Mazda 323 BJ (1999-03) Dizel 2500 Deviri ve 120 km Hızı Geçmıyor

ozgurlukyolda

Katılımcı
Dün triger setim ve debriyaj setim degişti fakat arabama bırsey oldu 170 180 kmh gordugum araba 120 i gecmıyor ve canımı sıkıyor sorun nedır lütfen yardım edin.. Mazda 323f bj 2.0 ditd

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sorun; değişen parçaların işini yapacak şekilde montajlanmadığıdır...

Yetkili bir servisin buna sebebiyet vermesi üzücü. İlk fırsatta gidin ve bu hatayı düzeltsinler...

Biz buradan ne yazsak sorunu çözemeyiz.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Sorun; değişen parçaların işini yapacak şekilde montajlanmadığıdır...

Yetkili bir servisin buna sebebiyet vermesi üzücü. İlk fırsatta gidin ve bu hatayı düzeltsinler...

Biz buradan ne yazsak sorunu çözemeyiz.
Abi Sente Atlaması Kaynaklı Bir Sorun Olabilir mi..

Tapatalk

Teknisyen

Katılımcı
Araç Markası
Yok
Araç Renk ve Tip
Yok
Sente olur, baskı balata olur... Değişen parça veya işçilikte sorun var büyük ihtimalle.

Hepsi olur da 180 km hız olmaz.Olmamalı.Bir ara Trafik kazalarına gidiyorduk gördüklerime dayanarak söyleyeyim yapmayın arkadaşlar.Etmeyin eylemeyin...

ozgurlukyolda

Katılımcı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sente ayarı bozuk dedıler bugun yaptık dedıler 1 diş geri atlamış ama sorun hâla devam ediyor

ozgurlukyolda

Katılımcı
Araba servıse gırmeden once canavar gıbıydı cıktıgında eser yok 2500 deviri ve 120 kmh gecmıyor delırıcem resmen sanayiye götürücem en sonunda kral ustalar var yemın ederım ne yapıcam fıkır verın lutfen

ozgurlukyolda

Katılımcı
Normalde hızı seven ınsan degılım anadolu otobanında sadece deneme amaclı o hıza cıktım , hıza karşıyım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Adem Usta varken macera aramanın dayanılmaz hafifliği bu olmalı... :(

Araç servis öncesi daha iyiydi diyorsun. Çözümü de, ne yaptılarsa oralarda arayıp bulacaklar...

Bir servis için zor olmasa gerek. Senin onlara olan güvenini boşa çıkarmazlar bence.

ozgurlukyolda

Katılımcı
Delirmek üzereyim gerçekten keşke yaptırmasaydım diyorum şuan ya yerınde durmayan araç şuan resmen patates olmuş durumda inan arabadan sogudum şu saate kadar gozume uyku gırmemesının sebebı bu olaydır bu olaydan sonra zaten servıs degısıklıgıne gıdecegım ama bu olayı nasıl cozecekler triger 1 diş atlamıs dedıler duzelttık dedıler e bunlar debrıyajıdamı yanlıs taktılar acaba eger volan zarar gormusse onlara kabus olurum resmen

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Ayni durum bende de oldu.

3. Viteste 140-150 yaparken simdi 3.viteste 120 yi gecemiyorum.

Sebep belli degil ve halen ayni durumda.

Arabayi pek bilmeyen bir ustaya fazla kurcalatmayin.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sıkma canını... Düzeltirler elbet. İçini ferah tut. Sakin bir şekilde aracın performansını düzeltmelerini talep etmen yeterli.

ozgurlukyolda

Katılımcı
Yarın tekrardan götürecegim sente ayarlı yapıldıgı soylendı peki bu olay debrıyajdan kaynaklı olabılır mı ?

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
turbo ile ilgili bir sıkıntı olmasın araçta ? baskı balata kaçırıyor olsa yine geçte olsa hızlanır. Devirin yükselmemesi eğer elektronik olarak sınırlanmıyorsa hava yada yakıtla ilgilidir. Adem usta konuyu görürse yorum yapacaktır

ozgurlukyolda

Katılımcı
Araç servise girmeden once hic bir sıkıntısı yoktu olsa daha onceden boyle bır sorun olurdu turboda bellı ederdı delırıcem ya moralım resmen sıfır , sankı mazda degıl şahin kullanıyorum

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
delirme kardeşim neden kendine eziyet ediyorsun hiç bir şey senden kiymetli degil bu gün olmaz yarın düzelir elbet sorun bulunur ve çözülür sorunun ne oldugu belli sente yanlış takılmış neden yanlış takılmış havalı servis arkadaşlar niye böyle bişey yapmış

debriyaj montajında baskı balata ne takıldı acaba uydurma yoksa orj mi bu da önemli

birde volant torna oldumu oldu ise torna yapan ustamız nasıl torna yaptı baskı ve balatanın bastıgı yüzeyleri kafasına göre yaptı ise işin zor fakat yine çözümsüz degil yine canını sıkma

birde sübop kapagının üzerinde seleneoid valfler var bu valflerin biri emme manivolt kalepesini açar kapar üst devirde digeri ise emisyon sistemindeki havanın barını belli bir devir aralıgında tutar bu seleneoidlerin biri kırıldı ise çekiş proplemi kaçınılmaz olur

bunun dışında turbo hortumlarında kaçak olabilir emizyon sistemindeki turbonun bastıgı hava oması gereken barın altına olası kaçak tan dolayı düşüyor ise bu da ayrı bir sorun

hava filitresinin üzerinde olan tek soketli hava akış metre temizlenir ise faydası olur egr tarafında akılı olan map sensör hortumu yerinde mi kontrol edilsin ..

sakın olaki gaz pedalı altında elektirikli gaz pedal konum ayarını kurcalatma sorun kaçınılmaz olur

birde pompan daki mazot kaçagının ne kadar kaçırıyor bu da önemli yakıt basınç düşüklügü olmasın araçta şimdilik bu kadar geçmiş olsun kolay gelsin ...

not : bu tarz ülkemize gümrükten giren araçların motor mekanik iç tasarımı bilmiyen tanımıyan ustalara kurcalat mayın kim olursa olsun sorun citti sorun lar halinde geri dönüş yapabilir ...

Üst Alt