Mazda 323 BJ (1999-03) Emme Manifold Üstü Selenoid Valf Sorunu

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Arkadaşlar emme manifolt üstünde 4-5 bin devirlerde acmsi gereken valf açılmıyor fişi cekilipt direk elektrik verince valf aciliyor tetiklemeyi nerden alıyor bilgisi olan varmi yada sigortası filan varmi IMAG0067.jpg

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Güzel soru... :)

@Adem Usta m vakit bulduğunda değerlendirebilir bu soruyu, ayrıca Oğuzhan askerde olmasaydı bir şeyler anlatırdı gibime geliyor.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
O parça sadece devirle ilişkili değil diye biliyorum. Belli devir ve ısılarda ecu tarafından açılıp kapatılıyor. Oyüzden 4000 devirde niye açmadı diyemeyiz. Üstünde vidası varmı? Eğer varsa sıkışıklığı onla giderilebilir. Foto atarsanız daha iyi olur.

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
O parça sadece devirle ilişkili değil diye biliyorum. Belli devir ve ısılarda ecu tarafından açılıp kapatılıyor. Oyüzden 4000 devirde niye açmadı diyemeyiz. Üstünde vidası varmı? Eğer varsa sıkışıklığı onla giderilebilir. Foto atarsanız daha iyi olur.

Sitandart 3 kanalli elektirik kontrollu selinoit valf uzerinde herhangi bir kontrol vida veya tripot mevcut deyil daha onceleri calisiyordu ne zaman klima bakimi icin bir ustaya gittim motor tarafindaki sigorta kutusunda birseyler catirdatti daha sonra calismadini fark ettim omaj kontrolu yaptigimda konnektor fis uclatina deger okuyamiyorum bu sistem emme manifolttun icinde ki filapi yakitla dogru orantida tork elde etmek icin fazladan emmis yapmasina izin veriyor tamda bu noktada benim arac ani hizlanmada yigilma yapiyor bilmek istedigim bunun bir sigortasi varmi bulamadim

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
bu konu ile ilgili bir kaç gün önce telefondan cevab attım gelmedi galiba kontagı açtıgın zaman clok diye selenoid valfler ses yapar bu şekilde çalışıp çalışmadıgını anlarsın clok sesi gelmiyor ise bunun dışında kontrol lanbası ile kontagı açtıgın zaman her iki seleneid valfe artı ceyran geliyormu bakın geliyor ise seloneit leri aküden ceyran vererek artı eksi olarak clok diye ses yapar saglammı degilmi anlarsın bu şekilde kontrol edin

artı eksi verdiginiz zaman çalışıyor ise sistem de elektiksel sorun var demek artı ve şase uçlarını kontrol edin bur da sıkıntı var ise sorun tesisat bunu elektirik işinden anlıyan bir ustad dan yardım alarak yapın yoksa anlıyamassınız

heyer artı şase ceyran var valfler direk ceyran verince çalışıyor hortumlar ters olmasın küçük bir ihtimal sigorta tablasındaki sigortaları kontrol edin

sigorta tablası çatırda dı diyorsunuz bence fazla çatırdamadan işi bilen bir mazdanın elektirk tesisatından anlıyan bir usdat bulun bu konu ile ilgili destek alın ...

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Adem bey musayit olunca sizi yarin ziyaret etmek isterim
bu konu ile ilgili bir kaç gün önce telefondan cevab attım gelmedi galiba kontagı açtıgın zaman clok diye selenoid valfler ses yapar bu şekilde çalışıp çalışmadıgını anlarsın clok sesi gelmiyor ise bunun dışında kontrol lanbası ile kontagı açtıgın zaman her iki seleneid valfe artı ceyran geliyormu bakın geliyor ise seloneit leri aküden ceyran vererek artı eksi olarak clok diye ses yapar saglammı degilmi anlarsın bu şekilde kontrol edin

artı eksi verdiginiz zaman çalışıyor ise sistem de elektiksel sorun var demek artı ve şase uçlarını kontrol edin bur da sıkıntı var ise sorun tesisat bunu elektirik işinden anlıyan bir ustad dan yardım alarak yapın yoksa anlıyamassınız

heyer artı şase ceyran var valfler direk ceyran verince çalışıyor hortumlar ters olmasın küçük bir ihtimal sigorta tablasındaki sigortaları kontrol edin

sigorta tablası çatırda dı diyorsunuz bence fazla çatırdamadan işi bilen bir mazdanın elektirk tesisatından anlıyan bir usdat bulun bu konu ile ilgili destek alın ...

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Rahmetli babam derdi iki ekmeklik unun varsa git firinciya adam gibi bir ekmek yaptir iki ekmeklik ununu mundar ettirirsin yoksa!Yasim oldu 41 hala ögutlrini dinlerim.Meslegim bu konulara yabanci degil aslinda(elekturonik otomasyon ELO elokturonik netten urunlerimize bakabilir temini konusunda yardimci olabilirim her turlu zaman vede guc roleleri konvektor konjektor invektor v.b.) yinede uzman yardimi sart.Mazda=Adem usta biz mazda severler icin bulunmaz bir rehperdir

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
Rahmetli babam derdi iki ekmeklik unun varsa git firinciya adam gibi bir ekmek yaptir iki ekmeklik ununu mundar ettirirsin yoksa!Yasim oldu 41 hala ögutlrini dinlerim.Meslegim bu konulara yabanci degil aslinda(elekturonik otomasyon ELO elokturonik netten urunlerimize bakabilir temini konusunda yardimci olabilirim her turlu zaman vede guc roleleri konvektor konjektor invektor v.b.) yinede uzman yardimi sart.Mazda=Adem usta biz mazda severler icin bulunmaz bir rehperdir

tşk ederim elimizden geleni yapmaya çalışırız ..

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Degerli Adem usta kar nedeniyle size yapmayi planladigim ziyareti ertelemek zorunda kaldim sizinde bu gun yolda kalan insanlarla ilgilenceginizi yogun olucagizizi tahmin ediyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu gün adem ustanin yanina gitmek nasip oldu çayıni içip güzel sohpet etme fırsatımız oldu tabi bu arada bizim selonoit probleminide halletmiş oldu
Adem Usta candır... Keşke her ilde Adem Usta kadar olmasa da; üçte biri kadar bilgili ve yetenekli ustalarımız bulunsa... :D

Geçmiş olsun, kazasız günlerde kullanmak nasip olsun...

West

Sessiz
Araç Markası
2000-Mazda 323 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Dışarda kar soguk ama sohpet vede çay birde adem usta ve ailesinin sıcakligi bir araya geldimi içerisi sicakti isim bitti bitmesinede ne zaman öğlen oldu anlamadık

Üst Alt