Mazda 323 BG (1989-94) GLX Sedan Arka Emniyet Kemeri

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Forumlarda biraz araştırma yaptım bir kaç yerde benzer konulara rastladım ama ne şekilde çözüm bulduğunu yazan olmamış gördüğüm kadarıyla. Memleketten yeni aldığım (henüz aracı teslim almadım) 93 model 323 sedan aracıma (bildiğim kadarıyla bu araçlarda arkada emniyet kemeri olmuyor) arka koltuklarına emniyet kemeri taktırmayı düşünüyorum. Malum çocuk koltuğu vs ;)
Bu araçlara piyasada satılan standart emniyet kemerleri uyuyor mu? Yoksa özel bir model olarak aramamız mı gerekli ya da farklı/orjinal bir çözüm bulan var mı? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Piyasadaki tofask kemeri bile isinizi gorecektir diye dusunuyorum

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ucuz yollu halledebiliriz umarım. Buradan paylaşırım artık. Teşekkürler.

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bayram izninde iken memlekette hallettim arkadaşlar emniyet kemeri sorununu. 80TL'ye Tofaş arka emniyet kemer seti satın aldım, 30TL de montaja verdim toplam 110TL'ye halletmiş oldum. Elinde matkap, anahtar, vs. malzemesi olan kendisi de takabilir. Vida yerleri mevcut herhangi bir sıkıntı olmadan halledilebilir.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bayram izninde iken memlekette hallettim arkadaşlar emniyet kemeri sorununu. 80TL'ye Tofaş arka emniyet kemer seti satın aldım, 30TL de montaja verdim toplam 110TL'ye halletmiş oldum. Elinde matkap, anahtar, vs. malzemesi olan kendisi de takabilir. Vida yerleri mevcut herhangi bir sıkıntı olmadan halledilebilir.
Çalışıyormu diye hızlıca çekip bir kontrol etseydiniz işin içine tofaş girince emin olamadım :)

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Abiler bir sorum olcaktı Sol şöför kısmının emniyet kemeri makarasında boşluk var gibi böyle lıkır lıkır ses geliyor. Az önce söktüm baktım ama karanlık ve ışık yanılttığı için bir şey göremedim. Emniyet kemerini çekip bıraktığım da ve çukurlarda yapıyor bunu. Toplamasın da filan sorun yok. Makaranın tamiri oluyor mu? Veya dağıtılıyor mu makara kısmı

usabuncu

1998-Mazda 323P BA - Kermit
Araç Markası
1998-Mazda 323P BA
Araç Renk ve Tip
Petrol Yeşili-Hb
Abiler bir sorum olcaktı Sol şöför kısmının emniyet kemeri makarasında boşluk var gibi böyle lıkır lıkır ses geliyor. Az önce söktüm baktım ama karanlık ve ışık yanılttığı için bir şey göremedim. Emniyet kemerini çekip bıraktığım da ve çukurlarda yapıyor bunu. Toplamasın da filan sorun yok. Makaranın tamiri oluyor mu? Veya dağıtılıyor mu makara kısmı
Merhaba bende emniyet kemeri değişimi ile ilgili bir konu arıyordum. Benim araçta ön sağ ve sol emniyet kemerlerim toplamıyor. Taktıktan sonra elimle içine ittirmem gerekiyor. İzmir'de 3-4 farklı yerde kaportacı ve döşemecilere sordum. Emniyet kemeri içerisinde zemberek bozulunca yapmadıklarını ve orjinalini almam gerektiğini söylediler ama güvendiğim bir usta olmadığından tam emin olamadım. Yarın yedek parçacıları arayıp soracağım. Siz emniyet kemerini değiştirttiniz mi ?

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Merhaba bende emniyet kemeri değişimi ile ilgili bir konu arıyordum. Benim araçta ön sağ ve sol emniyet kemerlerim toplamıyor. Taktıktan sonra elimle içine ittirmem gerekiyor. İzmir'de 3-4 farklı yerde kaportacı ve döşemecilere sordum. Emniyet kemeri içerisinde zemberek bozulunca yapmadıklarını ve orjinalini almam gerektiğini söylediler ama güvendiğim bir usta olmadığından tam emin olamadım. Yarın yedek parçacıları arayıp soracağım. Siz emniyet kemerini değiştirttiniz mi ?
Hayır değiştirmedim. Döşemeyi söküp vidasını sıktım düzeldi. Geri toplaması için slikon sprey sıktım Bir kaç kere toplayıp tekrar çektim ilk günkü gibi oldu

Üst Alt