Mazda 323 BJ (1999-03) Lastik Tavsiyesi

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Daha önce fulda ecocontrol,kleber,yokohama A kullanmıştım. Şuan aracımda 4 yıllık michelin energy saver lastikler var.

Aralarında 50 liraya kadar fark var. Ama kullanımda bir fark görmedim ben.

Aklımdakiler
130 liraya Fulda ecocontrol, Petlas 515

Yada 190 liraya Michelin energy saver, Continental ecocontact.

İnternetten almak istemiyorum çünkü taktırması, balansı,değişimi vs. sorun.

Sizin kullandığınız memnun olduğunuz lastik varsa ona da bakabilirim.

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
nokian iyi olduğunu söylüyorlar

böcek

Katılımcı
Ben 2.5 ay önce falken sn 828 yaz lastiği almıştım kliksa.com dan bir hafta gibi bir sürede elime ulaştı gayet güzel sessiz çok sert de deil çok yumuşakta deil orta ayarda bir lastik ben şu ana kadar memnunum ıslak performansı orta ama kuru yol performansı iyi derecede tavsiye ederim ama çok iyi bir şey istiyorum diyorsan yokohama al o daha güzel falken fiyatına göre iyi lastik

LG G3 GOLD

emekli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 AT 2000
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
lassa nın yurt dışına sattığı lastiğin süper olduğunu çok duydum fakat yurt içindekiler o kadar kalitelimi bilmiyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aldığın lastikleri de; 4 yıl gibi bir süre için kullanmayı düşünüyorsan; Continental, Bridgestone gibi iyi marka al derim. Ama hangi lastik olursa olsun bu kadar yıl ömrünü muhafaza etmeyeceği için orta yollu lastik alıp 2-3 yılda dişleri eskimese de değiştirmek bana daha mantıklı geliyor...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Yıllık 10-15 bin km yapıyorsanız zaten Velinin dediği gibi 2 ya da 3 yıl sonra değiştirmek zorundasınız ,dişler aşınmasa da lastik sertleşip ilk performansından epey uzak oluyor.Bütçenizi sarsmayan ama bunun yanında adı sanı duyulmamış lastiklerde olmayan orta halli bir seçeneğiniz olsun.

Lastik ölçüleri ve tercihiniz olan lastiklerin internette satılan bir kaç örneğini verirseniz sanırım daha faydalı olabiliriz.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Dediğiniz lastiklerden fulda eco ve conti eco kullandım. Ek olarak da petlas kullanmıştım. Petlas hayal kırıklığı idi.Ne ıslak zemin ne kuru zemin berbattı.
Fuldadan genel olarak memnundum biraz soğuk gördü mü sertleşme bi tık fazla oluyordu sanki.
Continental kullandıklarımda en iyisi. Tek handikapı yağışlı havalarda çok çok performanslı değil. Bu iki lastik birbirine çok yakın.
Bi dipnot düşeyim kesinlikle yan ürün diye tabir edilen sportiva sava v.s lastikler almayın.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Cevaplar için teşekkürler.

Dediğiniz lastiklerden fulda eco ve conti eco kullandım. Ek olarak da petlas kullanmıştım. Petlas hayal kırıklığı idi.Ne ıslak zemin ne kuru zemin berbattı.
Fuldadan genel olarak memnundum biraz soğuk gördü mü sertleşme bi tık fazla oluyordu sanki.
Continental kullandıklarımda en iyisi. Tek handikapı yağışlı havalarda çok çok performanslı değil. Bu iki lastik birbirine çok yakın.
Bi dipnot düşeyim kesinlikle yan ürün diye tabir edilen sportiva sava v.s lastikler almayın.

Elin gavuru yerine, Antepli,Kırşehirli kazansın diye petlas düşünüyorum. Petlas 515 çok öneriliyor. Eski modellerden farklı deniyor ama insan emin olamıyor tabi.

Continentalden se, Fuldayı daha önce kullandığımdan ve fiyatı da makul olduğundan ona daha çok yakınım.

Herhalde petlas yada fulda alacağım.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Fiyat uygunluğu ilk tercihse Petlas, Hankook, Kumho olabilir, daha kaliteli bir şey olsun da lastik derdimi 3-5 yıl unutayım derseniz, Nokian, Michelin, Conti

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Cevaplar için teşekkürler.

Elin gavuru yerine, Antepli,Kırşehirli kazansın diye petlas düşünüyorum. Petlas 515 çok öneriliyor. Eski modellerden farklı deniyor ama insan emin olamıyor tabi.

Continentalden se, Fuldayı daha önce kullandığımdan ve fiyatı da makul olduğundan ona daha çok yakınım.

Herhalde petlas yada fulda alacağım.

İnşallah dediğiniz gibi kalitelidir.
Öyle olursa biz de yerli alalım ama abi bi eksik oluyor nedense.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Yerli malı elbette desteklenmeli ama bazı noktalarda güvenlik araştırması had safhada olmalı, kullandığımız araçları yolda tutan bir avuç genişliğinde 4 lastik.Sizin güvenlik ve konfor ihtiyacınızı en iyi şartlarda karşılayan lastik alınmalı.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Neye niyet neye kısmet.

Bir lastikçi tanıdığım continental ecocontact 3 lastiklerin tanesini 165 liradan verince onlardan aldım.

İnternette olumlu yorumlar okudum. Bakıcaz artık.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fiyat uygun gibi geldi bana... Hayırlı olsun kazasız günlerde eskitmek nasip olsun.

Üst Alt