı

5. aşamada bişey yapmıyoruz filtrelerin kutu içindeki hali sivri uçlar aşağıda olmalı

6. aşama en kolayı, çıkardığımız ufak kapağı yerine takıyoruz

Moderatörün son düzenlenenleri:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Elinize sağlık güzel paylaşım :) bizim araçlarda kullanıcılar kendileri değiştirebilir çok zor değil.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konu güzelliğine istinaden güncelleyeyim dedim... :)

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Görseller maalesef görüntülenmiyor. Benim gibi bu konuda sorun yaşayanlar için güncellenirse çok memnun kalırız. İyi forumlar.

hus3yn

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bende de görüntülenemiyor?? Nedeni bilinmiyor moderatör arkadaşların bilgisi varmı

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bende de görüntülenemiyor?? Nedeni bilinmiyor moderatör arkadaşların bilgisi varmı
Upload yaptığın site belirli bir süre sonra fotoğrafları serverlardan kaldırıyor bu yüzden görünmüyor, fotoğraflar varsa @hus3yn forumdan yükleme yaparsan kalıcı olacaktır, veya bana bir şekilde ulaştırırsan konuya eklerim.

veliazak@hotmail.com

.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aslında değişim çok basit torpidonun altına eğiliyorsunuz kapağı tutan kelebek civatayı söküyorsunuz eskisini çıkarıp yenisini takıyorsunuz bu kadar :)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Aslında değişim çok basit torpidonun altına eğiliyorsunuz kapağı tutan kelebek civatayı söküyorsunuz eskisini çıkarıp yenisini takıyorsunuz bu kadar :)
astinanin polen filtre degisimini gozunu sevim yaa karamioda bi kere degistirdim bidaha gozum yemiyom bel fitigi eder insani !

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
astinanin polen filtre degisimini gozunu sevim yaa karamioda bi kere degistirdim bidaha gozum yemiyom bel fitigi eder insani !
"Kendi bitiyor tadı kalıyor. Karamelin o eşsiz lezzeti en sonunda çikolata ile bir araya geldi ve benzersiz bir uyum oluşturdu; Caramio"
Sırf bunun için bile katlanılır o polen değişimine :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Fotoğraflar açılmıyor.
Müsait zamanda kendi aracımdan fotoğraflar koyarım. Özet geçmek gerekirse torpido altına eğilin kelebek civatalar göreceksiniz çıkartıp kapağı açın filtre elinize geliyor zaten. Çok çok basit bir işlem.

murat kurt

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 1.5
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Sedan
99 model 323 1,5 klimalı da oyle bir kelebek vida yok napmak lazım

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Murat abi senin klima sonradan takıldığı için sistemi incelemek lazım ;)
Ya geçen @MX9 Ahmet abim aradı, " filitre duruyor mu ? " Diye. 323 varmış onun ki bu filtredenmiş ? " Şaşırdım doğrusu, ben yanlış gelince geri kargoladım " dedim. Yani bizim modeller de garip bir olay gibi geldi bana ?

Ekli dosyalar

• IMG_8861.JPG
    IMG_8861.JPG
    325.7 KB · Görüntüleme: 61

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ya geçen @MX9 Ahmet abim aradı, " filitre duruyor mu ? " Diye. 323 varmış onun ki bu filtredenmiş ? " Şaşırdım doğrusu, ben yanlış gelince geri kargoladım " dedim. Yani bizim modeller de garip bir olay gibi geldi bana ?
Tam olarak yanlış nereden kaynaklanıyor bende anlamadım. Servis şase numarasına göre getiriyor ama yanlış geliyor sistemde bir hata var. Yan sanayi kaliteli filtreler var onlardan almak lazım. Fazla uğraşmaya gerek yok.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Tam olarak yanlış nereden kaynaklanıyor bende anlamadım. Servis şase numarasına göre getiriyor ama yanlış geliyor sistemde bir hata var. Yan sanayi kaliteli filtreler var onlardan almak lazım. Fazla uğraşmaya gerek yok.
Benim araca uyan polen filtresi budur. Yan sanayi taktık mecburen. İlk bakımda da bundan takmıştık, gayet başarılı işini tam yapıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_8867.JPG
    IMG_8867.JPG
    162.7 KB · Görüntüleme: 57

Üst Alt