Mazda 323 BA (1994-98) Lantis Otomatik Şanzıman Tamiri

farukdumlu

Katılımcı
arkadaşlar 4.vitese geç atma,kalkışta sürünme tabi ki guzuma olan sevgimden şanzımanı masaya yatırdık.şunu söylemeliyim ki 1 saatte masaya inebilen en kolay şanzıman mazda da imiş usta dedi.mazda aracını kullanıcı dostu yapar.maliyet 650 tl tamir kit.250 yağ,50 torna.400 işçilik.
Aracımı buyuk ustad adem ustaya götürecem fakat aramızdaki 1250 km uzaklıktan ötürü cesaret edemedim.huzurlarınızda kendisine büyük harflerle teşekkür ederim.

şanzıman açıldığındaki görüntü.4.balata sıfırlanmış,3.balata yarıya inmş.2 ve 1 çiğneme yapmıştı.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Biraz daha ayrıntı verirsen memnun oluruz. Fotoğraf vs. varsa güzel olur. Bu işlemi nerede yaptırdın? Tamir sonrası ne gibi değişiklik hissettin? Şikayetin neydi?

farukdumlu

Katılımcı
tamir bitmedi.fotoları ekleyemedim gomutan ekleyecek attım ona.SEBEP:ŞANZIMANI YAĞSIZ BIRAKMIŞ BENİM SEVGİLİ GUZUMUN ÖNCEKİ SAHİPLERİ.aman dikkat.şanzıman 20000 deyağı değişir ve 50 000 de filtresi.

farukdumlu

Katılımcı
Teşekkür ederim abi ben binmeye karar verdim.gerekli gereksiz bakacam guzuma.kaskoda yaptırdım.aslında araç yüksek devirde 4 e çok rahat geçiyordu.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Geçmiş olsun, kazasız günlerde kullanmak nasip olsun... Paylaşım için teşekkürler...

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Faruk'un otomatik şanzıman revizyonundan bazı kareler;

İstanbul Veysel Oto'dan alınmış otomatik şanzıman parçaları ;

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Komutanim sagolunuz. Umarim faydali olmustur...
Bilgilendirme açısından faydalı oldu Faruk teşekkürler... Ben zannetmiyorum Mazda otomatik şanzımanının fotoğraflı konusunun olduğunu... Zaten kolay kolay arıza yapmıyorlar, birde fotoğraflı bakım konusu olacağını sanmıyorum.

suleyman

Katılımcı
Araç Markası
1999 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb
şimdi bu şanzıman komple revizyon değil sanırım değilmi ?
o değişen parçaların isimleri nedir?
otomatik aldık merak alanımız genişledi ;D

Komple revizyonda trubunde var.sirayla en alttan baslaniyor.nereden kurtarirsa.yagim yanik oldugu icin birinci sebep bu.kismet gerisi.degisenler komple tamir kit takimi

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Şu ana kadar 1250 TL sanırım. Umarım çıkmaz daha fazla ama illaki sormuşsundur, ya kurtarmazsa ya da beklediğin gibi olmazsa tahmini ya da yaklaşık bekleyen rakam hakkında bir bilgi var mı?