Mazda 323 BJ (1999-03) Ön Sol Taraftan Ses Geliyor. Yardım!

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
Bülent sorunu çözeli epey oldu ama cevap yazmayı unutmuşum. Sesin kaynağı ön sağ tarafmış ben arka sanıyordum. Ön viraj demir takozlarını ve z rotları değiştirdiler ses kesildi

tween_91

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo HB
Ben de lastikleri yeniledim boyutları değiştirmedim ama 205-55-16 eski lastiklerde sürtme çok oluyordu ama şimdi büyük oranda kesti amartisör ve yaylara dokunmaya gerek kalmadı zaten ikisi de iyi durumdaymış çok şükür.

Sayak1919

Sessiz
Araç Markası
Mazda -Protega 5
Araç Renk ve Tip
Siyah - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
servise götürdüm z rot kolu ve küçük bi takoz gibi plastik bişey vardı onlar değişti ses gitti

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
hayırlı günler arkadaşlar araçta sürekli ön teker rulman bozma potansiyeli var 1 yılda 7 kez değiştirdim bu sağlı sollu olmak üzere, kullandığım marka SKF 40/74/40 ebatında bilya eski kasa 323 lerle aynı bilya daha doğrusu eski kasanın bilyası, araçta kontrol edilen yerler ise; şasi, sıkıntı yok baskı değişti hazır inmişken şanzıman onda da sıkıntı yok akslar bakıldı onda da sıkıntı yok rulmanların girdiği forya ya bakıldı gözle görülür hiç bişey yok acaba bilya bizim astinalarda farklımı yani eski 323 lerin rulmanları foryaya giriyor ama ya anatomisimi farklı bizim araçların rulmanı diye tahmin etmeye başladım bu konuda bilgisi olan varmı acaba

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
hayırlı günler arkadaşlar araçta sürekli ön teker rulman bozma potansiyeli var 1 yılda 7 kez değiştirdim bu sağlı sollu olmak üzere, kullandığım marka SKF 40/74/40 ebatında bilya eski kasa 323 lerle aynı bilya daha doğrusu eski kasanın bilyası, araçta kontrol edilen yerler ise; şasi, sıkıntı yok baskı değişti hazır inmişken şanzıman onda da sıkıntı yok akslar bakıldı onda da sıkıntı yok rulmanların girdiği forya ya bakıldı gözle görülür hiç bişey yok acaba bilya bizim astinalarda farklımı yani eski 323 lerin rulmanları foryaya giriyor ama ya anatomisimi farklı bizim araçların rulmanı diye tahmin etmeye başladım bu konuda bilgisi olan varmı acaba

Bilyeyi çakarken yanlış yapıyor olabilirler. İmkansız birşey bu. Ya da kullandığınız bilye otomotive yönelik değil ağır şartlara dayanamıyor.
Ya da çakma.
NTN deneyin bir de. Ama Bilyeyi siz orjinal satıcıdan alıp çaktırın.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
7 sini birden yanlış takmış olamazlar. Belliki sabit olan bir yerin gönyesi bozuk. Yerinizde olsam takım halinde hazır rulmanlı poryalar var. Sanırım 150-200 tl arası. İmkanınız varsa orjinalini alın diyecem ama çok para. Akslar sabit olmadığından ben pek ihtimal vermiyorum.

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Bilyeyi çakarken yanlış yapıyor olabilirler. İmkansız birşey bu. Ya da kullandığınız bilye otomotive yönelik değil ağır şartlara dayanamıyor.
Ya da çakma.
NTN deneyin bir de. Ama Bilyeyi siz orjinal satıcıdan alıp çaktırın.
7 sini birden yanlış takmış olamazlar. Belliki sabit olan bir yerin gönyesi bozuk. Yerinizde olsam takım halinde hazır rulmanlı poryalar var. Sanırım 150-200 tl arası. İmkanınız varsa orjinalini alın diyecem ama çok para. Akslar sabit olmadığından ben pek ihtimal vermiyorum.
SKF de iyi bi marka porya deniyeyim dedim parçacım piyasada baktım yok dedi son çare heralde dedim bilya farklı galiba genişliği belkide çünki foryaya tam uyuyo ama genişlik belkide farklı

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
7 değişimi de aynı yer mi yaptı? Taşıyıcı yatağı bozuk olabilir. Rulman uyumsuz olabilir parça numarası ile iz sürmek lazım sizin taktığınız ile arasındaki farkı anlamak için.

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
7 değişimi de aynı yer mi yaptı? Taşıyıcı yatağı bozuk olabilir. Rulman uyumsuz olabilir parça numarası ile iz sürmek lazım sizin taktığınız ile arasındaki farkı anlamak için.
Yok farklı yerler bunlardan biri ankara rem otoda var mesela ama her ustaya özellikle sordum bilya yatağında sıkıntımı var diye hepside sıfır sıkıntı dedi bu yüzden aklımın bi köşesinde sürekli duran soru acaba bilyamı yanlış astinalarla bp yada bg kasa 323 lerin bilyası aynımı

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Yok farklı yerler bunlardan biri ankara rem otoda var mesela ama her ustaya özellikle sordum bilya yatağında sıkıntımı var diye hepside sıfır sıkıntı dedi bu yüzden aklımın bi köşesinde sürekli duran soru acaba bilyamı yanlış astinalarla bp yada bg kasa 323 lerin bilyası aynımı

Hepsi aynı gözüküyor.
MAZDA 323 ÖN PORYA BİLYASI | Mazda Yedek Parça | Orijinal ve Eşdeğer Sıfır Yedek Parça

Yine de emin olmak için aşağıdaki linkten aracınızın şase numarasını girerek oem numarası doğrumu diye bakın.

Каталог запчастей MAZDA

Üst Alt