Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Otomatik Şanzuman HOLD Lambası Yanıp Sönüyor

Lantisim

Sessiz
Herkese merhabalar benim otomatik vites 98 model mazda lantis arabam var arada bir HOLD lanbası yanıp sönüyor vites geçişleri darbeli oluyor her zaman yapmıyor normalde vites geçişleri çok iyi yani hissetmiyorsun HOLD yanıp sönüyor o zamnda vuruntulu geçiyor arabamı satmak istemiyorum seviyorum lütfen yardımcı olun

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Kullananlar veya bu konuda bilgisi olanlar, ustalarımız mutlaka yardımcı olacaklardır, ben hep 626 ve düz vites kullandım, bu konuda bir bilgim yok, geçmiş olun, kısa sürede çözüleceğini düşünüyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Otomatik şanzıman özellikle de eski tip şanzıman konusunda tecrübemiz yok maalesef.

Fakat şunu tavsiye ederim; katkı veya koruyucu diye tabir edilen katkılardan koymayın.

Yağ değişimi gerekebilir, yazılımsal (beyin) sorun olabilir.

Lantisim

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İnşallah abi ya dua ediyorum

Abi ben yağı şüpelenip 20 gün önce değiştim mobil marka atf 320 olması gerekiyor değişdik yapması azaldı ama bazen yapıo bende bir makina bulamadım arıza kodunu öğrenmek içic
Otomatik şanzıman özellikle de eski tip şanzıman konusunda tecrübemiz yok maalesef.

Fakat şunu tavsiye ederim; katkı veya koruyucu diye tabir edilen katkılardan koymayın.

Yağ değişimi gerekebilir, yazılımsal (beyin) sorun olabilir.

İnşallah çözülür abi yardımlarınızla
Kullananlar veya bu konuda bilgisi olanlar, ustalarımız mutlaka yardımcı olacaklardır, ben hep 626 ve düz vites kullandım, bu konuda bir bilgim yok, geçmiş olun, kısa sürede çözüleceğini düşünüyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Ustalarımız bu mesajı görüp bir yol gösterecektir, çok bunalmayın, burada sorunlar çözülüyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Google da "mazda lantis hold light" diye aratarak bile bir sürü şey çıktı.
Hold lambasının yanması arızaya işaret. Arıza kodu aracın beynine düşmüştür, bilgisayara bağlanıp bakılması gerekir.
Şanzıman yağ kaçırıyor mu, yağı az mı, değişmiş mi diye bakılması gerekir. Belki de selenoid valfler ömrünü doldurmuştur. İyi bir ustaya gitmeniz gerek.

Lantisim

Sessiz
Mutlu abi yağı önce değişmişti ama benden önceki sahibi yani arkadaşım ama ben her ihtimale karşı yine 1 ay olmadı değiştim burda yani malatyada bilgisayara bağlayacağım bir servis yoken yakın illerde sordum yoktu
Google da "mazda lantis hold light" diye aratarak bile bir sürü şey çıktı.
Hold lambasının yanması arızaya işaret. Arıza kodu aracın beynine düşmüştür, bilgisayara bağlanıp bakılması gerekir.
Şanzıman yağ kaçırıyor mu, yağı az mı, değişmiş mi diye bakılması gerekir. Belki de selenoid valfler ömrünü doldurmuştur. İyi bir ustaya gitmeniz gerek.

civler

Katılımcı
Araç Markası
2000-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri Hatcback
Bosh car servislerinde bulunabilir, bir de bazı oto elektrik ve eletronkçilerde japon araçlarına haz cihaz olabiliyor, ben de Samsunda bir oto elektronikçide bulmuştum. vardır diye umuyorum. Araştırmak lazım. Sanayide bir dolaşırsanız bulabilirsiniz.

Lantisim

Sessiz
Çok gezdim bir yerde var oda üç adet cihaz bağladı sonuç yok ya anlamıyordu yada cihaz görmedi
Bosh car servislerinde bulunabilir, bir de bazı oto elektrik ve eletronkçilerde japon araçlarına haz cihaz olabiliyor, ben de Samsunda bir oto elektronikçide bulmuştum. vardır diye umuyorum. Araştırmak lazım. Sanayide bir dolaşırsanız bulabilirsiniz.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Adana Yetkili Mazda servisinen randevu alın derim. Yetkili servis yolu görünüyor malesef.

Lantisim

Sessiz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Malatya küçük yer değil. Sanayide anlayan birileri mutlaka vardır. O kadar km yol gitmeye değmez bence...

Her önüne gelen de guzuyu kurcalamasın ama...

Lantisim

Sessiz
Ya haklısın sanayide anlayan bulamadım yinede bakıyorum kimseyede oynatmak istemiyorum bu sorunla akarşılaşan bir arkadaş olsa çözülürde bakalım
Malatya küçük yer değil. Sanayide anlayan birileri mutlaka vardır. O kadar km yol gitmeye değmez bence...

Her önüne gelen de guzuyu kurcalamasın ama...

İnşallah bakalım bir anlayan usta olur inşallah
Gecmis olsun, umarım kısa surede çözümlenir.

Discovery cihazımdan gönderildi

Moderatörün son düzenlenenleri:

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
bende veli abime katılıyorum otomatik arac sayısı arttı illaki anlayan biri vardır otomatik kullanıcılarını durdurup sorun tavsiyem

Üst Alt