Mazda 323 BJ (1999-03) 1.8 Astina Yağ Eksiltme - Yakma

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Öncelikle hayırlı bayramlar abiler, geçtiğimiz günlerde yağ eksiltme sıkıntımı dile getirmiştim ancak pek emin olmama durumum vardı. Ankara' ya seyahat edip dönüşte yağı kontrol ettim yine low seviyesine inmiş. Hala inanamadım ekledim 1 lt. Daha Yozgat'a gittim geldim yine eksiltme 1 litreye yakın. Bayramdan sonra kesin olarak sanayi yolu gözüktü.
Şikayetlerim
Yüksek devirlerde yağ kokusu, kesiciye gelmeden 500 devir civarı önce motorda öksürme, sabah ilk çalıştırmada yağlamayı bekleyip gaz yapınca beyaz duman atma, motorun sesli çalışması yani şıkırtılı gibi.
Epey uzattım konuyu kusuruma bakmayın. Şimdi ne yapmam lazım ustamı aradım sekman diyor açıp görmek lazım belki komple rektifiye diyor sıkıntı büyük. Allah sonumuzu hayretsin.

Son düzenleme:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Geçmiş olsun. Eksiltme oranı çok fazlaymış. Aracı Mazda'nın dilinden anlayan bir ustaya teslim etmek lazım.

Ustanız yoksa forumda usta tavsiyeleri diye bir konu var, bakabilirsiniz.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Gecmis olsun usta cok onemli maddi konular ama biraz fazla olsun biraz daha ac kesenin agizini keyfini sur

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Teşekkürler nasip kısmet bize patladı :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun, bayramda bu hoş olmadı... Öncelikle; iyi bir usta bulman gerek. Kolay gelsin gelişmeleri bekliyoruz...

Tepetaklak !!

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Geçmiş olsun, bayramda bu hoş olmadı... Öncelikle; iyi bir usta bulman gerek. Kolay gelsin gelişmeleri bekliyoruz...

Tepetaklak !!

Eyvallah abi hayırlısı. Servis yok Kayseri'de, japonlara bakanlar var sıkıntı olmaz inşallah ustacıklara denk gelmek istemem.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Forumda vardı bir yer. Hem parça hem özel servis hizmeti veriyorlardı... Araştır istersen...

Tepetaklak !!

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Çok geçmiş olsun, bilinmedik ustalara teslim edip hem bir sürü para harcayıp hem de çözüm bulamamaktansa, İstanbul'a gider Adem Usta nın ellerine bırakırım kuzuyu, yıllarca kafan rahat olur.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Teşekkürler vallah, çok uzak gözüm kesmiyor yoksa ustamıza güven tam. Bu arada kayseri usta tavsiyelerine baktım siteden biri vos vos özel servis zennecioğlu ;) diğerini de hiç duymadım bakacam.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Kardeşim geçmiş olsun sağlık olsun. Usta çok önemli şu durumda acele etme iyi araştır eğer bineceksen araca önemli parçaları servisten al derim.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Kardeşim geçmiş olsun sağlık olsun. Usta çok önemli şu durumda acele etme iyi araştır eğer bineceksen araca önemli parçaları servisten al derim.

Sağolasın kardeşim. Vallah bayramdan sonra hemen gidecem Allahtan kardeşimin araç varda ortada kalmadık. Gerçi araba gidiyo sıkıntı da yok ama yağ içiyor :) fazla binmiyorum sindire sindire halletmeye çalışacaz artık. Binmesem bile böyle araba satamam ben yakışmaz bize binecek gibi yaptıracaz inşaAllah :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Geçmiş olsun inşallah iyi bir ustaya temiz şekilde yaptırırsınız. Aracınız kaç kilometrede bu sorunu yapmaya başladı? Ayrıca LPG mevcutmu araçta?

Son düzenleme:

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Geçmiş olsun inşallah iyi bir ustaya gemiz şekilde yaptırırsınız. Aracınız kaç kilometrede bu sorunu yapmaya başladı? Ayrıca LPG mevcutmu araçta?

Çok teşekkürler. Araç 230.000 de mayıs ayında aldım. Aldıktan hemen sonra fark ettik bakıma soktuk yağ felan. Gösterdik bi şey çıkmamıştı. Lpg de zavoli marka üstünde vardı. Beni üzen yeni aldık sürpriz çıkardı kerata. :)

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
150 binden yukarısı bana fazla geliyor, 230 binde çok. Sizden önceki sahipleri araca nasıl bakmışlar bu da önemli. Sıfır araç almadığın sürece her araçta süprizler çıkabilir.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Aynen bana da çoktu ama daha önce de 1.5 i vardı ben de çok iyi bakardım ve motor yüzde 80 di km 210 binde sattım. Muhtemelen iyi bakmamışlar. :) Kısmetten ötesi yok artık yaptıracaz her ne çıkarsa kabulümüz :)

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Eveet sonuç motor rektifiye yahut kurtarırsa sekman dediler abiler. Sürekli yağını kontrol ediyorum şu an biraz toparlanınca da girişecez işe bakalım. Bir de çok merak ediyorum 'sekman kurtarırsa' olayı nedir :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Eveet sonuç motor rektifiye yahut kurtarırsa sekman dediler abiler. Sürekli yağını kontrol ediyorum şu an biraz toparlanınca da girişecez işe bakalım. Bir de çok merak ediyorum 'sekman kurtarırsa' olayı nedir :)
Geçmiş olsun. Nasıl bu hale geldiki. Aracı yeni aldınız galiba, alırken bu durumu farketmediniz galiba.

Sekman kurtarırsa olayını bende merak ediyorum. İhtimallere kalmış birşeye ne kadar güven olur ki. En iyi sıfır motor yaptırmak anahtar vurulmuşken.

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Geçmiş olsun. Nasıl bu hale geldiki. Aracı yeni aldınız galiba, alırken bu durumu farketmediniz galiba.

Sekman kurtarırsa olayını bende merak ediyorum. İhtimallere kalmış birşeye ne kadar güven olur ki. En iyi sıfır motor yaptırmak anahtar vurulmuşken.

Sağolun. Vallah mayıs ayında alındı. Aracı teste sokup aldı kardeşim. Ve motorda yüzde 80 üstü gibi bir değer var. Hala o kağıt parçası var elimde. Satan arkadaş nasıl bir zihniyetteydi bilmiyorum. Sonuç itibariyle değişmeyen durum bu. İlk defa ikinci el bi aracım bu kadar sürpriz yaptı bana :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Sadece segman atma riskini almaz bence hiç bir usta. Motor açıldımı rektifiyecinin elinden geçer mutlaka.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun diyelim, araç satıcıları, alıcı kişinin motoru teste sokacağını bildikleri için ekstra katkı atıyorlar motora bazen, bir atımlık barut misali motor performanslı görünüyor ve sonra gerçek yüzü kendini belli ediyor, günahını almayalım ama bu şekilde olmuş olabilir.

Üst Alt