Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 323 BG (1989-94) Kapı Fitili ve Rüzgar Sesini Kesme

Konu, 'Dış Aksam - Kaporta - Boya' kısmında Kazasker tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Kazasker

Kazasker Katılımcı

Slm arkadaşlar.
    Nasılsınız?
    öncelikle araçlarımızda malum rüzgar ve yol sesinden baya muzdaribiz. bu konuda özellikle yalıtım konusu üzerinde çok durulmakta. ama asıl gürültü kapı ve kapı aralıklarından gelmekte.
    malumunuz bazı mazdalarda sadece dış kapıda toz lastiği bulunmakta. benim araçta bunlardan birisi. iç tarafta lastik yok mu elbette var ama ne işe yaradığını kendisi bile bilmiyordur :) kapı içi lastikler sert ve etsiz tiplerden. bu da haliyle dış lastikten kaçan toz,ses ve suyu içeri alınmasına müsaade ediyor. benim amacım iç kapı lastiklerinin etlisini takmak ve ses ve su izolasyonu sağlamak.

önce aracımızı tanıyalım.

Ekli Dosyalar:

2. Murat

Murat Yılmaz

Araç Markası:
    Mazda Atenza - 07
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri
    Nasıl bir malzeme kullanmayı düşünüyorsunuz ?

3. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Oraya ayarlayacağın fitili iyi seçmelisin kalın olursa bu sefer kapıdaki fitiller görevini yitiriyor. Çünkü kapı üstündekiler belli bir yaşa sahip olduğu için ezik durumda oluyor. Bu sefer yeni taktığın fitiller sağlam basar kapı üstündekiler zayıflar anlamı olmaz.

4. Kazasker

Kazasker Katılımcı

bu gün birkaç firmaya gittim. üretici ve toptan dağıtıcı firmalara. ürünlerini inceledim. içlerinden bir firma toptancısı hoş muhabbet ve sıcakkanlılıklarıyla beni cezbettiler. gayette hoş karşıladılar. önce benim aracı incelediler. mevcut fitilleri test ettiler ve kalitesine baktılar. ebatlarını ölçtüler.kapı kapanınca oluşan boşluğu ölçtüler. kapı kapanınca kasmasın diye et kalınlığını ölçtüler, baya profesyonelce yaklaştılar. hatta kendileri takıyorlar ürünü ama ben işin ameleliğini sevdiğimden elletmedim :) ellerinde tüm markaların orjinal ve yan sanayi tüm ürünleri mevcut. hatta metre hesabı ile satılan bile var.

Ekli Dosyalar:

5. karardvn

karardvn Aktif

fitilleri kaça aldınız birde aldığınız yerin adresini yazarsanız memnun oluruz

6. Kazasker

Kazasker Katılımcı

7. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    İlaç gibi pardon fitil gibi bilgiler... :D

8. DarK PaSSenGeR

DarK PaSSenGeR Aktif

Araç Markası:
    94-Mazda 626
    Araç Renk ve Tip:
    Gümüş Gri-Sedan
    [member=591]Kazasker[/member] hocam kendileri mi üretiyor? yoksa yurtdışından mı geliyor?
    bizim 626 lar için de var galiba, sitelerinde görünüyor,
    fiyatlar ne durumda? kalitesi nasıl?

9. Kazasker

Kazasker Katılımcı

malzeme kaitesi gayet iyi. kendileri üretiyor. yurt dışından gelmiyor. ayrıca yapışkanlı olanlar da mevcut. ama tavsiye etmiyorlar. fiyatlar makul. tanesi 50 tl civarı. takım alır ve benide ararsanız daha makul fiyat alınabilir.

10. Kazasker

Kazasker Katılımcı

sesi ele almışken taban ve kapı içi izalosyona el attım. yine yerli üretim simself membran araştırdım ve aşağıdaki ürünü buldum. kalın ve keçeli üstelik kendinden yapışkanlı.

malum kapılarımız baya hafif. kapatırken tiz bir ses çıkıyor. kalın membran biraz ağırlık verir kapıya. bunu denemek basit. mesela camlar tam inikken kapınızı kapatın. daha tok ve daha iyi kapandığını göreceksiniz. ama cam tam kapalı iken boşluk sesini daha belirgin duyacaksınız.

piyasada satılan bituself gibi ürünler ince ve pahalı ve de küçük ebatta.. ben bu ürünü fabrikadan aldım ebatları 1m ye 10 m. kendinden yapışkanlı ve keçeli. 78 tl.

iletişim: 05532466707 seda hanım.
    kargo ile de yolluyorlar.

http://www.standartizolasyon.com/

İhracat Departmanı Adresi:

İkitelli OSB, Keresteciler Sitesi, 4-B Blok, Balcıoğlu Plaza, 34306

Telefon : 444 88 78 ( Türkiye'nin her yerinden)
    Faks : (0 212) 670 51 51
    E-Mail : standart@standartinsulation.com

Ekli Dosyalar:

11. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz
    Keçeli olması ses izolasyonuna katkı sağlar gibi geliyor , ürünün fiyatı nedir?

Tapatalk

12. Kazasker

Kazasker Katılımcı

kdv dahil 78 tl

13. infiniteblack

infiniteblack Aktif

Araç Markası:
    C200d amg
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz

Çok iyi fiyat ,tüm aracın kapı, döşeme altına yeterde artar . Yapınca resimlerini merakla bekliyorum

Tapatalk

14. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Kapı içinde keçeli kullanırsan cam kenarlarından inen suyu keçe emer güneş görmediği içinde kolay kolay kurumaz. Nem pas küf yapabilir. Bu malzemeleri uygularken bazı koşulları da göz önünde bulundurmalısınız.

15. Kazasker

Kazasker Katılımcı

bu soruyu bende satıcıya sordum. su tutmasın diye. yok dedi petrol keçesi su tutmaz dedi. sadece dolgunluğu arttırmak için kullanılan lif li membran ngibi bişey keçe .

yapılış ve diğer aşamalrı paylaşırım tabiki.

16. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Siz genede bir su testi yapın derim :)

17. Adem Usta

Adem Usta Mazda Ekinci Özel Servis Usta

emege saygı ellerinize saglık iyi günlerde kullanın ..

18. Kazasker

Kazasker Katılımcı

adem abi nasılsın ?
    teşekkür ederim. saygılar :)

19. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Evet o keçeler farklı su tutacak bir şey değil, resmini ya da videosunu paylaşırım müsait zamanda.

20. Kazasker

Kazasker Katılımcı

slm arkadaşlar. bu hafta sonu uygulamaları yaptım. önce aracı bir güzel söktüm.

sökmesi baya kolaydı

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş