Mazda 323 BJ (1999-03) Kalorifer Sorunu Olası Çözümü

hus3yn

Katılımcı
Arkadaşlar; geçen sene satın aldığım aracım kış ayı geldiğinde kaloriferinin ısıtmadığını fark etmiştim. bunula ilgili kalorifer peteğini ilaçlı suyla makineye bağlamıştım çözüm olmamıştı ön konsolu bile sökmeyi düşünmüştüm.. Bu sene kalorifer peteğine porçöz döküp bide bunu deneyecektim. sonradan acaba mekanizmada mı arıza var diyerekten teyp ve torpidoyu yerinden çıkarıp mekanizmaya azda olsa ulaştım. kalorifer mekanizmasında sıcak soğuk anahtarına bağlı kablonun işlevini görmediğini ve bu sebepten aracın içine sıcaklık gelmediğini fark ettim sorunu tam olarak çözdüm bununla ilgili bir video da çektim... küçücük bir klips yerinden çıktı diye olmadık işler yapmışız meğersem :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
On numara besyildiz bi calisma olmus

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Tebrik ederim güzel çalışma. Videonuz Mazda Garaj youtube kanalında oynatma listesine eklendi. @hus3yn

Moderatörün son düzenlenenleri:

hus3yn

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
konuyu hortlatmadan bi dip not düşmek isterim;

eğer kalorifer anahtarını ayağa yada cama üflemesi için çevirdiğimizde farklı yerlerden hava geliyorsa, örneğin ben cama hava veriyordum ayağıma da hava geliyordu. ön konsola hava verdiğimde her yerden hava geliyordu. bunun çözümü de gaz pedalının sağ üst çaprazında bi mekanizma daha var orada da aynı şekilde bi tel var o teli klipsten çıkartıp 1cm kadar daha ileri kaydırıp klipse takınca her şey düzeldi..

Üst Alt