Mazda 323 BJ (1999-03) Lpg Tekleme Sorunu (Mazda Fakirleşmesi)

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Araç 1.8 astina FP motor 115 beygir boğaz temizlendi maf temizlendi bobin buji ve kablolar herşey gözden geçti ama bulan yok buna mazda serviste dahil inan soğumaya başladım

Benim Premacy de 1.8 fp ve 100 hp ama dediğim gibi fazlası var gibi hissettiriyor, sizinkinin benzinde yapması can sıkıcı ! Nerede yaşıyorsunuz? Ya da yetkili servise gösterdiniz, ne dediler...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Giresundayım, trabzon ADN mazdada gösterdim hiçbişi yok bütün sensörlerini temizledik falan filan ama bobin yada buji kablosu dediler yaptık yine yok sonra başka bi mazdacıya gittim özel servise o da bobin yani ateşleme dedi bobine boşu boşuna 700 tl para verdim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Giresundayım, trabzon ADN mazdada gösterdim hiçbişi yok bütün sensörlerini temizledik falan filan ama bobin yada buji kablosu dediler yaptık yine yok sonra başka bi mazdacıya gittim özel servise o da bobin yani ateşleme dedi bobine boşu boşuna 700 tl para verdim.
@faroz_52 @msone26 @tamerdemir in Samsun da usta tavsiyesi olabilir belki, sizin araç İstanbul'u özlemiş aslında Adem Usta yı görmek istiyor

Maytalman

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
Titanyum m3
@faroz_52 @msone26 @tamerdemir in Samsun da usta tavsiyesi olabilir belki, sizin araç İstanbul'u özlemiş aslında Adem Usta yı görmek istiyor
Benzinde kesiyorsa lpg de yapıyorsa lpg enjektörleri diye direkt nokta atışı yapabiliriz...Ama her ikisinde yapıyorsa ateşleme hava+yakıt karışımı sensörler sebep olabilir...Aklıbaşında bir usta önce deneme yanılma ile sorunun kaynağına inmeli ama günümüzdeki bazı ustalar yetkili servis mantığı gibi sök değiş olmadı onuda değiş olmadı bunuda değiş en sonunda mazda dan da soğuturlar adamı....Samsun da mazda dan anlayan erbeyler var gidenler memnun oda anladığı için memnunlar fiyat konusunda vatandaş pek memnun değil...Lpg ayarı için malesef bize en yakın yer çorum özençler brc beyinden kalibrasyon yaparak doğru ayarı yapabilen burası var...Telefon numarasını verebilirim yaşanılan sorun konusunda da sizi yönlendirebilir...İlgili ve yardımcı olmaktan keyif alan bir insan Özençler BRC ANADOLU BÖLGE BAYİ Mehmet Özenç :0 (533) 523 67 59 Belki size yakın tanıdığı usta vardır yönlendirebilir...Sıkıntınızı anlatın çözüm olmaya çalışacaktır...

msone26

Katılımcı
Araç Markası
Scenic 4+1 E. Banyolu
Araç Renk ve Tip
Siyah MPV
Samsunda usta konusunda daha önce de belirtmiş yanılmıyorsam ben pek bulamadım. Ancak samsuna gelme durumunuzu varsa elimden geleni yapmaya çalışırım. Yakın tarihte ben bakım yaptırmaya Ankara ya gitmeye planlıyorum nasipse.

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Benzinde kesiyorsa lpg de yapıyorsa lpg enjektörleri diye direkt nokta atışı yapabiliriz...Ama her ikisinde yapıyorsa ateşleme hava+yakıt karışımı sensörler sebep olabilir...Aklıbaşında bir usta önce deneme yanılma ile sorunun kaynağına inmeli ama günümüzdeki bazı ustalar yetkili servis mantığı gibi sök değiş olmadı onuda değiş olmadı bunuda değiş en sonunda mazda dan da soğuturlar adamı....Samsun da mazda dan anlayan erbeyler var gidenler memnun oda anladığı için memnunlar fiyat konusunda vatandaş pek memnun değil...Lpg ayarı için malesef bize en yakın yer çorum özençler brc beyinden kalibrasyon yaparak doğru ayarı yapabilen burası var...Telefon numarasını verebilirim yaşanılan sorun konusunda da sizi yönlendirebilir...İlgili ve yardımcı olmaktan keyif alan bir insan Özençler BRC ANADOLU BÖLGE BAYİ Mehmet Özenç :0 (533) 523 67 59 Belki size yakın tanıdığı usta vardır yönlendirebilir...Sıkıntınızı anlatın çözüm olmaya çalışacaktır...
Lpg yeeni takıldı prins marka araç 185 bin km de lpgde sıkıntı yok hem benzin hemde lpgde kesiklik var zaten araç çok hantal demin bi ustayla konuştum mazda servisinden çıkmaymış dediği ekzantrik millerinin yeri yanlış olabilir dedi üst kapak daha önce açıldıysa yanlış takmışlardır diyo çünki birbirine çok benzer miller çok ince bi farklılığı var diyo eğer öyleyse bu dediklerini yapar dedi mantıklı geldi en kısa zamanda baktırıcam burdan yazarım gelişmeleri

Beniö araçta aldığımda brc vardı ben söktürdüm şimdi prins var brc de orduda dağşan oto var o da çok iyidir ama benim sıkıntım lpg değil araç bikere çok hantal ekzantrik millerinden şüphelenmeye başladım yerleri farklı olabilir

Dediğiniz gibi aracı oğuzhan kardeşimin youtubedeki videoaunu izkedikten sonra aşık olarak aldım daha önce toyota corolla sahibiydim ama bu iş bilmez ustalar yüzünden soğutuyolar adamı inanın huzurum tam kaçtı

Bu arada söylemeyi unuttum tekleme gaza ani yüklenmelerde her devirde gaz pedalının altında yumurta varmış gibi basarsan sıkıntı yok bazen yapmıyo ama ondada hantal kalıyı

Moderatörün son düzenlenenleri:

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Lpg yeeni takıldı prins marka araç 185 bin km de lpgde sıkıntı yok hem benzin hemde lpgde kesiklik var zaten araç çok hantal demin bi ustayla konuştum mazda servisinden çıkmaymış dediği ekzantrik millerinin yeri yanlış olabilir dedi üst kapak daha önce açıldıysa yanlış takmışlardır diyo çünki birbirine çok benzer miller çok ince bi farklılığı var diyo eğer öyleyse bu dediklerini yapar dedi mantıklı geldi en kısa zamanda baktırıcam burdan yazarım gelişmeleri

Beniö araçta aldığımda brc vardı ben söktürdüm şimdi prins var brc de orduda dağşan oto var o da çok iyidir ama benim sıkıntım lpg değil araç bikere çok hantal ekzantrik millerinden şüphelenmeye başladım yerleri farklı olabilir

Dediğiniz gibi aracı oğuzhan kardeşimin youtubedeki videoaunu izkedikten sonra aşık olarak aldım daha önce toyota corolla sahibiydim ama bu iş bilmez ustalar yüzünden soğutuyolar adamı inanın huzurum tam kaçtı

Bu arada söylemeyi unuttum tekleme gaza ani yüklenmelerde her devirde gaz pedalının altında yumurta varmış gibi basarsan sıkıntı yok bazen yapmıyo ama ondada hantal kalıyı
İzmir de Tosun usta var, tavsiye ederim. Adamın Bulgaristan' dan bile müşterisi var :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan

Lpg takılmadan önce herhangi bir sorun var mıydı araçta? Lpg takıldıktan sonra olduysa silindir kapağı söküldü mü? Eğer söküldüyse söylendiği gibi sente ayarı kaçık olabilir.

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Lpg takılmadan önce herhangi bir sorun var mıydı araçta? Lpg takıldıktan sonra olduysa silindir kapağı söküldü mü? Eğer söküldüyse söylendiği gibi sente ayarı kaçık olabilir.
Bu hafta sübap ayarı yaptırıcam orda belli olur ihtimalle olmadı emme manifoldunu söküp bakıcam durumu yazarım burdan

alican

06 MZD 49
Araç Markası
1993 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
Arkadaşlar 1998 model 1.8 323 bobin nereden bulabiliriz.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
lpg eski sistem sökülüp yeni sistem takıldı demişsiniz umarım manifolda ikinci bir delik delmemişlerdir

Arkadaşlar 1998 model 1.8 323 bobin nereden bulabiliriz.
şu an servisde kampanya var yüzde otuz indirimle alabilirsiniz :)

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Alican senin araç bobinlimi distrübütörlümü bobinliyse bende var, süleyman hiç dikkat etmedim dediğine bakıcam bi

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Obd ye bağlandı enjektör zamanları hava yakıt karışımının çok iii olduğu söylendi motorun saat gibi diyolar serviste dahil olmak üzere, ya bunlar saat gibinin kelime manasını bilmiyo yada var bi dümen anlamadım

FAMİLY_28

FİYOOO
Araç Markası
1999 Mazda 323F 1,8
Araç Renk ve Tip
Yeşil - Hb
Bizim bujiler BKR5E-11 değilmi yada 6E-11 ngk böyle biliyorum

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Obd ye bağlandı enjektör zamanları hava yakıt karışımının çok iii olduğu söylendi motorun saat gibi diyolar serviste dahil olmak üzere, ya bunlar saat gibinin kelime manasını bilmiyo yada var bi dümen anlamadım
egsoz katalitik oralarada baktırın hocam birde bilgisayarda tüm hatalar bazen çıkmayabiliyor
buji kodları aşağıda klavuzdan aldım aracım 323 1.8 1999 başka modeller karıştırmasın

Hocam birde bizim manifoldlar biraz farklı yani tam açıklayamıyorum ama şu VICS sisteminin olduğu bölümde de bir kurcalama olmamıştır umarım
Hortumu falan çıkartılıp düzgün takılmadı ise veya bu kısım yanlışlıkla iptal edildi ise performans problemi yaşayabilirsiniz

Ekli dosyalar

• IMG_8572.jpg
    IMG_8572.jpg
    119.6 KB · Görüntüleme: 61

Üst Alt