Mazda 323 BA (1994-98) Tavanda Güneş Yanığı

kenan_ks

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Mavi-Sedan
Güneş yanığı için tavsiye var mı arkasaşlar aracım lacivert ve çirkin görünmeye başladı daha önce yoktu sonradan açılmaya başladı. Kimse boya tavsiye etmiyor. Folyo çekince muayene sorun oluyor galiba. Neler yapılabilir.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aracın renginde bir folyo çekilirse muayede sorun olmaz.

Aracı komple boyamak en mantıklısı boyle durumlarda

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynı renk folyo sorun olmaz diyorum ama bunu ben diyorum... :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Güneş yanığının durumuna göre pasta cila +cila ile onarılıabilir diyenler var ,çok kötü ise boyanması lazım ama yarın öbür gün aracınızı satmaya kalksanız aracı yerden yere vurmak için ne taklası kalır ne pert kaydı...

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Folyo yerine , araç renginde plastik kaplama (plastidip) yapılabilir , maliyet artar ama folyoyu sökünce zaten zayıf olan boya komple folyoya yapışır gibi geliyor

tapatalk by zenfone2

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Folyo yerine , araç renginde plastik kaplama (plastidip) yapılabilir , maliyet artar ama folyoyu sökünce zaten zayıf olan boya komple folyoya yapışır gibi geliyor

tapatalk by zenfone2

Plastidip de folyo kadar güçlü yapışmıyor mu?
Bu sorun için belki önce vernik atılabilir, hem boyayı koruması hem de yanığın ilerlemesini engellemesi için. Ardından folyo ya da plastidip ile kaplanabilir.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Plastidip de folyo kadar güçlü yapışmıyor mu?
Bu sorun için belki önce vernik atılabilir, hem boyayı koruması hem de yanığın ilerlemesini engellemesi için. Ardından folyo ya da plastidip ile kaplanabilir.
Yok plastidip tırnakla bile sökülebilen bir malzeme , işin hem iyi hem kötü yanıda bu , malum folyo uzun süre güneşe maruz kalınca yapışkanı boyaya işliyor sağlam boyayı bile yakıp kaldırıyor

tapatalk by zenfone2

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Toyotaclubtr. de biri ince sulu zımpara denemiş ve yanık gitmiş. Eğer folyo ya da plastidip yapılacaksa son yöntem olarak denenebilir, belki işe yarar.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bence boyatın güzelce. 98 model arabayı alırken fazla langur lungur eden adamada satmayın arabayı. Ben boyattım iyikide boyatmışım.

Üst Alt