Mazda 323 BJ (1999-03) Airbag Işığı Yanmıyor

Rize323Gt

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Familia - GT
Foruma yeni katıldım. Öncelikle kazasız belasız sürüşler dilerim. Yardımınıza ihtiyaç duyuyoruz. Aracım 2000model 323 familia 1.8 GT Airbag ışıkları hiç yanmıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İptal edilmiş olabilir, gösterge ışıkları sönmüş olabilir, hakikaten sistem komple çalışmıyor olabilir. Anlayan birilerini bulman gerekiyor kontrol için... Rize de var mı araştırman gerekir.

mcmelankolia

Aktif
Araç Markası
1997 Mazda 626 GE
Araç Renk ve Tip
Sedan
Diğer Işıklarda Problem Varmı.. En Basiti Ampulleri Patlamış, Geçmiş Olabilr..

Tapatalk

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
Muhtemelen ampuller kesik yada yanmasin diye sorunu çözmek yerine sokulmuş böyle sorunu çözdüğünü dusunen bi akıllı tarafından bunlar kontrol edilmeli işten anlayan bi usta bulamazsanız kurcalatmayn benim sattigim 323te o ışıklar yanıyordu ankarada bi ustaya gittim araç 2-3 gün kalacak cozeriz dedi sonra @Oguzhan dan küçük bi devre almıştım onunla sorun düzelmişti iyiki ustaya birakmamisi m demiştim o dönemde bu ışıkların yanmasına sebep olan yolcu koltuğunda ki ağırlık sensoru genelde 323lerde bu sorun olabiliyor

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rize323Gt

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Familia - GT
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Oğuzhan bey. Parçayı temin etmek istiyorum. Ulaşacağım size

Rize323Gt

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Familia - GT
Hayır. Airbag'e dair hiç lamba yanmıyor. Muhtemeldir ki ya lambalar kesmiş olsun veyahut sökülmüş olsun. Müsait anımda göstergeyi sökeceğim. Fakat airbag ampulünün nerede olduğunu bulabilecek miyim bilmiyorum.

Adem Usta

Mazda Ekinci Özel Servis
hal olur canınızı sıkmayın bahsi geçen parça sorunu çözecektir göstergenin arkasında anpülleri sökmüş olmalılar yerine tekrar taktırır sınız olur biter ..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Hayır. Airbag'e dair hiç lamba yanmıyor. Muhtemeldir ki ya lambalar kesmiş olsun veyahut sökülmüş olsun. Müsait anımda göstergeyi sökeceğim. Fakat airbag ampulünün nerede olduğunu bulabilecek miyim bilmiyorum.
Bahsi geçen konuda gösterge tablosunda nerede yandıklarına bakabilirsiniz.

Rize323Gt

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Familia - GT
Merhabalar. Arkadaşlar sizce Airbag ampulleri eksik mi? 12837392_1700182720237971_1137710966_o.jpg

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Merhabalar. Arkadaşlar sizce Airbag ampulleri eksik mi? Ekli dosyayı görüntüle 6976
Tam olduğu emin olunan bir gösterge ile kıyaslamak lazım. Fabrikasyon olarak bazı ampul yuvaları boş oluyor.
Boş ampullerin deliklerinden bakın, bir film vardır. Boş olanlara bakınca airbag işareti görürseniz büyük ihtimalle ampulü sökülmüştür

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Ampul duylarını çevirerek çıkarın ampul varmı diye bakın duy vardır ampul yoktur mesela buda olabilir. Eksik yok gibi duruyor.

Son düzenleme:

Rize323Gt

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Familia - GT
Ampul duylarını çevirerek çıkarın ampul varmı diye bakın duy vardır ampul yoktur mesela buda olabilir. Eksik yok gibi duruyor.
Bugün tekrar sökeceğim ampuller duruyor galiba. başka bi 323 var onun lambaları aktif. o lambaları alıp benim göstergeye takacağım öyle daha kolay olacak sorunu tespit etmek.

karardvn

Aktif
Araç Markası
Opel Astra
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri Hb
En mantiklisi budur seninkileri de o araca takarak dene tabi oguzhanin dediği gibi duylar boş degilse

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Bende 1.5cc modeli var. Benim aracımda hava yastığı olmadığı halde airbag ışığı yanıyor :)

Rize323Gt

Sessiz
Araç Markası
2000 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Familia - GT
Evet , Merhaba arkadaşlar. Airbag sorununu çözmüş bulunmaktayız. Öncelikle göstergeyi söküp Oğuzhan arkadaşımın söylediği gibi duyları çıkartıp kontrol ettim ve ampullerin bir tanesinin eksik olduğunu fatk ettim diğer ampulde muhtemelen kesmiştir. Herneyse 2 tane dipsiz ampul alarak duyları yerine yerleştirdim ve airbag ışıkları yanmaya başladı . Daha sonra airbag arıza kodunu okuduk ve 47= yolcu koltuğunda bulunan sensörün arıza verdiğini gördük. Daha sonra Oğuzhan beyden bu arızayı giderecek olan devreyi sipariş verdik . Devreyi monte edince sorun çözüldü. Yardımcı olan olmak isteyen herkese çok teşekkür ederim özellikle Rıdvan KARA ve Oğuzhan beye. İnşaAllah başkalarına da yardımcı olur bu yazımız. Vesselam

Üst Alt