Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 323 BG (1989-94) Kalorifer Isıtma Sorunu

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında Oğuzhan tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Konu Tarihi: Ekim 2007
    BG kasalarda kaloriferde ısıtma sorunu yaşanabiliyor
    Çözüm: Ön konsolu sökmeden bir yöntem var motor kısmından kalorifer peteğine giren 2 adet boru var (devirdaim boruları) aracı çalıştırıp ısınmasını bekliyoruz daha sonra bu boruların sıcaklığını elimizle kontrol ediyoruz eğer birisi sıcak diğeri ılık ise petekte tıkanıklık olma ihtimali yüksek yapabileceğimiz şu boruları söküp bir tarafından bahçe hortumunu sokuyoruz ve tazyikli suyu açıyoruz diğer tarafından pislikler akar tabi yeterli değil daha sonra bir huni ve hortum yardımıyla peteğin içine kireç çözücü dolduruyoruz 5-10 dk kadar bekletip boşaltıyoruz bu yöntem işe yaramaz ise peteğin şişlenmesi gerekiyor dolayısıyla ön konsol sökülüyor ve peteğe ulaşılıyor (sanayide petek şişleyen yerler mevcut) bunlarda işe yaramaz ise petek değişimi gerekiyor bilginize...

mazda323kalorifer.jpg mazda323kalorifer (5).jpg

Ben komple ön konsola bakım yapmak istediğim için Cumartesi başladığım ön konsolun temizliği bakımı ve kalorifer peteğinin temizlenmesi işlemini ertesi gün tamamladım arkadaşlar şuan ön konsolun sıfır arabadan farkı kalmadı kaloriferde istediğim performansına ulaştı her şey yolunda gitti hava biraz yağmurluydu bir kaç resim çekebildim parçalar bagajda konsol yerde temiz bi yerde sonuç olarak hiç vida artmadı ve eksik yok :D hava güzel olunca kuzuyu yıkayıp bir kaç foto çekeceğim onları da paylaşırım aracım türünün en iyilerindendir :)

mazda323kalorifer (6).jpg mazda323kalorifer (2).jpg mazda323kalorifer (4).jpg mazda323kalorifer (1).jpg

Son düzenleme: 22 Ağustos 2015
    domestos bunu beğendi.
  2. orhan83

orhan83 Sessiz

elinize sağlık güzel çalışma.

bu peteğe giren girişler motorun tam arkasında ki girişler dimi bende temizlemek istiyorum.birde arac hareket halındeyken içeriye hava akımı fazla girmiyor bunun sebebi nedir.

3. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Aracınız kaç model klima varmı?

4. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Son düzenleme: 22 Ağustos 2015
  5. orhan83

orhan83 Sessiz

aracım 91 model klima yok

okudum o konuyu orayıda acıp temizliyecegım .

6. Oğuzhan

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Konu güncellendi. Yeni sisteme geçiş sonrası kaybolan resimler yenilendi.

domestos bunu beğendi.
  7. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

Şu peteğe giren boruları detaylı bi görebilseydik iyi olurdu baktım baktım bişey anlamadım

8. emytoget

emytoget Aktif

Araç Markası:
    Peugeot 106 - 1994
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz - 3 kapı
    Aracınızda lpg var ise lpgnin su borusunun biri o borulardan ya birine yada ikisine gidiyor. O vesileyle bulmanız kolaylaşır

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. isler.ramazan

isler.ramazan Katılımcı

2 boru görmüştüm evet

Sayfayı Paylaş