Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 323 BG (1989-94) Tavan Lambası Kablo Tesisatı Hakkında Yardım

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında Kazasker tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Kazasker

Kazasker Katılımcı

slm arkadaşlar. nasılsınız.
    tavan lambalarını yenileyim dedim ve açtım. içi savaş alanı gibi :)
    daha önce sökülmüş yarım yamalak takılmış. ben kendi elektrik bilgimle yapmaya çalıştım ama beceremedim :)
    şimdi 1 numaralı kabloyu dipsiz ampullere aynı kutup bağladım. 2 ve 3. kabloyuda diğer kutuplara ayrı ayrı taktım ama olmadı :)
    bilgisi olan varsa yardımcı olursa svinirim O0

Ekli Dosyalar:

2. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Gördüğüm kadarıyla 3 nolu kablo harita lambalarından birinin diğer harita kablosu hangisi 2 mi 3 mü resimden anlayamadım. Neyse 2 yada 3 fark etmez ben bildiğimi anlatayım. 2 harita lambasına giden 2 kablo da (+) yüklü diğer 3. Kablo ise kapılara bağlı olan şase(-) yük. Harita lambalarının şasisi ayrı o kablo şeklinde değil tavana bağlanınca direk vidadan şasi alıyor. Denemenizi yaparken tavana bağlamadan kontrol ettiyseniz çalışmaz her denemede yerine monte edin.

3. Kazasker

Kazasker Katılımcı

cevap için teşekkürler.
    sabahtan beri masa başında çalıştırmaya uğraşıyom :) bağlayım ve dediğiniz gibi şase yaptırayım sonucu yazarım O0 O0 O0

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Tabanvay!!
    Masa başında şase vererek de çalıştırabilirsin, sök tak, deneme yanılma yapmana değmez bence...

5. Kazasker

Kazasker Katılımcı

veli abi şaseyi nereye yapabilirim ?

6. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Tabanvay!!
    Güç kaynağın neyse, onun eksi kutbunu fotoğraftaki çerçevenin monte edilecek vida yerlerine vererek yapabilirsin veya metal her hangi bir kısmına, önemli olan devreyi tamamlamak zaten...

Bilgilendirme açısından yazıyorum; aracın bütün metal aksamı, gövdesi (-) eksi kutuptur yani şasedir... ;)

7. Kazasker

Kazasker Katılımcı

tamamdır hallettim veli abi.
    şimdi yeniden lehimleme yapıyorum. O0

Sayfayı Paylaş