Mazda 323 BJ (1999-03) Lpg Tekleme Sorunu (Mazda Fakirleşmesi)

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Beyler araç düzeldi ilgi ve alakanıza teşekkür ederim egzos sübapları sıkıymış 10 filer bile girmiyodu sübaplara şuan araç turbo takılmış gibi, bide sente tek diş atlakmış önceki ustasının kulaklarını iyi çınlattık saolsun

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Beyler araç düzeldi ilgi ve alakanıza teşekkür ederim egzos sübapları sıkıymış 10 filer bile girmiyodu sübaplara şuan araç turbo takılmış gibi, bide sente tek diş atlakmış önceki ustasının kulaklarını iyi çınlattık saolsun
Geçmiş olsun, sorunun giderilmiş olmasına sevindim, nerede yaptırdınız peki, diğer üyelerimize yardımcı olması açısından paylaşmanızda fayda var

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun; Selami Usta olarak Usta Tavsiyeleri bölümüne ekledim, birde telefon numarası buldum fakat doğrumu bilemiyorum. :)

HalilMazda323

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim. Bende Mazda 323 99model glx 1.5 motor araba var. Arabamdan çok ama çok memnunum yanlız bu aralar bir problem ile karşılaştım. Bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ediyorum. Problem şu, araba benzinde hiç problem yaratmıyor fakat tüpte iken araba hafif ısındıktan sonra gaza yüklendiğimde çok ufak kesip bırakıyor bu durumla daha önce karşılaşan var mı ?
Yaptırdığım tamirler;
Bobin değişimi
Buji değişimi
Buji kablo değişimi
Sübab ve conta değişimi
Yap değişimi
Tüp enjektör değişimi
Ecü değişimi
Benzin enjektör değişimi
Ama hala araba aynı problemi yaratıyor? Lütfen yardımcı olun herkese tekrar teşekkür ediyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

HalilMazda323

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Maalesef olmadı
En son hava akış sensörü bozuk dediler ondan yapar mı acaba

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim. Bende Mazda 323 99model glx 1.5 motor araba var. Arabamdan çok ama çok memnunum yanlız bu aralar bir problem ile karşılaştım. Bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ediyorum. Problem şu, araba benzinde hiç problem yaratmıyor fakat tüpte iken araba hafif ısındıktan sonra gaza yüklendiğimde çok ufak kesip bırakıyor bu durumla daha önce karşılaşan var mı ?
Yaptırdığım tamirler;
Bobin değişimi
Buji değişimi
Buji kablo değişimi
Sübab ve conta değişimi
Yap değişimi
Tüp enjektör değişimi
Ecü değişimi
Benzin enjektör değişimi
Ama hala araba aynı problemi yaratıyor? Lütfen yardımcı olun herkese tekrar teşekkür ediyorum.

Merhabalar, bu dediğiniz kesik kesik sanki biri seni çekip bırakıyor gibi ise. Gaz ayarlarınızı sona kadar açtırın. Güzel bir lpg ustasına ben arabayı devirli kullanmak istiyorum deyin. Bilgisayarla arabanıza oturup, yola çıkın. Siz hangi atalıkta ( yavaş veya hızlı ) devir istiyorsanız o devirleri vites aralığına göre ayarlatın. Benim 1.8 aracım 25 Ekimden beri bu şekilde ve sorunsuz kullanıyorum.

HalilMazda323

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Kesinti şöyle sanki bir yerde kısa devre yapıyormuş gibi oluyor ama benzinde öyle bir problem yok

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yaptırdığım tamirler;
Bobin değişimi
Buji değişimi
Buji kablo değişimi
Sübab ve conta değişimi
Yap değişimi
Tüp enjektör değişimi
Ecü değişimi
Benzin enjektör değişimi

Akışmetre değişim masrafı yapmadan önce lpg ayarı üzerinde yoğunlaşmak gerekir... Bu kadar masraf yaptırıp, sorunun hala devam etmesi her şeyden önce "Mazda bu zaten yapar" algısını ön plana çıkartıyor maalesef.

Hava akışmetrenin fişini araç rölantide çalışırken çektiğinde motorun çalışma ve stabilitesinde değişim oluyorsa "sağlam" demektir, değiştirmene de gerek yok... Yazdığım gibi, lpg ayarı ve iyi bir usta üzerine yoğunlaşman gerekiyor.

HalilMazda323

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Dediğin gibi çıkardığımda bir sallantı yapıyor araba hatta stop edecek gibi oluyor

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Merhabalar, bu dediğiniz kesik kesik sanki biri seni çekip bırakıyor gibi ise. Gaz ayarlarınızı sona kadar açtırın. Güzel bir lpg ustasına ben arabayı devirli kullanmak istiyorum deyin. Bilgisayarla arabanıza oturup, yola çıkın. Siz hangi atalıkta ( yavaş veya hızlı ) devir istiyorsanız o devirleri vites aralığına göre ayarlatın. Benim 1.8 aracım 25 Ekimden beri bu şekilde ve sorunsuz kullanıyorum.

Kesinti şöyle sanki bir yerde kısa devre yapıyormuş gibi oluyor ama benzinde öyle bir problem yok

Ben sadece üzerinde ki orijinal buji kablomu yeniledim. Kaliteli işin erbabı bir usta bu işi çözer.! (Arabayı aldığımda 3 aylıktı, en dendiğini bana takmışlar Atiker :) . Yakın bir zamanda BRC ya da Prins' e geçeceğim. Dayanıklılık ve uzun ömür için.) gerisi usta işi. :harika:

HalilMazda323

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
Atiker takılı ve atiker bayisine de gittim onlar ayarladı ama olmadı iyi bir usta işimizi görür diyorsunuz yani

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Atiker takılı ve atiker bayisine de gittim onlar ayarladı ama olmadı iyi bir usta işimizi görür diyorsunuz yani

İzmir 3. Sanayi Atiker bölge bayisi Nurullah bey senin işini çözer. Hem İzmir' i gezersin, hem de arabana can gelir.

Üst Alt