Mazda 323 BJ (1999-03) Gösterge Aydınlatma Ampulü Hakkında Yardım

hus3yn

Katılımcı
323 bj kasa ön konsol ısıtma soğutma anahtarlarını bulunduğu bölümün arkasında 2 adet küçük ampül bulunmakta bunların üzerinde yeşil silikon tarzı bişe var ve yeşil ışık veriyor ampüllerden birisi kesildi yenisi aldım ama üzerinde yeşil malzeme olmadığından sarı ışık veriyor, üzeri yesil malzemeli ampül nerden nasıl temin edebilirim?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Kesilen ampuldeki yeşil zımbırtıyı bozmadan yeni ampule takabilirsin... Yeşil olarak ampul bulman zor olur.

Tepetaklak !!

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yada ikisinide degistir yesil kagit parcasi falan koy onune ama yanarmi acaba

hus3yn

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Abi o yeşil zımbırtı ampüle yapıştığı için mecburen bozuldu. Sorun yeşil zımbırtı ampül nasıl bulmak :) ikisine de değiştm ama sarı yanıyor göstergeler

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben bulamamistim benimde basima gelmisti

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Japancars.ru dan sase girerek bak kodu neymis servise sor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yada ikisinide degistir yesil kagit parcasi falan koy onune ama yanarmi acaba

Koyulan parça yanabilir sakın böyle bir şey deneme Hüseyin, daha büyük sıkıntı olmasın sonra... :D

Aşağıdaki ürünler pratik çözüm olabilir, bi araştır istersen.

http://tr.aliexpress.com/item/25pcs...hweb201527_1_71_72_73_74_75,searchweb201560_3

http://tr.aliexpress.com/item/10pcs...hweb201527_1_71_72_73_74_75,searchweb201560_3

http://tr.aliexpress.com/item/Free-...hweb201527_1_71_72_73_74_75,searchweb201560_3

hus3yn

Katılımcı
Teşekkürler abi görseller gördüğüm kadarıyla bunların boyutu farklı, bendeki daha ince az daha uzun yuvaya girmeyebilir. Yeşil renk oje alıp sürsem iş görürmü acaba :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teşekkürler abi görseller gördüğüm kadarıyla bunların boyutu farklı, bendeki daha ince az daha uzun yuvaya girmeyebilir. Yeşil renk oje alıp sürsem iş görürmü acaba :)

Cam boyası olabilir, oje hiç aklıma gelmedi o da olabilir... Koyu renkli boya kullanabilirsin... Tabi kısa sürede yanıp özelliğini kaybetmezse...

Linkleri ben örnek olarak vermiştim, araştırırsan bence sokete uyacak şekilde de bulunabilir.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Dipsiz yeşil led (geniş mercekli) bulabilirsin elektronik malzeme satan yerlerden ,daha fazla ışıkta verir . Benim eski 323 te de vardı aynı sorun ben renklisini bulabilmiştim 10 sene önce

zenfone 2

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kırtasiyelerde satılır yeşil cam boyası yada uygun ölçüde yeşil led ampul yada servisten orijinal.

hus3yn

Katılımcı
aynı tona yakın oje ile 3 kat boyadım ama yine sarıya dönük bi renk verdi, aynı yeşil tonunda bakkal boşeti bulup 2 3 kat sardım yine olmadı en son o cam boyasından uygun renk bakmam lazım çünkü göze hoş gelmiyor bi taraf sarı bi taraf yeşil yanıyo...

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Aslında oraya göre yeşil led ampul vardır iyice araştırdın mı?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sorunu cam boyası ile çözüme kavuşturdum orjinale yakın Koyu yeşil tek bir Ton bulabildim boyadım taktım, bir Ton koyu yanıyor yani dikkatli bakınca ayrılabilir renk tonu ama aydınlatma sarı yanmasından iyidir..
Boya biraz yanacak koku gelebilir. Kemikleşince keser kokuyu :)

hus3yn

Katılımcı
Boya biraz yanacak koku gelebilir. Kemikleşince keser kokuyu :)
Kokudan ziyade teybi çıkarmıştım o boşlultan ışığı Yakınca hafif bi duman geldi 1 2 gün sonra tekrar teybi çıkarıp ışığı açtığımda dumanın çıkmadığını fark ettim ama koku olduysa da gelmedi bana :)

Üst Alt