Mazda 323 BJ (1999-03) Motor Titremesi

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Olmaz kontak açılmadan tankın gaz geçişi açılmaz. Ama boruda kalan gaz kaçar. Oda önemli değil

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
İlk mesajda hem gaz hemde benzinde durum aynı demiştiniz. O yüzden bu ihtimali gözardı ettik. Eğer ustanın dediği gibi böyle bir problem varsa ve benzinde de varsa bu sorun çözülse bile 2. Bir problem daha vardır aracınızda. Yani bu sorunla bassettiğiniz sorun farklı şeyler olabilir. Neyse siz bunu halledin sonra devam ederse başka yolları deneriz.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Gözü karartıp sabah enjektörleri söktüm.

Videoda gösterildiği şekilde temizledim. Geri taktım. Lpg ciye gidip gaz kaçağı kontrolü yaptırdım.

İlk izlenimim olumlu. Ancak cihazda halen bir enjektör bozuk görünüyor.

Demek ki temizlik işe yaramıyormuş.

Ya hepsiburadadan bir enjektör alıp kendim takacağım yada farklı bir markanın -örn akl- enjektörünü takacağım.

Fakat beni geri yapan bişey var:
Benzinde de rölanti sorunlu gibi. İbre, 2mm kadar aşağı yukarı oynuyor. Bu sırada araba sanki gaz veriliyormuş gibi ses çıkarıyor.

Bu yüzden olay iyice gün yüzüne çıkana kadar bekleyebilirim de.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Manifoltların giriş ve çıkışlarını kontrol etmenizde fayda var bir yerde hava alıyor olabilir.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Manifoltların giriş ve çıkışlarını kontrol etmenizde fayda var bir yerde hava alıyor olabilir.

Hava giriş ve çıkışlarını kontrol ettirdim. Sorun yokmuş.

Adem Usta buralara yakın olacaktı arabayı verip, sorunsuz bişekilde alacaktım. Şumuydu bumuydu diye uğraşmayacaktım.

---Ek--

Az önce yaklaşık 100km lik bir yola gittim geldim. 110dan sonra hızlanması ve devirlenmesi yavaş gibi geldi. Rölanti de 1000-1200 araığında oynuyor. Tabi rölanti yüksek olduğu için ışıklarda filan beklerken titreşim filan yok haliyle.

Rölantinin yüksek olmasının yakıt dışında bir zararı olur mu ki? Olmazsa böyle kullanacağım.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bi valf var kontak kapali iken gaz gecisine engel oluyor eski aracimda yoktu dogrusu yokmus hortumu bi soktum eywahhh dedim bagaji bosaltip vanayi kapattim sen ne olur ne olmaz tankdaki vanayi kapat yinede

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Bi valf var kontak kapali iken gaz gecisine engel oluyor eski aracimda yoktu dogrusu yokmus hortumu bi soktum eywahhh dedim bagaji bosaltip vanayi kapattim sen ne olur ne olmaz tankdaki vanayi kapat yinede

Bir sorun olmadı. Söküp temizledim.

Aracın düşük devirlerdeki çekişi bir vites arttı.
2000 devirde 3.viteste rampa çıkmaya başladı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Rölantinin o değerleri yüksek, yakıttan başka zararı olmaz ama öyle de kullanmak benim içime sinmez açıkçası...

Üst Alt