Mazda 323 BJ (1999-03) Lastik Tavsiyesi

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Çay parasını geçmiş gibi ama yine de sağolsun piyasaya göre bayağı uygun oldu. Michelin energysaver a 230 isteyen lastikçi var.

Lastikler de güzel. Henüz yeni olduklarından da olabilir tabi, kuru-ıslak geçişlerinde biraz sert dönüş yapsam bile güvensizlik vermedi.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Nasıl bilgi mesela, Nokian kışlık konusunda tartışmasız bir numara ama yazlıkta en iyisi değil, ebata göre etiket değerleri her markada değişmekte. Son dönemlerde yaptığı iyileştirmelerle de yazlık konusunda f/p olarak rahatça tercih edilebilir halde şuan, Line serisi tatminkar bence, ıslak zemin ve sessizlik performansı gayet iyi, aldım pişman oldum diyen duymadım. Enes in 18" ebatlı Nokian lastiğinde çatlamalar oldu, distribütör hemen sıfırıyla değişti. Fiyat sorun değilse Conti ve Michelin yazlıkta hala ilk tercih olabilir.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Nasıl bilgi mesela, Nokian kışlık konusunda tartışmasız bir numara ama yazlıkta en iyisi değil, ebata göre etiket değerleri her markada değişmekte. Son dönemlerde yaptığı iyileştirmelerle de yazlık konusunda f/p olarak rahatça tercih edilebilir halde şuan, Line serisi tatminkar bence, ıslak zemin ve sessizlik performansı gayet iyi, aldım pişman oldum diyen duymadım. Enes in 18" ebatlı Nokian lastiğinde çatlamalar oldu, distribütör hemen sıfırıyla değişti. Fiyat sorun değilse Conti ve Michelin yazlıkta hala ilk tercih olabilir.
AA değerleri yakalayan lastik arayışına girdim ama sanırım yok. Nokian kış olarak fevkalade diye duydum. Yaz alacağım bilgim yetersizdi. Aydınlandım, teşekkür ederim. Sanırım Continantel veya Michelin alacağım. :)

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Astinama weatherproff serisi almıştım kışa girerken. Ben gayet memnun kaldım. Dört mevsim lastik yalnız.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
195/55/15 de lastik fiyat aralıklarının arası çok uçuk çünkü bu ölçünün üretimi az bu yüzden fiyatı seni üzmeyecekse continantel tabiki iyidir @skyline_323F GT abim,
1 ay önce kapı 190 tl den açılıyordu şimdi sezon açıldı yine bakmak lazım :)

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
195/55/15 de lastik fiyat aralıklarının arası çok uçuk çünkü bu ölçünün üretimi az bu yüzden fiyatı seni üzmeyecekse continantel tabiki iyidir @skyline_323F GT abim,
1 ay önce kapı 190 tl den açılıyordu şimdi sezon açıldı yine bakmak lazım :)
Güncel fiyat 2017 üretim: 330 ₺ :confused:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
195/60/15 değil mi, 330 çok uçuk bence, o fiyat farkını hakedecek kadar fark yaratacağını sanmıyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Falken aldım yerli üretim ses seviyesi dışında memnunum diyebilirim ;) ZE914
585 TL ye gelmişti yanlış hatırlamıyorsam.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
FALKEN ZE914 10 martta takıldı 760 TL
oğuzhanın dediği gibi biraz yol sesi var sadece onun dışında gayet iyi

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Ben de 14 jant BJ kasa 323 aracım için bu aralar Michelin araştırıyorum. 185 65 R 14 için 215 lira istiyorlar.

Üst Alt