Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazda 323 BA (1994-98) Otomatik Vites Gösterge Ve Tuş Tamiri.

Konu, 'İç Aksam - Elektronik- Aydınlatma' kısmında VolkanSrky tarafından paylaşıldı.

1. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Herkese keyifli forumlar arkadaşlar. Uzun zamandır yapmayı planladığım vites göstergesini artık vitesler gözükmeyecek şekle gelinceye kadar erteliyordum artık zamanı geldi dedim ve başladım

Öncelikle koltuğu geri çekerek sağ ve solda orta kol dayamayı tutan vidaları açıyoruz sonrasında hafifce yukarı kasarak tırnaklarından kurtarıyoruz. El freni çekili şekilde vitesin arkasındaki vidalara ulaşabilcek şekilde çıkarıyoruz. Sonrasında vitesin hold tuşu olduğundan içerisinden kablo geçiyor benim kablo arızalı olduğundan çok dikkat etmedim onuda tamir edeceğim çünkü alt vites tablasının vidalarınıda açarak fişlerini çıkarıyoruz vitesin üzerindeki pimi çıkarıp çekiyoruz ve vitesi panelden ayırıryoruz
    Eskmiş gösterge camını söküyoruz
    Meslek icabı yapacak başka gösterge malzemesi bulamadım :)
    Aynı boyutlarda kesip silikonla yapıştırıyoruz
    Benim plastikde kötü olduğundan komple film çektim isteyen sadece gösterge kısmını kesip o şekilde veya hiç kaplamadanda kullanabilir
    Buda reklamcıda bastırdığım şablon bunuda en alt sırada ekleyeceğim boyutlarını tam hatırlamıyorum ölçerek word'de yazdırabilirsiniz veya reklamcınıza boyutunu söyleyerek yaptırabilirsiniz
    Burdada led'imizi lehimliyoruz orjinal baskı olmadığından led yapmak daha mantıklı ısınmaması lazım çünkü.
    Led olarak 3 çipli led kullanırsanız daha iyi bi görüntü elde edersiniz ben eldeki malzemelerle yaptım
    Son olarak görüntüsü bu şekilde dahada iyi bi görüntü yapılabilir mantık bu şekilde teşekkürler :)

EDİT : Bu arada hold tuşumuzuda tamir ettik öncesinde Adem Usta'yı arıyarak hold tuşuna ne olduğunu sordum oda kablonun kopuk olabilceğini söyledi. Onun vesilesiyle bunuda halletmiş olduk :)

2. ezmocesteri

ezmocesteri Moderatör

Araç Markası:
    2013 - Mazda 3 Dizel
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz Sedan İmp.
    Maşallah ya, eline sağlık süper olmuş. Sen paylaştıkça ben de mutlu oluyorum valla, güle güle kullan harika

3. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Allah razı olsun. Karınca kararınca bişeyler yapmaya çalışıyoruz abi. Allah mutluluğunu daim kılsın

4. domestos

domestos (Veli Azak) Yetkili Kişi

Araç Markası:
    Mazda 626 GF 1998 AT
    Araç Renk ve Tip:
    Beyaz-Sedan
    Yapabilmek güzel şey kendi adına... Paylaşman ise forum ailesi için çok keyifli...

Teşekkürler.

5. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Rica ederim abi keyifli forumlar :)

6. Oğuzhan

Oğuzhan Administrator Yetkili Kişi

Araç Markası:
    99 Astina GT 1.8 Sport
    Araç Renk ve Tip:
    Şampanya-Gümüş H
    Güzel çalışma gözümden kaçmış. Tebrikler :)

7. VolkanSrky

VolkanSrky Sessiz

Teşekkürler ışık olayı beni tatmin etmedi smd led kullanarak tekrar yapacağım :)

Sayfayı Paylaş