Mazda 323 BJ (1999-03) Glx Bagaj Kapağı ve Gösterge Paneli Hakkında

061zafer

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323
merhaba 99 glx yeni kullanmaya başladım. bu aracın bagaj kapağı içerden açılıyor mu ? kapağı kaldırınca off vs. yazan bi tuş var o ne işe yarıyor ?

gösterge panelinin ışıkları için bi tuş falan var mı ya da farı açınca mı açılıyor ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bagaj kapağı hakkında herhangi bir tecrübe ve fikrim yok fakat; gösterge paneli ışıkları parkları açtığında aktif olması gerekiyor.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Hoş geldiniz öncelikle.
Bagaj kapağı içerden açılma yok diye biliyorum.
Gösterge ışığı ayarı da direksiyonun sol altındaki tuşlar var ampul işareti var aşağı yukarı hareket eder.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
99 ve üst kasalar da bagaj içeriden açılmıyor anahtar taktigimiz yere bastirdiginiz da bagaj kapağı açılır ama zor açılır ordaki on off yazan düğme ise off konuma getirdiginiz de el ile bastiginiz da açılmasini engellemek için yada on konumuna getirdiğinde açılabilmesi için ama en rahat anahtar ile açılıyor anahtar ile açarken o dugmenin on/off olması biseyi değiştirmiyor bizzat tecrübe etmistim

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Düğme off konumunda iken kapı kilidini açtığında bagaj kilidi açılmaz. Bagajı anahtar ile açman gerek.On konumunda ise kapılarla birlikte bagajda açılır.

Gösterge ışıkları içinde zaten park yada farları açman gerek

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Aracının lpg kiti hangi marka? Lpg de tekleme varmı?
ZL motor olduğu için soruyorum.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
626 larda ve 91 civarı 33 lerde bagaj kapağı içerden açıldığı kesin, ama tamolarak bilmemekle birlikte daha yeni model olması nedeniyle sizinki de içerden açılıyor diye tahmin ediyorum. Sürücü koltuğunun altında sol tarafta bir kol vardır çekince açılması lazım, hatta iki kol var biri de benzin deposunu açar. Bildiğim kadarıyla mazda bu sistemi çoktandır kullanıyor.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
626 larda ve 91 civarı 33 lerde bagaj kapağı içerden açıldığı kesin, ama tamolarak bilmemekle birlikte daha yeni model olması nedeniyle sizinki de içerden açılıyor diye tahmin ediyorum. Sürücü koltuğunun altında sol tarafta bir kol vardır çekince açılması lazım, hatta iki kol var biri de benzin deposunu açar. Bildiğim kadarıyla mazda bu sistemi çoktandır kullanıyor.

Aracım 99 astina o dediğiniz yerde benzin kapağı açma var ama bagaj yok maalesef. 2001-2004 arası makyajlı 323 dede yok.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Demekki bu modellere bu sistemi koymamışlar, ama daha eski modellerde bile varken sizinkinde olmaması garip.

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Bagajın içindeki düğme kapı kilitleriyle bagaj kapağının birlikte açılmasını sağlıyor.
Eğer aracınızda uzaktan kumanda kilit sistemi varsa ON seçeneğinde durması daha iyi. Bagajı kumandayla açıp,kilitlersiniz.

Benim aracımda (99 323) ilk zamanlar bagaj düğmesine basınca zor açılıyordu. Oraya bir işlem yaptık ve dokunmatik oldu :)

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Son düzenleme:

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
LPG tekleme olayı tamamen usta ile ilgili yanlız Astinaların kroni bir sorunu. Yeni aldığımız 1999 Astina GT için aşağıdaki yorumu yapmıştım

"Araç 206 binde Ankara'da Mocan otogazda Sequent 32 LPG BRC LPG kiti takıldı. Övünç beye Mazda Astinalarda 2500-3000 devir arası silkeleme olayı oluyor bunda yaşanacakmı diye sorduğumda sistemin yeni olduğu ve hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi. Aynen dediğimi Araç'ta şu ana kadar LPG'den kaynaklı bir silkeleme vb. durum görünmedi. Şu anda da araca keyifle biniyoruz."

Son düzenleme:

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Tekleme olayı tamamen asalak ustaların bilgisizliğinden. Ben kendi sorunumu kendim çok basit bir şekilde çözdüm. Teklemenin tek bir sebebi var o da mazda fakirleşmesi seçeneğine değer girilmemesi. Şimdi teklemeden eser yok. Bu arada atiker kit

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Oğuzhan kardeş benim açtığım konuyu bana yönlerdirmişsin. :)
Ben arkadaşa eğer tekleme varsa yardımcı olmak adına mesaj yazmıştım. Aynı araca sahip olduğumuzdan. Yine de teşekkürler.
Haklısınız sonradan fark ettim. Her zaman giremiyorum foruma takip edemiyorum bazı konuları mazur görün :)

Üst Alt