Mazda 323 BJ (1999-03) İmmobilizer Uçuk Fiyat

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Arkadaşlar aracım 99 model 323. Yedek anahtar şart benim düşüncem. Ama ne yazıkki iki yere sordum ve fiyat olarak 350-400 tl arası gibi anormal fiyatlarla karşılaştım.
Acaba chip dedikleri bu zımbırtıyı sipariş vermemiz mümkünmü ? Yada daha uygun fiyata yapabileceğimiz bir yer veya bir yol mevcutmu? Teşekkürler.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Chip kodunu öğrenip yurt dışından uygun fiyata getirebilirsiniz. Focus için 36 TL'ye almıştım. Kodlanması ve anahtar çekilmesi için 50 TL ödemiştim.
Üstadım bende aynı fikirdeydim. Ama anahtarcı bana böyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledi. Bu kodu nasıl öğrene biliriz.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Aynen öyle üstadım Teşekkürler.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Ben clio da immobilizer hatası ile karşılaşmıştım. Anahtar komple gitmişti. O yüzden beyni sokup oradan tanımlama yapmışlardı. Bu yüzden 250+50 yedek anahtar vermiştim. Senin anahtar çalışıyorsa 50 TL ye yapıyorlar. ankara ostimde idi. Beştaş anahtarcilikti sanırım. Ankarada sayılı anahtarcilardandir.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bj de bende yedek anahtar icin ugrasmistim ama kodu ogrenemediler mazda bu konuda taviz vermiyor imbolizer kopyalanmiyor servise danismani oneriririm.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Ben clio da immobilizer hatası ile karşılaşmıştım. Anahtar komple gitmişti. O yüzden beyni sokup oradan tanımlama yapmışlardı. Bu yüzden 250+50 yedek anahtar vermiştim. Senin anahtar çalışıyorsa 50 TL ye yapıyorlar. ankara ostimde idi. Beştaş anahtarcilikti sanırım. Ankarada sayılı anahtarcilardandir.

Normal araçlar için fiyat zaten 50-100 tl arası. Ama araç mazda olunca iş farklı. Bir clio gibi yedek parçası bol değil normal olarak takılacak chip te her anahtarcıda mevcut olmuyor. Olan da 350 tl istiyor.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
O oyle degilde ondaki cihaz profesyonel degil mazda chipini okuyamiyorum dogru bu buda clio ile mazda arasindaki fark.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Kodu öğrendik sayenizde. Teşekkürler.

De bundan sonraki süreç nasıl olacak? Aynı sorun bende de var.

Günlük en az 10 kez kontak açma ve yıllık 20-25bin km ortalamayla kullanıyorum. 7 yıldır tek anahtar var. Anahtarı kopyalatamıyorum.

Çip kodunuz ile aliexpressten arama yapıp sipariş verin. Hesabınız yoksa yardımcı olurum.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Arkadaşlar aracım 99 model 323. Yedek anahtar şart benim düşüncem. Ama ne yazıkki iki yere sordum ve fiyat olarak 350-400 tl arası gibi anormal fiyatlarla karşılaştım.
Acaba chip dedikleri bu zımbırtıyı sipariş vermemiz mümkünmü ? Yada daha uygun fiyata yapabileceğimiz bir yer veya bir yol mevcutmu? Teşekkürler.

Ben 2000 model 626 ya yaptırdım, hem de anahtar şekil olarak orijinalinin aynısı fakat biraz daha mat renk olarak. Bazı işinde uzman anahtarcılar var, orijinal anahtarı verdim cihaza tuttu, cipi kopyaladı, yeni çipi de yedek anahtarda mevcut bulunan hazneye yerleştirdi, 4 yıl falan oldu sorunsuz çalışıyor. Samsun'da bu işi yapan var, Erzurum'da da bulunur sanırım, Erzurum büyük yer. Ben o günkü fiyatla 65 lira vermiştim. Servise de gittim servis Belçika dan ham anahtar getirecekti, beyni kopyalayacaktı ve bana maliyeti 175 Tl olacaktı, daha ucuza hallettim. Şu an eşim kullanıyor ve sorun yok.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben 2000 model 626 ya yaptırdım, hem de anahtar şekil olarak orijinalinin aynısı fakat biraz daha mat renk olarak. Bazı işinde uzman anahtarcılar var, orijinal anahtarı verdim cihaza tuttu, cipi kopyaladı, yeni çipi de yedek anahtarda mevcut bulunan hazneye yerleştirdi, 4 yıl falan oldu sorunsuz çalışıyor. Samsun'da bu işi yapan var, Erzurum'da da bulunur sanırım, Erzurum büyük yer. Ben o günkü fiyatla 65 lira vermiştim. Servise de gittim servis Belçika dan ham anahtar getirecekti, beyni kopyalayacaktı ve bana maliyeti 175 Tl olacaktı, daha ucuza hallettim. Şu an eşim kullanıyor ve sorun yok.
Aslinda islem bu kadar basit cihaza tuttup kopyaliyor.
Ama nasil kopyalar 626daki imbolizer markasi ney biliyormusunuz?

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Evet anahtarı cihaza takıyor. Cihaz bilgileri alıyor sonra yedek anahtarı takıyor ve bilgileri ona aktarıyor. İşlem bu kadar basit

Üst Alt