Mazda 323 BG (1989-94) Ön Takımdan Gelen Ses

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Burç olur rotil olur zrot olur. Çok sık var ince konu ustanın canlı görmesi gerekir

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Biraz zayıf bizim araçların ön takımı. Sağa sola dönerken ani gaz verince de yay geriyo gibi ses geliyorsa aks başları da olabilir demişlerdi aracıma. Sağlam bi ön takımcıya baktırmakta fayda var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Konuyu açmış ve merak bile etmemiş olmalı ki, bir daha yazmamış. Yazanların üzerimde hakkı var mıdır diye de düşünülmemiş. Forumu, gerektiği kültür ile değil de, sosyal medya hesabı gibi kullanma niyetinde olanlardan Allah muhafaza. :)

Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Selam arkadaslar benim aracin ontakimdan gelen sesinneseni bu parca olabilirmi yerinden cikmis gibi duruyor salincaga bagli olan bu demirin adini bilen var mi direksiyonu cevirince arac yavasken donuslerde gart gurt diye ses yapmaya basladi
Oto yolda giderken donuslerde sorun yok kalkislarda donerken ses yapiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyalar

• 15502339910344544078556358195988.jpg
    15502339910344544078556358195988.jpg
    216.8 KB · Görüntüleme: 71

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Selam arkadaslar benim aracin ontakimdan gelen sesinneseni bu parca olabilirmi yerinden cikmis gibi duruyor salincaga bagli olan bu demirin adini bilen var mi direksiyonu cevirince arac yavasken donuslerde gart gurt diye ses yapmaya basladi
Oto yolda giderken donuslerde sorun yok kalkislarda donerken ses yapiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:
Bu fotoda arızalı bir durum görünmüyor. Salıncağa bağlı olan demir viraj demiri. Ucundakiler de viraj çubuğu diye geçer. Dönüşlerde dediğinize göre aks kafasından da geliyor olabilir.

Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
İlk hareket halinde donusde yapiyor direksiyon pompasini bozmustum yagini degisirken tamir ettirdim 7 8 ay oldu o olabilir mi usta da ontakimda bisey yok dedi anlamadik bisey

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
İlk hareket halinde donusde yapiyor direksiyon pompasini bozmustum yagini degisirken tamir ettirdim 7 8 ay oldu o olabilir mi usta da ontakimda bisey yok dedi anlamadik bisey
bende de geçen ses geliyordu salıncak gevşemişti civata yerlerinden usta nasıl sıktıysa dişlerde yalama olmuştu arkasına yeni somun koyabilmek için yarım saat uğraştılar.Sen laraca lifte kaldırt usta levyeyle boşluk kontrolü yapsın sağa sola çevirsin tekeri döndersin bulur bir şekilde akıslarda ses vurmalı gelir tak tak gibi gıcırtı sesiyse diğerleridir amartisör takozunada baktırabilirsin

Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Levyeyle giristi aracin altina hatta korktum bisey kiracak diye :) ontakimda hicbisey yok dedi olurmu usta gel bi tur atalim dedim bindi direksiyona dukkandan cikarken yavas yavas sag yaparak cik dedim gart gurt bi yapti alla alla diyo nesi var ki acaba dedi ben gulmekten öldüm :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Levyeyle giristi aracin altina hatta korktum bisey kiracak diye :) ontakimda hicbisey yok dedi olurmu usta gel bi tur atalim dedim bindi direksiyona dukkandan cikarken yavas yavas sag yaparak cik dedim gart gurt bi yapti alla alla diyo nesi var ki acaba dedi ben gulmekten öldüm :)
Ustayla aynı seviyedeyiz o anlaşıldı... :) Hakikaten nesi var acaba??

mehmet31

Sessiz
Araç Markası
Mazda Demio
Araç Renk ve Tip
Mavi
Merhaba. Bende 323 1.5 otomatik araç var. Dönüşlerde gaz tak tak ses geliyor. Bilyeler den mi başka birşey mi bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Üst Alt