Mazda 323 BJ (1999-03) Lpg Tekleme Sorunu (Mazda Fakirleşmesi)

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Hata kalibrasyonda mazda fakirlesme etkinlestirilip ayar yapilmali

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kadirin dediği gibi kalibrasyon yapılmalı. Bu araçlarda bu ayarı yapan lpgci bir elin parmaklarını geçmez.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benzinde de olması, hepten suçun lpg ye atılmayacağına işaret...

Ateşleme sistemini kontrol etmek ilk yapılacak iş... Kolay gelsin.

Bu ileti Tepetaklak gönderildi...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arkadasla telefon konusup yapmasi gereken bilgileri verdim bonus olarakda piyasadan 10tlye aldigi bujinin servisde 6tl ~ oldugunuda ilettim :-D

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Kullanmakta olduğum mazda 323 99 model bj kasanın 2500-2800 arası lpgdeki teklemenin sebebini bir kaç sözde lpgci diye geçinen ustalardan cevap alamadığım için konuyu hortlatmak zorun da kaldım.
Tek öğerenmek istediğim gerekli olan ayarları yüklemek için atikerin kablosu ve yazılımı yüklü bir leptop yeterli oluyormu. Yani bu enjeksiyon mssini kendimiz düşüre bilirmiyiz .
Yoksa bu lpgci ustacıkların koca eski atari kasaları gibi cihazlarına mı ihtiyacımız var?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Laptop program kablo isini gorecektir ama baya bi bilgiye sahip olmaniz gerekli bence yanlis bisey yapmamaniz icin

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Laptop program kablo isini gorecektir ama baya bi bilgiye sahip olmaniz gerekli bence yanlis bisey yapmamaniz icin

Sağol arkadaşım. Burdaki lpg usta bozuntularının da bir bilgiye sahip olduklarına inamıyorum. Bilgisayar ile de aram oldukça iyi.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sanirim yanlis anladiniz lpg programi ve teknik anlaminda bilgiye sahip olmaniz gerek

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Aynı sorun bende de mevcuttu. Buji kablolarımı değiştirdim keza bujileride.
Düzgün bi usta buldum araç hareket halindeyken manuel ayar yaptı sağolsun sorunum tamamen düzeldi.
Yalnız benim tekleme sorunum sadece lpg deydi.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Sanirim yanlis anladiniz lpg programi ve teknik anlaminda bilgiye sahip olmaniz gerek

Anladım teşekkürler. Kablo çokta pahalı değil. Tanıdığım lpgci de var. Biraz ondan biraz sizden bilgi alarak bu işi öğrenmeye çalışacağım. Sonuçta ne kadar zor olabilirki.
Bu arada Bendeki araçta da sadece lpg ve 2500-2800 arası devirde oluyor. Benzinde hiç bir sıkıntı yok

Son düzenleme:

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Anladım teşekkürler. Kablo çokta pahalı değil. Tanıdığım lpgci de var. Biraz ondan biraz sizden bilgi alarak bu işi öğrenmeye çalışacağım. Sonuçta ne kadar zor olabilirki.
Bu arada Bendeki araçta da sadece lpg ve 2500-2800 arası devirde oluyor. Benzinde hiç bir sıkıntı yok
Ateşleme sistemi arızaları lpg de dahada belirginleşir. Ama normalde alt devirlerde daha çok olması lazım, 2500 ün altında.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
İşte sıkıntıda bu zaten. Alt devirlerde ve yüksek devirlerde hiç bir sıkıntı yok. Bunun için olayı lpg ayarına bağlıyorum.

idelice

Sessiz
Araç Markası
99 Mazda 323-1,8
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
merhaba arkadaşlar buraya yeni katıldım 2 hafta önceuzun araştırmlarım sounucu 1999 model 1.8 mazda 323 sedan araba aldım
210.000 km de motor 1000 km önce komple yapılmış
lpg bakımı için gittiğim serviste 9 yıllık lpg sistemini atiker micro fast ile komple değiştirdim fakat bundan sonra arabamda lpg de sonra çok ani ve sert vuruntular olmaya başladı ustalar ateşleme sisteminden kaynaklandığını söylediler bende ateşleme bobini 4 buji ve kablolarını yenisi ile değiştirdim ama sorun devam ediyor
benzinde hiçbir şekilde sorun yok lpg de ise 1. vites haricinde bütün viteslerde çok ani ve sert vuruntular oluyor
bu konu hakkında yardım edebilirmisiniz lütfen
teşekkür ederim

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
merhaba arkadaşlar buraya yeni katıldım 2 hafta önceuzun araştırmlarım sounucu 1999 model 1.8 mazda 323 sedan araba aldım
210.000 km de motor 1000 km önce komple yapılmış
lpg bakımı için gittiğim serviste 9 yıllık lpg sistemini atiker micro fast ile komple değiştirdim fakat bundan sonra arabamda lpg de sonra çok ani ve sert vuruntular olmaya başladı ustalar ateşleme sisteminden kaynaklandığını söylediler bende ateşleme bobini 4 buji ve kablolarını yenisi ile değiştirdim ama sorun devam ediyor
benzinde hiçbir şekilde sorun yok lpg de ise 1. vites haricinde bütün viteslerde çok ani ve sert vuruntular oluyor
bu konu hakkında yardım edebilirmisiniz lütfen
teşekkür ederim

Öncelikle hoş geldiniz.
Aynı sorun benim aracımda da mevcuttu. İşi bilmeyen ustalara denk geldiyseniz ilk atacakları ateşleme zaten. Bana da dediler ateşleme bobin v.s diye güvenmedim. Başka bir lpgciye durumu izah ettim.
Yolda giderken vuruntu yapan devirlere ayar yaptı. Ve sorunum tamamen ortadan kalktı. Bu ustacıklar şurdan burdan diyerek hem zamanını hem paranı çalar.
Log yaptırdığınız yer sorununuzu çözmekle mükellef, olmalı da.
Çözemiyorsa söktürün brc taktırın.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Keşke demekle olmuyor ama durum keşkelik olmuş. Önce danışacak birileri bulunsa en masrafsız çözümden yola çıkarak çözüm bulunabilirdi.

idelice

Sessiz
Araç Markası
99 Mazda 323-1,8
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
artık brc takmak için geç oldu ama dediğiniz gibi pztesi lpg servisine gidip ayar yaptıracağım
aslında yol testine çıktık yolda bazı ayarları yaptılar ama sorun düzelmedi
göztepe sanayi sit. iyi bir usta ateşleme sorunu için test yaptı 1. ve 4. bobinlerin zayıf old. söyledi gerçekten banada gösterdi ateşleme daha zayıftı bunuda karanlık ortamda kablodan atlayan kıvılcımlar ile gösterdi kablolarım çok eski ve uzundu uçları yıpranmıştı bobindde tek başına değişmiyor takım olarak değişiyor önce kablo ve buji denediler daha sonrada bobin değişti
bobin 200 tl
kablo + bujiler 100 tl
rolanti biraz daha düzgün hala geldi ama vuruntu ve tekleme önce sayısı azaldı ama 2. gün ve sonrasında aynı şekilde özellikle 200 devir sonrasında yapmaya devam ediyor
form da bir arkadaş lpg ayarlarını paylaşmış o konuyuda inceledim sanırım bendeki sorunun çözümü bu olsa gerek

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
İşte bu sebeplerden dolayı LPG düşünemiyorum :( Eğer olurda taktırırsam yazılı taahhüt isterim mutlaka...

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim 2000 devir civarlarındaki vuruntu da LPG ayarıyla çözüldü. Bence LPG ayarı için kesinlikle farklı bir yere daha danışın.

Üst Alt